arian-motor dsautomobiles
شما اینجایید : خانه » سایت سلامت » اخبار پزشکی » آیا مایکروفر سرطان زاست؟

به این مقاله از 1 تا 5 امتیاز دهید
(امتیازی ثبت نشده است)
بالاخره ماکروفر خوب است یا بد؟

آیا مایکروفر سرطان زاست؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

مرتضی صفوی در گفت و گو با ایرنا افزود: اینكه گرم كردن و یا پخت مواد غذایی با ماكروفر سرطان زا است یا نه، یك بحث چالشی است كه نیازمند انجام تحقیقات بیشتری است. وی اضافه كرد: تحقیقات از یك سو نشان دهنده بی ضرر بودن و تحقیقات دیگر نشان دهنده اثرات سوء استفاده از ماكروفر است.

ماکروفر مضر است یا مفیدصفوی با بیان اینكه مواد غذایی خاصیت غذایی خود را در اثر پخت و یا گرم شدن در ماكروفر از دست می دهند، گفت: هر چه عمق نفود امواج در ماده غذایی كمتر باشد، زمان پخت كمتر می شود. این متخصص تغذیه گفت: حفظ مواد غذایی با ماكروفر به وزن مواد غذایی بستگی دارد به گونه ای كه هر چه وزن مواد غذایی كمتر باشد، حفظ مواد غذایی بیشتر خواهد بود.

صفوی به مزایای استفاده از ماكروفر اشاره كرد و افزود: سرعت حرارت دهی، حفظ طعم و رنگ غذا، حفظ مواد مغذی، كاهش خطر مسمومیت غذایی به دلیل نگاه داشتن طولانی و عدم تشكیل رسوب در ظروف از مزایای استفاده از ماكروفر است. وی با بیان اینكه حدود 90 درصد خانواده های آمریكایی و 85 درصد خانواده های اروپایی از ماكروفر استفاده می كنند، افزود: كاهش ارزش غذایی، اثرات بیولوژیك بر روی انسان و ایجاد عوامل سرطانی از مضرات ماكروفر است كه همچنان تحقیقات در زمینه تایید این مضرات در جهان در حال انجام است.

صفوی، نفوذ امواج در مواد غذایی، ایجاد نقاط گرم و سرد در غذا، كاهش 60 تا 90 درصدی انرژی حیاتی غذا و عدم سرخ كردن غذا در ماكروفر را از معایب این دستگاه برشمرد. این متخصص تغذیه تاكید كرد: به دلیل ایجاد رادیكال های آزاد در سبزیجات، گرم كردن غذاهایی كه دارای سبزیجات هستند، در مایكروفر ایجاد سرطان می كند.

وی توصیه كرد: افراد با حرارت های معمولی غذاهای خود را گرم كرده و تاجایی كه امكان دارد برای حفظ ایمنی و سلامتی از ماكروفر استفاده نكنند.

مطالب مشابه:

برچسب ها :
سفر ارزان به آنتالیا :تور لحظه آخری آنتالیا نوروز 97
مبلمان اداری فضاگویا مبلمان اداری
انجام تشریفات مجالس تشریفات مجالس
خرید بلیط هواپیما با الی گشت بلیط هواپیما
خرید آنلاین تشک رویا قیمت تشک رویا
بلیط چارتر با قاصدک 24 بلیط هواپیما
دکتر امید ابراهیمی: عمل بینی
خرید اینترنتی پوشاک در یورمد فروشگاه اینترنتی لباس
کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای آلامتو محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است. نقشه سایت