مجله آلامتو
speed
یک تیم از محققان بریتانیایی تلاش می کنند رکورد سرعت زمینی را شکسته و برای تأمین موتور اتومبیلی که این رکورد را می شکند با یک شرکت تولید موتور جت در نروژ همکاری خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم بریتانیایی پروژه اتومبیل فراصوت بلودهوند از یک موشک ساخت شرکت نروژی نامو برای این شکست رکورد در سال 2015 استفاده می کند.

این پروژه دربرگیرنده ساخت اتومبیلی به نام بلاهوند است، اتومبیل فراصوتی که نام خود را وامدار یک نوع سگ شکار با شامه بسیار تیز است. انرژی این اتومبیل توسط دو موتور، یک موتور جت و یک موتور موشک تأمین شده و تلاش می کند رکورد کنونی 1227 کیلومتر در ساعت را بشکند.

این اتومبیل از موتور جت یوروفاتر تایفون استفاده می کند که توسط شرکت رولز رویس ساخته شده تا آن را با سرعتی حدود 563 کیلومتر در ساعت به پیش براند و پس از آن موتور موشک را روشن کند تا به سرعت فراصوت دست یابد.

شرکت نامو در نروژ موتورهایی برای موشکهای نظامی می سازد و همچنین موتورهایی که برای جداسازی مراحل در سکوی پرتاب آریان 5 سازمان فضایی اروپا به کار می رود.

این گروه بریتانیایی با استفاده از ترکیب سوخت جامع و مایع انرژی هیبریدی خود را تولید کرده اند و آن را در مراحل اولیه آزمایش کرده اند، نتایج این آزمایشها نشان می دهد که هنوز هم باید تحقیقات و هزینه های بیشتری برای تکمیل آن صرف شود. از این رو این گروه به شرکت نروژی نامو روی کرد تا از تجربه و تسهیلات آن استفاده کند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید