مجله آلامتو
دختری ایرانی که در آمریکا به دلیل کتک خوردن از همسرش و آسیب مغزی جان باخت و اعضایش به بیماران نیازمند اهدا شد، خیلی ها را تحت تاثیر قرار داد. از کارکنان بیمارستانی که ساناز نظامی در آن بستری شد تا مردمی که این طرف دنیا از این اتفاق با خبر شدند و با خانواده او همدردی کردند.  اما مرگ ساناز نظامی علاوه بر اینکه باعث زنده ماندن 7 بیمار شد، باعث شد تا مسلمانان ایالت میشیگان ، از این پس قبرستانی ویژه داشته باشند.

مجله مهر: ساناز نظامی مردادماه امسال برای ادامه تحصیل و ازدواج با پسری ایرانی که در اینترنت با او آشنا شده بود، راهی آمریکا شد. اما رویاهای او زیاد دوام نیاورد و 16 آذر امسال، ساناز پس از درگیری با همسرش راهی بیمارستانش شد و به کما رفت. همسر ساناز سر او را چندین بار به دیوار و زمین کوبیده بود و همین مسئله باعث ورم شدید مغز او شده بود. پس از 72 ساعت مرگ مغزی ساناز اعلام شد و پدر او تصمیم گرفت اعضای دخترش را بیماران نیازمند منتظر پیوند، اهدا کند. این اتفاق در ایالت میشیگان آمریکا افتاد و خانواده ساناز که نتوانسته بودند در مدت کوتاه راهی آمریکا شوند، از راه دور و از طریق وب کمی که پرستاران به اتاق ساناز بردند، نظاره گر جدا کردن دستگاه ها از بدن ساناز ، مرگ او و  انتقالش به اتاق عمل بودند.اعضای ساناز به 7 بیمار اهدا شد، اتفاقی که کارکنان بیمارستان و اهالی میشیگان را بسیار تحت تاثیر قرار داد.

ساناز نظامی

شوهر ساناز نظامی

نیما، همسر ساناز، به جرم قتل از نوع درجه دو در زندان به سر می برد اما تاکنون اعتراف نکرده است

 

پس از مرگ ساناز نظامی، قرار شد جسد او در آمریکا دفن شود. چون پدرش دوست داشت با این کار فکر کند دخترش هنوز زنده است و آن سوی دنیا به زندگی و تحصیلش ادامه می دهد. تحمل دوری ساناز به این شکل برای پدرش کمی آسان تر بود.

براساس گزارشی که هفته نامه سرنخ دراین باره نوشته، مشکلی بر سر راه دفن ساناز در آمریکا وجود داشت؛ نبودن قبرستانی برای مسلمانان در ایالت میشیگان.

عموی ساناز در گفت و گو با سرنخ گفته است:« اگر می خواستیم ساناز را در همان آمریکا دفن کنیم، باید او را در شهر دیترویت که حدود 8 ساعت با میشیگان فاصله داشت، می بردند. قرار بود همه این کارها را خود بیمارستان انجام دهد اما اتفاقی رخ داد که هنوز برای ما باور کردنش سخت است. ماجرای اهدای عضو ساناز در میشیگان بسیار سر و صدا کرده بود. خیلی ها تحت تاثیر ماجرای غم انگیزی که برای او رخ داده بود قرار گرفته بودند.این موضوع تا جایی پیش رفت که یکی از پزشکان جراح بیمارستان طی جلسه ای که با فرماندار میشیگان داشت، توانست اجازه تاسیس یک قبرستان برای مسلمانان را در کنار قبرستان مسیحیان میشیگان بگیرد و ساناز را به عنوان اولین مسلمان در این قبرستان دفن کردند.»

کشیش بیمارستان میشیگان به پدر ساناز نظامی قول داده تا زمانی که زنده است و در میشیگان زندگی می کند، اجازه ندهد ساناز تنها بماند.

پرسنل بیمارستان میشیگان مراسم دفن ساناز را به نیابت از خانواده اش انجام دادند

محل دفن ساناز نظامی به عنوان اولین مسلمان دفن شده در قبرستان مسلمانان میشیگان

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

6 دیدگاه

 1. روحش شاد….ولی اخه چرا با این کینگ کونگ مزدوج شده من ک مغزم ارور داد

 2. پاشا مغول(شکارچی انسان) در

  جدی آدم مبهوت می مونه از کارای خدا !!!
  یه آدم باید به رحمت خدا بره تا هفت نفر دیگر به رحمت خدا برسن.
  پیدا بوده این این خانم دل پاکی داشته و خدا دوستش داشته.درود و رحمت خدای تبارک و تعالی بر این خانم.

  و اما این یارو !!! نیما گیسوبلند !!! باید موهاشو ببندن به دم اسب و لختش کنن تا اسب ده , دوازده کیلومتری رو چهارنعل بره!
  این بهترین روش تنبیه مغول ها بوده. خوبم جواب میده این روش !!!
  به این گیسو بلند شیپیشو هم بگید میخاست قبل از عکس گرفت تو زندان خیر سرش صورتشا می شست .

 3. دانیال نیکوخرد در

  با درود و رحمت بی پایان به روح این بزرگوار.
  در مورد همسرش (نیما بن لادن ) این خرس گریزلی رو بفرستید سوریه تا قیمه قیمه اش کنن.

نظر خود را بیان کنید