مجله آلامتو

 

هر سال در ایالات متحده، یک میلیون طلاق اتفاق مي افتد. كه در مقابل آن دو میلیون نفر زندگي اي را پايريزي ميكنند.

علاوه بر این، در حدود 67 هزار از ازدواج هاي دوم به طلاق منجــر ميشود , كه اين آمار در رابطه با ازدواج سوم بدتر ميشود.

حال در اين بازار بعضي تجارت ها داغتر از قبل ميشود از روانشناسان تا وكلا و غيره كه در اين بين سود زيادي را نصيب خود ميكنند.

 

لباس عروس
صنعتي مولتي ميليون دلاري به نام لباس عروس ، فرانسین بــاراس ميگويد: ” از زمان بنيانگذاري اين شركت هيچ گاه به فكر درآمد اين چنيني آن نبوده است اما با گذر زمان و طلاق هاي بسيار صنعت رشد غير باوري كرده است . ما حقيقتا نميدانيم از اين موضوع بايستي شــاد باشيم يا ناراحت.‌”

شركت هاي زيادي خواهان اين هستند كه برچسب طلاق را نمايان تر سازند تا از آن به عنوان امري عادي ياد شود. با اين وجود فروش محصولات آنها بيشتر و سود حاصله بيش تر و بيش تر ميشود.

 

نياز به وكيل
نیاز به یک وکیل نسبتا واضح است. در شرايطي كه با وجود يك وكيل مجرب و خوب ميتوان از حقوق خود به نحو بهتري دفاع كرد. در امريكا اين صنعت حتي از صنعت بيمه نيز وسعت عمل بيشتري دارد و پول هاي كلان تر و بزرگتري رد و بدل ميشود.

جین کونتی، معاون رئیس جمهور در سال 1960 اعتقاد داشت: اگر به افراد بزرگسال در جامعه امروز نگاه كنيد بيش از 70 درصد جامعه تشكيل شده است از افرادي كه در بستر خانواده با يكديگر زندگي ميكنند . اما اين رقم در سال 2010 به كمتر از 50 درصد خواهد رسيد كه نشان از آن دارد كه اين افراد يا از هم طلاق گرفته اند يا جدا از هم زندگي ميكنند.

بر آورد اين كه واقعا چه مقدار سرمايه در اين صنعت خطرناك نهفته است واقعا سخت است اما يك چيز كاملا واضح  است : ميلياردها ميليارد دلار.

طبق قانون رسمي دولت امريكا با متاركه زن و مرد اموال و دارائي ها مابين طرفين تقسيم ميشود.
وکیل طلاق دیوید Mejias ميگويد: “مردم بسیاری كه شغل آنها در وال استریت  است به دليل طلاق و تقسيم اموال خود كه ارقام كلاني را شامل ميشود حاضر هستند مبالغ هنگفتي را به وكلا بدهند تا بتوان از خسارت هاي كلان جلوگيري كنند. افرادي كه دارائي هاي فراواني را از بازار سهام به دست آورده اند.”

 

آیا واقعاً طلاق آخرین راه حل است ؟

 

آلامتو ترجمه و تنظیم : اختصاصی آلامتو

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید