مجله آلامتو

leila-hatami

لیلا حاتمی داور جشنواره فیلم کن درباره برخی حواشی پیش آمده در این جشنواره متنی را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، لیلا حاتمی در خصوص اتفاقات جشنواره کن با ارسال پیامی ضمن عذرخواهی و ابراز تاسف بابت آزرده خاطر شدن احساسات مردم ایران در پیامی نوشت: در این سال ها پیشنهادات مختلفی را برای بازی در فیلم های خارج از ایران به این دلیل نپذیرفتم که ادامه فعالیت در سینمای ایران همیشه برایم اولویت داشته است.

در جشنواره های بین المللی که در طول این سال ها حضور داشته ام چه به عنوان بازیگر فیلمی که از سینمای ایران در جشنواره حضور داشته و نمایندگی ایران را برای دیگران تداعی میکرده و چه به عنوان داور منتخب و مدعو جشنواره هاکه صرفا به عنوان شخصیتی مستقل در آن ها حضور داشته ام؛ سعی کرده ام موازین و اصول را رعایت کنم ؛ به همین دلیلِ روشن که رعایت این اصول از الزامات کار در سینمای ایران است.

این بار نیز طی مکاتباتی که با مسوولین فستیوال داشتم به تفصیل تمام نکات را توضیح داده بودم و خواستار همکاری آن ها شده بودم لذا در مراسم افتتاحیه و غیره؛ آن ها همه مقررات را می دانستند و با همکاری و درک متقابل هیچ مورد خاصی پیش نیامد.

اما در مورد آقای ژیل ژاکوب که با قریب نود سال سن آخرین سال حضورش در فستیوال را می گذراند باید توضیح دهم که ایشان به علت کهولت و از یاد بردن همه تاکیدات که معمول این سن و سال است، ضوابط یادشده را فراموش کرد و اقدام پیشگیرانه من برای دست دادن با ایشان هم موثر واقع نشد. مسلما ایشان برای من حکم پدربزرگ کهنسالی را داشت که میزبان من هم بود.

هرچند از ادای این توضیحات شرم دارم اما شاید برای کسانی که نمی توانستند موقعیت ناگزیر من را درک کنند ناچار شدم وارد برخی جزییات شوم. با این حال از این پیشامد و اینکه احساسات کسانی را آزرده باشم بسیار متاسفم چه خود تربیت شده پدری هستم که همه از میزان علاقه او به دین و ملیت ایرانی آگاهند.

این متن از سوی مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی و با عنوان خبری از سازمان در اختیار رسانه ها قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

8 دیدگاه

 1. فرشاد در

  خاک بر سر بی غیرتت کنن مسعود خدا شما دسته شیطان رو مورد لعینش قرار دهد ….امین.

 2. سید حمید رضا در

  با سلام گیرییم آقای ژیل ژاکوب به قول شما 90 ساله یادش رفته بود .شما چرا یادتون رفته بود که ایرانی که نه یک مسلمان هستید؟ . پوششها و عکس های آنچنانی که در ایران و اروپا (لندن)داریدچی ؟؟؟
  به هر جهت من از آقا امام رضا ع معذرت خواهی میکنم که فردی مثل شما در برابر بارگاهشان و در صحن و سرای آن حضرت فیلم بازی میکنید و واقعاً فیلم بازی میکنید …
  آقا علی بن موسی الرضا آبرو ریزی امثال شما را جواب میدهدفقط منتظر باشید…..

  • عزیز دل گناه هیچ کسی رو برای شما نخواهند نوشت.

   خانم حاتمی عزیز از طرف من و خانوادم میگم که اصلاً این حرفا رو به دل نگیرید هرکسی پیش خدا جایگاه خودش رو داره و کاری که شما کردید هم از نظر ما کاری انسانی و بدون مشکل بود.

  • به تو چه ربطی داره؟ نماینده خدا روی زمینی؟ نمیاینده پیغمبری؟ امامی؟ به تو چه؟ بیچاره رو انقد مجبور کردن این متن رو داده. به شماها هیچ ربطی ندارد، لیلا و گلشیفته همیشه در قلب ما جا دارن

 3. سید حمید رضا در

  با سلام گیرییم آقای ژیا ژاکوب به قول شما 90 ساله یادش رفته بود .شما چرا یادتون رفته بود که ایرانی که نه یک مسلمان هستید؟ . پوششها و عکس های آنچنانی که در ایران و اروپا (لندن)داریدچی ؟؟؟
  به هر جهت من از آقا امام رضا ع معذرت خواهی میکنم که فردی مثل شما در برابر بارگاهشان و در صحن و سرای آن حضرت فیلم بازی میکنید و واقعاً فیلم بازی میکنید …
  آقا علی بن مسی الرضا آبرو ریزی امثال شما را جواب میدهدفقط منتظر باشید…..

 4. به نام خدا

  با سلام

  انسان در شرایط مختلف باید تصیمیم های مهم بگیرد . چون شما یک فرد عادی نیستید ، شما نماینده یک ملت ، قومیت ، مذهب و … هستید اگر به شما بی احترامی شود یعنی به عده زیادی بی احترامی شده ، اگر شما مرتکب اشتباهی شوی برای ایران اشتباهی کرده ای . اگر آبرویی ریخته شود ، آبروی ملتی و آبروی مذهبی ریخته شده و اگر… بعد شاهد بودید که چه سوء استفاده هایی شد از این قضیه .
  این حوزه نظر شما هم چیزی از قضیه کم نمی کند چون آب رفته دیگر بر نمی گردد.
  کاش کافی بود اول می گفتید اشتباه کردم و باید توبه کنم . نکه دلیل و منطق بیاورید.
  ما شهید بابایی را داریم که در آمریکا داخل اتاق فرماندهی نماز اول وقت می خواند و نگفت که شرایط فرق می کند.
  انشا اللله که دیگر از این اتفاق ها نیفتد ما زیر زربین هستیم.

  • دوست عزیز شما دارید مثل اخبار سیما حرف میزنی، با شهید بابایی خودت بودی که توی اتاق فرمانده آمریکایی نماز خوند ؟ یا اینکه عکسش جایی هست و من ندیدم !! الان علاوه بر تغییر شرایط زمان هم یه 30 سال تغییر کرده . وقتی که این ساپورت پوشای توی خیابون رو میبینی مطئنی بجای اینکه بری نهی از منکر کنی چهارچشمی نگاه نمیکنی ؟

نظر خود را بیان کنید