ADS
ADS

درخواست جیش العدل در ازای آزادی سربازان ایرانی؟

جیش‌العدل اعلام کرده پنج سربازبه گروگان گرفته شده را در قبال آزادی 50 نفراز اعضای زندانی خود در ایران، 200 نفر از «جوانان و علمای اهل سنت» و 50 نفر از «زنان مسلمان و سنی اسیر در سوریه»، آزاد می‌کند.

 تلویزیون «العربیه» فیلمی از پنج سرباز ربوده شده ایرانی منتشر کرده که به ادعای این شبکه وابسته به عربستان، روز پنجشنبه 24 بهمن به این سایت ارسال شده و در آن سربازان ایرانی خواستار پذیرش درخواست‌های ربایندگان از سوی ایران شده‌اند.

جیش العدل،

در این فیلم 36 ثانیه‌ای، یکی از سربازان که خود را گروهبان یکم جمشید دانایی‌فر معرفی می‌کند، می‌گوید او و دوستانش در دست سازمان جیش‌العدل اسیرند، در سلامت کامل به سر می‌برند و هیچ نارضایتی از این گروه ندارند. دانایی‌فر همچنین از حکومت ایران می‌خواهد که خواسته‌های جیش‌العدل را برآورده کند تا او و چهار سرباز دیگر بتوانند به کنار خانواده خود برگردند.

جیش‌العدل اعلام کرده پنج سربازبه گروگان گرفته شده را در قبال آزادی 50 نفراز اعضای زندانی خود در ایران، 200 نفر از «جوانان و علمای اهل سنت» و 50 نفر از «زنان مسلمان و سنی اسیر در سوریه»، آزاد می‌کند.

بعد از مفقود شدن پنج مرزبان ایرانی که جمعه 18 بهمن 1392 در منطقه مرزی “جکیگور” استان سیستان و بلوچستان مفقود شدند ، تلاش‌ها برای آزادی آنها آغاز شده است.

درخواست ایران از اینترپل برای تعقیب گروهک تروریستی ‘جیش العدل’

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه دسترسی به گروهک تروریستی ‘جیش العدل’ در داخل کشور وجود ندارد، از پلیس اینترپل درخواست کردیم که آنها را تحت تعقیب قرار دهد.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی در ارتباط با آخرین وضعیت سربازان ربوده شده ایرانی، اظهار داشت: با توجه به اینکه در داخل کشور دسترسی به اعضای این گروهک وجود ندارد، از پلیس اینترپل درخواست کردیم که آنها را تحت تعقیب قرار دهند.

وی در خصوص اهداف گروه جیش‌العدل از گروگانگیری سربازان کشورمان تصریح کرد: در حال حاضر گروگان‌گیران درخواستی را به صورت رسمی به ما اعلام نکرده‌اند، اما این امکان وجود دارد که خواسته‌هایی را مطرح و در این زمینه تحرکاتی انجام دهند.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه دسترسی به گروهک تروریستی ‘جیش العدل’ در داخل کشور وجود ندارد، از پلیس اینترپل درخواست کردیم که آنها را تحت تعقیب قرار دهد.

حجت‌الاسلام حمیدی افزود: هیچ انگیزه‌ای برای مذاکره با اعضای این گروهک نداریم چرا که این گروه معاند و مجرم هستند و از نظر ما هیچ رسمیتی ندارند و ما خواسته‌های آنان را به رسمیت نمی‌شناسیم.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در پایان خاطر نشان کرد: از ابتدای فعالیت گروهک تروریستی جیش‌العدل، استرداد آنها از طریق امور بین‌الملل قوه قضائیه، پلیس اینترپل و مسئولان سیاسی پیگیری شده است.

گفتنی است؛ چندی پیش 5 نفر از دیده‌بانان مرزبانی کشورمان در منطقه جکیگور استان سیستان و بلوچستان توسط افراد ناشناسی ربوده شدند که به محض انتشار این خبر مسئولان ذیربط و فرماندهان مرزبانی کشور جستجو برای یافتن این افراد را در دستور کار خود قرار دادند.

«جیش‌العدل» نه تنها اهل سنت بلکه مسلمان هم نیستند

رئیس فراکسیون نمایندگان اهل تسنن با بیان اینکه گروهک تروریستی جیش‌العدل نه تنها اهل سنت بلکه مسلمان هم نیستند، گفت: ما نمایندگان اهل سنت از نیروهای مسلح می‌خواهیم گروهک تروریستی جیش‌العدل را حتی در خاک کشور همسایه پاکستان سرکوب و از بین ببرد چرا که اینها از آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تفرقه میان مسلمانان ماموریت دارند و سنی نیستند.

به گزارشفارس؛عابد فتاحی نماینده مردم ارومیه و رئیس فراکسیون نمایندگان اهل سنت مجلس شورای اسلامی با اشاره به ربایش 5 نفر از مرزبانان کشورمان توسط گروهک تروریستی جیش‌العدل، گفت: من به عنوان رئیس فراکسیون نمایندگان اهل تسنن مجلس شورای اسلامی این آدم‌ربایی از سوی گروهک‌های تروریستی را تقبیح و محکوم می‌کنم و عنوان می‌کنم که این گونه گروه‌ها که با اقدامات خود به دنبال تفرقه میان شیعه و سنی هستند، مسلمان نیستند.

وی با بیان اینکه گروهک تروریستی جیش‌العدل نه تنها اهل سنت بلکه مسلمان هم نیستند، افزود: تشیع و تسنن با هم برادر هستند و اختلافی هم اگر باشد اختلاف میان اعضای یک خانواده است و هیچ وقت این اقدام دشمنان نمی‌تواند موجب بر هم زدن وحدت مسلمانان در ایران شود.

فتاحی با بیان اینکه شیعی و سنی از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مطالبه‌ای جز تامین امنیت ندارد، گفت: ما نمایندگان اهل سنت از نیروهای مسلح می‌خواهیم گروهک تروریستی جیش‌العدل را حتی در خاک کشور همسایه پاکستان سرکوب و از بین ببرد چرا که اینها از آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تفرقه میان مسلمانان ماموریت دارند و سنی نیستند

رئیس فراکسیون نمایندگان اهل تسنن مجلس اظهار داشت: ادبیات نیروهای مسلح ما ادبیات تدافعی است اینگونه گروه‌ها کاری نکنند که نیروهای مسلح ما را به واکنش وادارند چرا که در این صورت جغرافیای منطقه دچار تغییراتی خواهد شد.

فتاحی با بیان اینکه شیعی و سنی از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مطالبه‌ای جز تامین امنیت ندارد، گفت: ما نمایندگان اهل سنت از نیروهای مسلح می‌خواهیم گروهک تروریستی جیش‌العدل را حتی در خاک کشور همسایه پاکستان سرکوب و از بین ببرد چرا که اینها از آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تفرقه میان مسلمانان ماموریت دارند و سنی نیستند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید