آب غنی هیدروژن arian-motor
dsautomobiles تبلیغات
شما اینجایید : خانه » سایت سلامت » سلامت روان » خطر عشق‌هاي گذشته

کارینا پرواز
دکتر حافظ باجُغلي

خطر عشق‌هاي گذشته

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

عشق گذشته

مشکل عشق‌هاي قديمي داستان عجيبي است. با احساس نوستالژي يا درد بازگشت به گذشته همراه است. حتي گاهي يادآوري خاطره‌هايش هيجان‌انگيز است. مهم نيست که چقدر در عشق گذشته احساس رضايت‌مندي داشته‌ايم. مهم اين است که خاطرات تلخ و شيرين گذشته را در بر دارد. هرچه باشد، خوب يا بد، ذکر صحبت و ياد ايام قديم است. حتي يادآوري تلخي‌هاي گذشته هم خالي از لطف نيست. از اين واقعيت گريزي نيست که ذهن انسان خاطره‌پرور است و به اين راحتي خاطره‌ها از ذهنش پاک نمي‌شوند. حتي آنهايي که به آلزايمر مبتلا مي‌شوند، بيشتر در حافظه کوتاه‌مدت دچار مشکل مي‌شوند و تا مرحله‌هاي نسبتا پيشرفته بيماري خاطرات گذشته‌هاي دور را به‌خوبي به ياد مي‌آورند.

ذکر ايام و ياد صحبت‌هاي عهد قديم هميشه خوب و فرح‌بخش است اما وقتي پاي عشق در ميان باشد، داستان متفاوت مي‌شود. درست است که ديدار دوباره معشوق قديمي هيجان‌انگيز است اما بر‌اساس مطالعه‌هاي جديد روان‌پزشکي، افرادي که اين رابطه‌ها را دوباره زنده مي‌کنند افسردگي و اضطراب بيشتري را تجربه مي‌کنند. در گذشته پيدا کردن يک عشق قديمي کار ساده‌اي نبود و به‌ندرت اتفاق مي‌افتاد اما واقعيت دنياي ارتباطي امروز اين است که پيدا کردن افراد خيلي ساده شده است. با يک جستجوي ساده در دنياي مجازي و يک کليک مي‌توانيد به‌راحتي به معشوق قديمي خود درخواست دوستي بدهيد. تفاوتي هم نمي‌کند که اين شخص کجاي دنيا زندگي مي‌کند يا اصلا در‌حال حاضر در يک رابطه تعهد‌دار است يا نه. دوستي فيس‌بوکي و دنياي مجازي که اين حرف‌ها را ندارد! ما هم که از يک درخواست يا پذيرش دوستي ساده منظوري نداريم! گفتيم فقط سلامي عرض کرده باشيم و جوياي احوال و سلامت‌اش بشويم! رفتاري به ظاهر ساده که به‌شدت مشکل‌آفرين است. اين مشکل فقط مربوط به جامعه ما نيست. تبديل شدن رابطه‌هاي عاشقانه گذشته به دوستان ساده فيس‌بوکي (شما بخوانيد جاست فرند) در همه جاي دنيا مشکلي جدي و تهديدکننده است. عشق به تعهد نياز دارد. بايد بپذيريم که گذشته با همه شيريني‌ها و تلخي‌هايش گذشته است. عشق آغازي دوباره و حرکتي رو به جلو است. يکي از تهديد‌هاي عشق، رابطه‌هاي گذشته است. البته اين رابطه‌هاي گذشته در صورتي تهديد‌آميز مي‌شوند که ما قاطعانه با آنها برخورد نکنيم. عشق به قاطعيت و مرزبندي نياز دارد. براي داشتن يک عشق کامروا بايد به طرف مقابل اطمينان بدهيم که اگر هم رابطه عاشقانه‌اي در گذشته داشته‌ايم، به کلي تمام شده و همه عشق و سرمايه‌گذاري عاطفي ما مربوط به زندگي جديدمان است.

مطالب مشابه:

سفر ارزان به آنتالیا :تور لحظه آخری آنتالیا نوروز 97
مبلمان اداری فضاگویا مبلمان اداری
انجام تشریفات مجالس تشریفات مجالس
خرید بلیط هواپیما با الی گشت بلیط هواپیما
خرید آنلاین تشک رویا قیمت تشک رویا
لاغری آسان در مدرسه بدن رژیم لاغری
بلیط چارتر با قاصدک 24 بلیط هواپیما
دکتر امید ابراهیمی: عمل بینی
کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای آلامتو محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است. نقشه سایت
بستن تبلیغ