مجله آلامتو

oilرئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با تشریح طرح ساماندهی سهمیه‌های ویژه بنزین برخی از خودروها، گفت: با اجرای این طرح سهمیه‌های ویژه ماهانه بنزین 400 تا 120 لیتری برخی از خودروها به 60 لیتر در ماه کاهش می‌یابد.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر ؛ سید مجتبی شفیعی درباره جزئیات طرح ساماندهی سهمیه بنزین خودروهایی ناوگان حمل و نقل عمومی، گفت: برخی از خودروها همچون انواع وانت بارها با وجود دریافت سهمیه های بنزین نیمه یارانه ای با قیمت 400 تومانی اما عملا در خدمت ناوگان حمل و نقل عمومی کشور نیستند.

وی با اعلام اینکه از این رو طرح ساماندهی سهمیه های ویژه بنزین وانت بارها آغاز شده است، افزود: در حال حاضر حدود دو میلیون وانت بار در سطح کشور به عنوان وانت بار حمل و نقل عمومی فعالیت می کنند.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با تاکید بر اینکه در فاز اول طرح ساماندهی عملا 700 هزار دستگاه وانت بار اصلا در این طرح مشارکت نکردند، اظهار کرد: از این رو یک میلیون و 300 وانت بار در طرح ساماندهی شناسایی و ثبت نام شدند.

وی با یادآوری اینکه در این مرحله سهمیه های ویژه بنزین 400 تومانی که بین 400 تا 120 لیتر در ماه بود به سهمیه بنزین خودروهای شخصی یعنی ماهانه 60 لیتر کاهش یافت، افزود: از سوی دیگر هم اکنون با مشارکت دستگاه های مختلف زیربط طرح جدید سامان دهی و شناسایی وانت بارهای عمومی در دستور کار قرار گرفته است.

شفیعی با بیان اینکه در مجموع پیش بینی می شود حدود 700 هزار دستگاه وانت بار به عنوان وانت بار عمومی در خدمت ناوگان حمل و نقل عمومی کشور هستند، گفت: در شرایط فعلی به طور متوسط روزانه 14.1 میلیون لیتر بنزین 400 تومانی توسط وانت بارها مصرف شده که پیش بینی می شود با اجریا طرح ساماندهی روزانه حدود 1.6 میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف بنزین این دسته از خودروها شود.

وی با اعلام اینکه مرحله بعدی طرح ساماندهی سهمیه بنزین خودروها به آژانس های تاکسی و خودروهای آموزش رانندگی اختصاص دارد، گفت: با درخواست اتحادیه اتومبیل کرایه و سایر اصناف فعال در این حوزه شناسایی و ساماندهی سهمیه های بنزین این دسته از خودروها در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با بیان اینکه در این مرحله هم پیش بینی صرفه جویی روزنه دو میلیون لیتری در مصرف بنزین خواهد شد، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح سهمیه های بنزین به طور کامل حذف نمی شود بلکه سهمیه های ویژه به سهمیه بنزین 60 لیتری عادی خودروهای شخصی کاهش می یابد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید