مجله آلامتو
محمدرضا عارفمعاون  معاون اول دولت اصلاحات با تاکید بر همکاری با دولت منتخب ملت گفت: تشکل‌های مردمی باید مردمی بودنشان را حفظ کنند، نباید فرمایشی شوند و یا از جایی خط بگیرند.

به گزارش آلامتو به نقل از خبرگزای مهر، تعدادی از دانشجویان دانشگاه های کشور در دیدار با محمد رضا عارف، از اقدام وی که موجب پیروزی دکتر حسن روحانی در انتخابات شد تشکر و قدردانی کردند و خواستار پذیرش مسئولیتی در دولت یازدهم از جانب وی شدند.

دغدغه اصلی این دانشجویان فعال شدن مجدد تشکل های دانشجویی از جمله برداشتن محدودیت ها برای فعالیت های انجمن های اسلامی در دانشگاه ها بود.

محمدرضا عارف نیز پس از شنیدن سخنان دانشجویان گفت: طی سال‌های اخیر، فضای خوبی در دانشگاه‌ها نبود و بسیاری از دانشجویان انگیزه ای برای فعالیت نداشتند ولی اکنون فضا، فضای خوبی است و به نظرم این وظیفه شماست که این فضا را حفظ کنید.

عارف با تاکید بر اینکه باید فضای همدلی و نگاه امیدوارانه به آینده را حفظ کرد یادآور شد: اگر تشکل‌های دانشجویی دوباره احیا شوند قطعا بهتر می توان این فضا را حفظ کرد.

معاون اول دولت اصلاحات با تاکید بر حفظ سرمایه اجتماعی ، اظهار داشت: باید تشکل های مردمی، مردمی بودنشان را حفظ کنند و مردمی باقی بمانند. نباید تشکل‌ها فرمایشی شوند و یا از جایی خط بگیرند.

عارف با اشاره به فضای امید در کشور گفت: فضای امید در کشور جان گرفته است و در این چند روزی که مردم شادی می‌کردند و به  خیابان‌ها آمده بودند، هیچ کس شعار مرگ بر دیگری نداد که این خیلی ارزشمند است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص نحوه همکاری‌اش با دولت اظهار داشت: در مورد همکاری من با دولت یازدهم هیچ شکی نداشته باشید، من بارها تاکید کردم آماده‌ام آنچه در توان دارم به مجموعه دولت کمک کنم و در گذشته هم به همین شکل اقدام کردم.

عارف در پایان یادآور شد: دانشجویان سهم زیادی در نگاه امیدوارانه جامعه به آینده دارند که باید از این سهم بهره ببرند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید