مجله آلامتو
خانواده 14 نفره فیوج که با تشکیل باندی اقدام به جیب بری می کردند در عملیات همزمان کارآگاهان پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر، پس از وصول اخبار و شکایتهای مشابه در خصوص وقوع سرقتهای مشابه جیب بری در سطح شهر تهران به ویژه در ایستگاههای اتوبوس BRT و مترو شهر تهران، شناسایی و دستگیری این گروه از سارقین در دستور کار اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با آغاز اقدامات پلیسی، کارآگاهان متوجه شدند که بیشتر این سرقتها از سوی گروهی از سارقین حرفه ای و سابقه دار طایفه فیوج و در قالب گروههای 2 ، 3 و یا چهار نفره انجام می شود که طی آن ، سارقین در مناطق پرتردد سطح شهر تهران به ویژه در مراکز تجاری و اقتصادی و همچنین زیارتی اقدام به سرقت می کنند.

با بهره گیری از اطلاعات به دست آمده و انجام دیگر اقدامات پلیسی ، 14 عضو یک گروه از طایفه فیوج که همگی دارای نسبت های نزدیک خانوادگی و فامیلی با یکدیگر هستند به عنوان سارقین جیب بر ایستگاه های اتوبوس BRT ، مترو و… مورد شناسایی قرار گرفتند. سرانجام با شناسایی تمامی اعضای گروه ، مخفیگاه های تمامی آنها در منطقه فداییان اسلام شناسایی و طی چند عملیات همزمان، هر 14 نفر آنها 24 فروردین دستگیر و به اداره هفدهم پلیس آگاهی منتقل شدند.

متهمان که همگی دارای سوابق متعدد دستگیری به اتهام ارتکاب مختلف سرقت به ویژه جیب بری در پایگاه های نه گانه پلیس آگاهی تهران بزرگ هستند ، پس از دستگیری به دهها فقره سرقت به شیوه جیب بری در ایستگاه مترو، ایستگاههای اتوبوس، مراکز اقتصادی بویژه در محدوده بازار و همچنین اماکن زیارتی و سرقت گوشی های تلفن همراه ، وجه نقد و کیف پول مالباختگان اعتراف کردند .

سرهنگ کارآگاه محمد اشراقی معاون مبارزه با سرقتهای خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متعدد متهمان در ارتکاب جرایم مختلف ، اعترافات اولیه در خصوص تعدد سرقتها ، احتمال افزایش جرایم ارتکابی و به منظور شناسایی مالباختگان، دستور انتشار تصویر بدون پوشش هر چهارده متهم از سوی قاضی بخشوده، بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 16 تهران ، صادر شده است. به همین خاطر از تمام شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایت خود به اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند. همچنین از شهروندان که از جرایم ارتکابی متهمان اطلاعاتی در اختیار دارند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تمای 51055391 در اختیار کاراگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

1 سارقین جیب تهران 3 سارقین جیب تهران 5 سارقین جیب تهران 7 سارقین جیب تهران 9 سارقین جیب تهران سارقین جیب تهران 12 13 سارقین جیب تهران

 

 

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

۱ دیدگاه

نظر خود را بیان کنید