مجله آلامتو

تاثیر خنده بر درمان بیماریهای قلبی

جلوگیری و درمان بیماری های قلبی با خنده
(1 رای, امتیاز میانگین: 5٫00 از 5)

laughخنده و سلامت قلب

خنده بهترین راه برای تغییر حس و حالتان است که بدون هیچ هزینه ای در دسترس است حتی خنده ای بدون دلیل و کاملاً مصنوعی نیز میتواند موثر باشد.

به گزارش آلامتو و به نقل از دونفره؛ خندیدن علاوه بر اینکه چهره ما رو قشنگ تر میکنه میتونه توی خیلی از اتفاقات مهم زندگیمونم نقش کلیدی داشته باشه و یکی از اونا سلامتیه. همیشه از قدیم گفتن خنده بر هر درد بی درمان دواست و محققان هم به این جمله رسیدن. مطالعات و پیشرفت های علمی نشان میده که خنده به میزان قابل توجهی روی سلامت جسمی و روحی تاثیر گذاره. در تحقیقات اخیر دیده شده که خندیدن حتی روی جلوگیری و درمان بیماری های قلبی هم موثره. اما چگونه؟

مبارزه با بیماری های قلبی با فیلم کمدی

محققان در دانشگاه تگزاس از تعدادی شرکت کننده خواستند که یه فیلم کمدی و یه مستند رو به مدت ۳۰ دقیقه تماشا کنن. محققان جریان خون افراد رو قبل و بعد از تماشای فیلم کمدی مطالعه و پیشرفت های قابل توجهی در عملکرد و انعطاف پذیری عروق مشاهده کردن که این پیشرفت تا حدود ۲۴ ساعت بعد از تماشای فیلم همچنان ادامه داشت. این مطالعه نشون میده که هربار که شما در طول تماشای فیلم کمدی با صدای بلند بخندید، شما قلب خودتون رو سالم تر کرده اید.

مقاله مرتبط: چگونه از بیماری های قلبی جلوگیری کنیم؟

خنده بیشتر، قلب سالم تر

محققان ژاپنی مطالعات زیادی روی زنان و مردان ۶۵ ساله یا بیشتر جهت بررسی ارتباط بین خنده و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته مغزی انجام دادن و انواع عوامل خطر شامل چربی خون، فشار خون بالا، افسردگی و شاخص توده بدنی (BMI) را درنظر گرفتند. افرادی که هرگز نخندیده بودن نسبت به افرادی که در روز حداقل یکبار خندیده بودند ۲۱ درصد شانس بالاتری برای ابتلا به بیماری های قلبی داشتن.

زندگی شاد و پر از خنده محافظ قلب شما

مطالعه ای در دانشگاه مریلند انجام شد که شرکت کنندگان شامل ۳۰۰ نفر بودن که نیمی از آنها سابقه حمله قلبی و یا جراحی داشتن و نیمی دیگر سالم بودن، این افراد به پرسشنامه ای درباره میزان خنده و خشم و عصبانیت پاسخ دادن. نتایج این تحقیق نشون میداد که افرادی که دچار بیماری های قلبی بودن در طول روز کمتر میخندیدن و احتمال بیشتری برای ایجاد خشم و خصومت در رفتار روزانه آنها وجود داشت.

مقاله مرتبط: فواید لبخن زدن

چگونه در طول روز بیشتر بخندیم

تمامی این مطالعات نشون داد که خنده میتونه تاثیر مستقیمی بر مقابله با بیماری های قلبی داشته باشه. سعی کنید در طول روز خیلی زیاد بخندید. با دیدن یه فیلم خنده دار، خواندن کتاب های طنز و یا قرار گرفتن در محیط های شاد زندگی روزمره خودتون رو پر از خنده کنید. خنده دلیل نمیخواد، پس اخماتو باز کن و بخند تا هم زندگیه شادتر و هم قلبی سالم تر داشته باشی.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید