مجله آلامتو

 به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از افکارنیوز، سالار دو اویونی (Salar de Uyuni) بزرگترین نمک‌زار دنیاست که در جنوب غربی بولیوی قرار دارد؛ منطقه‌ای با مساحت 10 هزار کیلومتر مربع که لایه شفافی از نمک سطح آن را پوشانده است.

اما سالار دو اویونی بیش از آنکه به دلیل وسعتش معروف شده باشد، شهرتش را مدیون نمک‌های شفافی است که آبی آسمان را روی زمین منعکس می‌کنند! آنقدر که تشخیص قدم زدن روی زمین یا آسمان برای گردشگرانی که از سراسر دنیا به دیدن این نمک‌زار آمده‌اند، دشوار است.

در فصل‌های مرطوب و بارانی سال لایه‌ای از آب روی نمک‌ها را می‌پوشاند و آن وقت نمکزار درست شبیه یک آینه غول پیکر عمل می‌کند!

گردشگرانی که به سالار دو اویونی سفر کرده‌اند معتقدند که قدم‌ زدن در این نمک‌زار، به خصوص وقتی که چشم به زمین آینه‌ای آن داشته باشید، نه تنها کار ساده‌ای نیست، بلکه در طولانی مدت می‌تواند آنقدر بینایی و درک بصری شما را تحت تأثیر قرار دهد که جهت‌یابی و تسلطتان را بر اطراف از دست بدهید!

مردم محلی، درباره این نمکزار افسانه‌هایی را نقل می‌کنند که بر اساس آن، این دریاچه از اشک چشم یکی از موجودات اساطیری فرهنگ آمریکا شکل گرفته است که وقتی همسرش او را ترک کرد، چند شبانه روز گریست و از اشک چشم او این نمک زار زلال و آینه‌ای ساخته شد!

 

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید