مجله آلامتو

عکس جکی چان

ستاره فیلم های اکشن و مبارزه ای در حال خداحافظی از دنیای حرفه ای این سبک فیلم ها است. «جکی‌ چان‌» بازیگر معروف‌ فیلم‌های‌ اکشن‌ درسال‌ ۱۹۵۴ در هنگ‌ کنگ‌ به‌دنیا آمد. پدرش‌«چارلز چان‌» و مادرش‌ «لی‌لی‌ چان‌» در سفارت‌ فرانسه‌ درهنگ‌کنگ‌ کار می‌کردند. جکی از هفت‌سالگی‌ به‌ مدت‌ ده‌ سال‌، یعنی‌ تا سال‌ ۱۹۱۷ نزداستادی‌ به‌نام‌ «یوشان‌ یوان‌» عملیات‌ آکروبات‌، کونگ‌فو، اپرای‌ چینی‌، پانتومیم‌ و آواز راآموخت‌ ، او بعد ها وارد فیلم های اکشن و کمدی شد و در حال حاظر یکی از محبوب ترین بازیگران جهان در این سبک فیلم ها به شمار می رود.

 

چان 58 ساله در جشنواره فیلم کن تصمیم خود را مبنی بر خداحافظی از فیلم های اکشن اعلام کرد او دلیل این تصمیم را سن بالای خود اعلام کرده و بیان کرده است که فیلم “زودیاک چینی” آخرین کار او خواهد بود.

  ” من جوان نمی شود و بسیار خسته ام “

عکس جکی چان در جشنواره کن

او ظهار دارد سطح خشونت در فیلم های امروز سینما بسیار بالا رفته است و این معضلی است برای سینما ، او می گوید عاشق مبارزه است اما خشونت را به هیچ وجه دوست ندارد. او در آینده میخواهد دامنه کار خود را بر روی فیلم های عاطفی متمرکز کند.

از نظر جکی چان “زودیاک چینی” یکی از مهمترین فیلم های زندگی حرفه ای اوست در این فیلم جکی چان به دنبال 12 لوح برنزی از نمادهای زودیاک چینی است ، کارگردان و نویسنده این فیلم نیز خود چان است.

با امید موفقیت برای این هنر پیشه خوب سینمای جهان …

آلامتو ترجمه و تنظیم : اختصاصی آلامتو

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید