ADS
ADS

مناطق دیدنی تاریخی هنگ کنگ

با اماکن تاریخی و کمتر شناخته شده هنگ کنگ آشنا شوید؛
(2 رای, امتیاز میانگین: 5٫00 از 5)

برای خیلی از ما دیدن جاذبه های گردشگری برتر دیگر مثل سابق جذابیت ندارد چراکه اکثر آنها را دیده ایم و یا تجربه مشابه آنها را داشته ایم اما هنوز هم جاهایی شگفت انگیز برای دیدن وجود دارد جاهایی که در عین زیبایی، کمتر به چشم آمده اند اما کاملاً ارزش دیدن را دارند.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ اگر شما هنوز با دلتای رودخانه مروارید و جاهای تاریخی و ناشناخته هنگ‌ کنگ در چین آشنا نشده اید و نمی‌دانید که چطور می‌توانید به آنجا سفر کرده و آن را پیدا کنید، هیچ ترسی به خود راه ندهید؛ چرا که راهنمای دسترسی به تمام آنها را در این مطلب آورده‌ایم. این مکان‌ ها سرشار از تاریخ هست، به سادگی می‌توان در آنها به گردش پرداخت و دیدگاه بسیار جدیدی در مورد این قسمت از چین به دست آورد. با ما همراه باشید.

مقاله مرتبط: چرا به هنگ کنگ سفر کنیم؟

روستای کولهنگ (Culheng)

می‌توان از ژونگشان (Zhongshan) به این روستا رسید.

کولهنگ یک روستای دلپذیر است که شهرت آن بیشتر به خاطر زادگاه سان یاتسن (Sun Yat-Sen) (انقلابی چینی) است و خانه او اکنون تبدیل به یک موزه خاطره ‌انگیز شده است. بهترین راه برای رسیدن به کولهنگ (Cuiheng)، استفاده از قطار به مقصد ژونگ-شان و سپس سوار شدن به اتوبوس است. اتوبوس شماره ۱۲ از مرکز شهر ژونگشان حرکت می‌کند و تقریباً ۴۰ دقیقه طول می‌کشد تا به کولهنگ برسد و اتوبوس شماره ۲۱۲ نیز از همان نزدیکی حرکت می‌کند و ۵۰ دقیقه طول می‌کشد تا به آنجا برسد. همچنین، اگر سوار قطار گوانگژو-ژوهای (Zhuhai) بشوید، می‌توانید در شهر نانلنگ (Nanlang) پیاده شوید که با تاکسی تنها ۱۰ دقیقه از کویهنگ فاصله دارد.

culheng-village-750x450

شهر شاوان (Shawan)

از گوانگ-ژو (Guangzhou) می ‌توان به این شهر رسید

اگرچه شاوان یک شهر بسیار کوچک است، اما از لحاظ تاریخی و میراث فرهنگی بسیار غنی است و می‌گویند زادگاه اوپرای گوانگدونگ (Guangdong) است. این شهر در حاشیه شهر گوانگژو (Guangzhou) واقع است و بنابراین می‌توانید با مترو هم به آنجا بروید. می ‌توانید در ایستگاه شیکیاو (Shiqiao) سوار خط ۱ شوید و سپس با اتوبوس به مرکز فرهنگی شاوان بروید.همچنین از خروجی E با اتوبوس شماره ۶۷، یا اتوبوس‌ های شماره ۱۲، ۷، یا ۷B که همگی از خروجی C می گذرند، به این مکان بروید. اگر این کار برای شما سخت است، راه ساده ‌تر این است که از مرکز شهر سوار یک تاکسی بشوید و به راحتی به این مکان برسید.

shawan-town-750x450

قلعه داپنگ (Dapeng)

از شنژن می ‌توان به این قلعه رسید.

قلعه داپنگ قرن ‌ها در دفاع ساحلی چین، نقش مهمی ایفا کرده و دارای برج‌ های مراقبتی بسیار بزرگی است که هنوز هم دست ‌نخورده هستند و از آن محافظت های اصولی می‌شود. برای دیدن قلعه داپنگ، باید به منطقه لونگانگ (Longgang) از شنژن برسید که از مرکز شهر، ۵۵ کیلومتر فاصله دارد. اتوبوس E11 از ایستگاه شمالی شنژن و با گذر از ایستگاه ینگهو (Yinghu)، به شهر داپنگ می‌ رود که در روزهای عادی حداکثر یک روز طول می ‌کشد و از آنجا می ‌توانید سوار اتوبوس B756 بشوید و به قلعه داپنگ برسید.

راه دیگر این است که از ایستگاه اتوبوس فوتیان (Futian) (شماره H92) یا خود لونگانگ (۸۳۳ یا ۸۱۸) به داپنگ برسید. وقتی که به داپنگ رسیدید، برای برگشت هم همین مسیر را در پیش بگیرید. بعضی از رانندگان تاکسی در شنژن حتی ممکن است شما را تا آنجا هم ببرند که البته در این صورت انتظار داشته باشید که صورت حسابی در حدود RMB200 پرداخت کنید و به روی خودتان نیاورید!

dapeng-750x450

شهر باستانی نانتو (Nantou)

از شنژن یا هنگ ‌کنگ هم می‌توان به نانتو رسید. شهر نانتو مرکز بقایای جالب شهر باستانی زینان (Xin’an) است که در آن کند و کاوهای باستان‌ شناسی نشان از تمدنی باستانی دارند که به سلسله شانگ برمی‌گردد. شهر نانتو در روستای جیوجیتو (Jiujietou) واقع است که در منطقه نانشان (Nanshan) غربی در شنژن قرار دارد و به ساحل غربی رودخانه مروارید محدود می ‌شود. بهترین راه برای ورود به این شهر از طریق دروازه جنوبی است که در بلوار شنان (Shennan) و در انتهای غربی جاده شنان واقع است؛ یعنی در نزدیکی جایی که این جاده، جاده نانزین (Nanxin) را قطع می‌کند. اتوبوس ‌های ۲۰۱ و ۲۱۰ از مرکز شنژن حرکت می‌کنند و اتوبوس ‌های ۳۰۱، ۳۰۵، ۳۱۰ و ۳۵۵ نیز شما را به همان جا می ‌برند. برای استفاده از مترو، می ‌توانید به دانشگاه شنژن بروید و از آنجا با تاکسی در عرض پنج دقیقه به نانتو خواهید رسید. راه دیگر این است که از قسمت جنوبی پارک ژونگشان (Zhongshan) وارد شهر شوید.

برای رسیدن به نانتو از هنگ‌کنگ، می‌ توانید از اتوبوسی که از کولون تونگ (Kowloon Tong) حرکت می‌کند و از مرز چین و هنگ ‌کنگ رد می‌شود، یا از اتوبوس وان چای (Wan Chai ) به مقصد بندر شنژن استفاده کنید. بعد از آن باید یک تاکسی بگیرید و به نان تو گو چنگ (Nan tou gu cheng ) برسید که حداکثر ۱۵ دقیقه طول می‌کشد.

nantou_gucheng-750x450

شهر چیکان (Chikan)

از گوانگژو (Guangzhou) یا ژوهای (Zhuhai) می‌توان به این شهر رسید.

شهر چیکان در گذشته بسیاری از کارگردانان را به سوی خود جذب نموده است. این شهر اسرارآمیز، دارای معماری و حال و هوای اروپایی است. هدف اصلی از بازدید چیکان، در وهله اول رفتن به شهر کایپینگ (Kaiping) است. از گوانگژو (Guangzhou) هم می ‌توان به این شهر رسید؛ می ‌توانید در ایستگاه اتوبوس استانی (در نزدیکی ایستگاه راه ‌آهن گوانگ ژو)، سوار اتوبوس شوید. اتوبوس ‌ها هر نیم‌ ساعت یک بار حرکت می‌ کنند. وقتی که در چیکان باشید، کافی است از اتوبوس‌ های آن جا استفاده کنید؛ مانند اتوبوس عمومی شماره ۶ که از یی سی (Yici) واقع در کای-پینگ به مقصد چیکان حرکت می ‌کند. می ‌توانید برای طی این مسافت ۱۲ کیلومتری از تاکسی هم استفاده کنید. چیکان میان ماجیان گلونگ دیاولو (Majianglong Diaolou) و لی- گاردن (Li Garden ) واقع است

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید