مجله آلامتو

روزنامه ساندی تایمز انگلیس نوشت: « ابواسامه مصری » مغز متفکر سرنگون کردن هواپیمای روسی در سینا بود که به کشته شدن 224 سرنشین آن انجامید.

ساندی تایمز به نقل از مسئولان انگلیسی نوشت: لندن آماده است به مصر یا روسیه در ماموریت کشتن یا بازداشت مصری کمک کنند که در صورت توافق احتمالا به ورود نیروهای ویژه انگلیس به شبه جزیره سینا می انجامد تا به ابواسامه و گروه وی ضربه بزنند.

این روزنامه می نویسد، مسئولان سازمان اطلاعات انگلیس بر این باورند که ابواسامه کمک هایی را از داخل فرودگاه شرم الشیخ دریافت کرد تا این بمب را در چمدان یکی از مسافران در هواپیما جاسازی کند و در این صورت این هواپیما به دلیل یک اقدام تروریستی و نه به دلیل یک اختلال فنی سرنگون شده است.

ساندی تایمز می گوید، مسئولانی در سازمان اطلاعات به شدت به تحقیق در مورد این مسئله می پرداختند که انگلیسی های هم پیمان با داعش در انفجار این هواپیما دست دارند یا نه. به ویژه پس از اینکه سازمان اطلاعات تماس های اینترنتی را میان تندروها رصد کرده که در مورد این هواپیما با لهجه دو شهر لندن و بیرمنگهام انگلیس صحبت می کردند.

منابع امنیتی گفته اند که ابواسامه مصری که نام اصلی اش «محمد احمد علی» است از ساکنان استان سینای شمالی است و 37 سال سن دارد و از یک خانواده پرجمعیت در شهر العریش است. وی از چند سال قبل به اندیشه ها و افکار رادیکالی روی آورده است و آموزش هایی را در سطح بالا توسط تروریست ها در سوریه دیده است.

داعش

این منابع همچنین اعلام کردند که ابو اسامه مصری بارها در ویدئوها به عنوان سخنگوی داعش در عملیات تروریستی ظاهر شده است.

بیعت گروه افراط گرای مصری «انصار بیت المقدس» با داعش در فایلی ویدئویی در ماه مه سال جاری میلادی اعلام شد که در این فایل شخصی به نام «ابواسامه مصری» در میان افراد مسلحی با یونیفرم نظامی بیانیه بیعت با خلیفه داعش را قرائت کرد.

داعش

در میان این افراد تنها «کمال علاّم» یک تروریست مشهور مصری قابل شناسایی بود و سایر افراد صورتشان را پوشانده بودند.

ماه ها بعد صدای ابو اسامه که چهره اش در فایل ویدیوئی اول مشخص نبود در فایل دیگری شنیده شد.

ویدئوی جدید روز شنبه گذشته، همان روزی که هواپیمای روسی در سینا سقوط کرد، پخش شد. وی در این فایل گفت:«این ما بودیم که این هواپیمای روسی را سرنگون کردیم».

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید