مجله آلامتو

kids-technology

اختصاصی آلامتو ؛ طبق تحقیقات، طی یک سال گزارش هایی از بیش از دو-سوم کودکان دبستانی رسیده است که درد کمر یا گردن داشته اند. در همین مدت زمان، شصت و چهار درصد از بچه هایی که در مدارس راهنمایی بوده اند هم مشکلاتی مشابه داشته اند و به هیچکس نیز در مورد این درد ها چیزی نگفته اند.

نتایج بدست آمده بر اساس پرسشنامه هایی است که توسط بچه های دبستان و راهنمایی پر شده است. این گزارش همچنین یک نگرانی بیشتر در جامعه پزشکی دربارۀ تاثیرات کامپیوتر ها، دستگاه های بازی، گوشی های هوشمند و تبلت ها بروی بدن بچه را نشان می دهد. در این تحقیق 204 بچه از سنین 7 تا 18 سال با یک پرسنامۀ کامل در مورد وضعیت کمر خود مورد سوال قرار گرفتند. این تحقیقات بعد از آن آغاز گشت که گزارش شد تعداد بچه هایی که برای مشکلات کمر و گردن به دکتر مراجعه می کند در شش ماه گذشته دو برابر شده است.

زندگی های مدرن و پیشرفت تکنولوژی مطمئنا تاثیر های نامطلوبی بروی سلامت کودکان ما خواهند داشت و اگر اکنون برخورد درست در خانه و مدرسه را شروع نکنیم، این تاثیرات می توانند بروی کودکان ما و همچنین جامعه در طولانی مدتی اثرات مخربی بگذارند. این مساله یک بمبِ سلامتی است و باید همه به آن توجه داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید