آب غنی هیدروژن arian-motor
dsautomobiles بهاز کالا
شما اینجایید : خانه » سایت سلامت » رابطه عشق و سلامت چیست؟

اس ام اس نوروز فارسی بلاگ
به سلامتی خود اهمیت دهید تا عشق را بهتر تجربه کنید

رابطه عشق و سلامت چیست؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

عشق و سلامت love-and-health

آنها که سلامت‌نگر هستند، عشق‌هاي بهتري را تجربه مي‌کنند. ارتباط سلامت‌نگري با عشق از دو رويکرد قابل‌بررسي است:

1- افراد سلامت‌نگر جذاب‌تر هستند: آنهايي که به تغذيه خود اهميت مي‌دهند يا پاکيزگي محيط‌زيست برايشان مهم است، در نظر جنس مخالف جذاب‌ترند. اين سلامت‌نگري نشانه‌اي از تعهد است. من بايد انسان متعهد و همچنين آينده‌نگري باشم که تغذيه، سلامت و محيط‌زيست برايم مهم باشد. شايد يکي از جذاب‌ترين ويژگي‌هاي معشوق براي يک رابطه درازمدت احساس تعهد باشد. البته معيارهاي جذابيت براي رابطه‌هاي کوتاه‌مدت با درازمدت متفاوت است. سلامت‌نگري و تعهد از معيارهاي جذابيت براي رابطه‌هاي جدي و درازمدت هستند بنابراين کسي که معشوق را به فست‌فود دعوت کند، براي يک رابطه گذرا و کوتاه‌مدت جذاب است و آنکه به آبميوه طبيعي دعوت کند، به‌عنوان يک معشوق جدي و متعهد جذابيت بيشتري دارد. از ديدگاه روانشناسی تکاملي، عشق يک سرمايه‌گذاري عاطفي، جدي و طولاني‌مدت است و آنهايي که نشان بدهند زندگي را جدي مي‌گيرند و هدف‌هاي درازمدت دارند، افراد جذاب‌تري هستند. سلامت‌نگري يکي از اين نشانه‌هاست.

2- سلامت‌نگري به حوزه شخصي محدود نمي‌شود و ابعاد اجتماعي دارد: براي آنهايي که سلامت‌نگر هستند، سلامت همه انسان‌ها، سلامت آيندگان که هنوز به دنيا نيامده‌اند، محيط‌زيست، سلامت حيوانات، سلامت روان جامعه و… مهم است. اين افراد عاشق مردم و طبيعت هستند. به تعبير سعدي، به همه عالم عاشقند. آنها که وجودشان پر از کيمياي عشق است و هيجان کمک به انسان‌ها و بهينه کردن وضع موجود را دارند و بدون سوگيري و قضاوت به همه انسان‌ها همان‌طور که هستند عشق مي‌ورزند، آمادگي بيشتري براي يک عشق کامرواي فردي دارند. من هميشه معتقدم بهترين راه براي اينکه پيش‌بيني کنيد احساس عاشقانه معشوقتان به شما ماندگار است يا نه، اين است که به احساس‌ها و برخوردهايش با ديگران توجه کنيد. اگر براي معشوق شما درد و رنج ديگران مهم است، توانايي همدلي با انسان‌ها را دارد، از کمک به ديگران لذت مي‌برد و در يک کلمه «مهربان» است، تا حد زيادي خيالتان راحت باشد که احساس عاشقانه‌اش به شما هم ماندگار است. کسي مي‌تواند به انساني ديگر عشق بورزد که وجودش پر از شور عشق به مردم، طبيعت، حيوان‌ها و محيط‌زيست باشد. با اين تعريف گسترده از سلامت اگر بگوييم يکي از مهم‌ترين ويژگي افرادي که عشق کامروا دارند سلامت‌نگري است، حرف اشتباهي نزده‌ايم. براي اينکه فرزندانتان عشق‌هاي بهتري را تجربه کنند، از همان کودکي سلامت‌نگري را به آنها بياموزيد.

مطالب مشابه:

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای آلامتو محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است. نقشه سایت
بستن تبلیغ