مجله آلامتو
hack
هکر چینی که موفق به کلاهبرداری 500 میلیون ریالی از تاجر مشهدی شده بود از سوی پلیس فتا خراسان رضوی شناسایی شد.

به گزارش آلامتو به نقل از خبرگزاری مهر، سرهنگ محسن عرفانی در تشريح اين خبر گفت: تاجر مشهدي به پليس فتا استان مراجعه و درخواست رسيدگي به شکايت خود مبني بر کلاهبرداري 500 ميليون ريالي را داشت. در بررسي اظهارات شاكي مشخص شد هنگام گرفتن قطعات فني مورد نياز شرکت، در تبادل ايميل ها با يکي از شرکت هايي که سابقه چندين ساله همکاري با آن را داشته، ايميل شرکت هاي دو طرف هک شده و ايميلي که به دست او رسيده حاکي از آن بود که شماره حساب تغيير کرده و شماره حساب جديدي براي پرداخت، اعلام شد که پس از گرفتن تاييد تلفني از فروشنده، حواله را از طريق صرافي انجام داده كه پس از تاخير در رسيدن حواله و پيگيري هاي انجام شده متوجه کلاهبرداري توسط فرد يا افرادي ناشناس شده است.

وي ادامه داد: بلافاصله کارشناسان پليس فتا بررسي هاي فني خود را آغاز و پس از بررسي هاي لازم متوجه شدند که فرد يا افراد نفوذگر با تغيير حرف کوچکي در آدرس ايميل، مدير عامل شرکت را فريب داده و به سمت کلاهبرداري خود هدايت کرده اند.

به گفته رئیس پلیس فتا خراسان رضوی افزود: با توجه به اقدامات کارشناسان فتا استان خراسان رضوي، متخصصان فني رد متهم را در يکي از کشورهاي آسياي شرقي پيدا و پس از شناسايي، پرونده را در اختيار پليس اينترپل براي دستگيري قرار دادند.

وي در پايان به شهروندان هشدار داد: در قراردادهاي مالي خود حتماً تاييديه فاکس را کنترل و آدرس ها را با آدرس اصلي مطابقت داده تا در دام کلاهبرداري به اصطلاح نيجيريه اي گرفتار نشويد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید