مجله آلامتو

رییس ایستگاه شماره سه آتش نشانی مشهد گفت: بیش از ۲۰ كودك دبستانی در پله برقی پل عابر پیاده انتهای بلوار سجاد گیر كرده و دچار سانحه شدند.

محسن اسدی در این باره گفت: ساعت ۱۰:۳۰ یكشنبه با آتش نشانی تماس گرفته و خبر گیركردن تعداد زیادی از كودكان را در پله برقی اعلام می كنند که در پی اعلام خبر ۹ آتش نشان به محل اعزام شدند.

وی تصریح كرد: تعداد زیادی از بچه های دبستانی در حال عبور از پله برقی در انتهای بلوار سجاد در قسمتی كه به سمت پایین می آید، بودند كه دو کودک كه جلوتر از بقیه بودند، می افتند و سایر بچه ها نیز روی این دو تن سقوط می كنند.

اسدی ادامه داد: زمانی كه دانش آموزان روی همدیگر می افتند لباس آنان و مربی همراه شان به دندانه های پله برقی گیر كرده و آنان را به داخل می كشد، طوری كه هیچ كدام توان نجات دادن خود را نداشته اند و پله برقی آنان را به سمت بالا و پایین می كشاند.

وی اظهار كرد: از بین تمامی افراد حدود ۱۲ تا ۱۶ تن دچار آسیب شدند كه ۴ تن آنان دچار شكستگی های سر، دندان و غیره شده و بقیه دچار موارد معمولی مانند پارگی لباس، كبودی، بریدگی و استرس شدید شده اند.

اسدی با بیان اینكه زمان بروز حادثه اپراتور دستگاه پله برقی، برق را قطع می كند، عنوان كرد: وقتی همكاران آتش نشانی به محل می رسند متاسفانه متوجه می شوند مردم خودشان اقدام به رهاكردن بچه ها از پله برقی كرده اند، هرچند خوشبختانه اتفاقی رخ نداد، اما به دلیل فنی و تخصصی بودن این كار خودسرانه ممكن بود باعث تشدید حادثه شود.

رییس اورژانس خراسان رضوی: وضعیت دو كودك آسیب دیده در سانحه پل هوایی سجاد، وخیم است

رییس اورژانس خراسان رضوی وضعیت دو كودك كه در اثر سانحه پل هوایی دچار آسیب شده اند را وخیم گزارش کرد.

محمدرضا مهری در این باره به ایسنا گفت: در سانحه پل هوایی كه امروز صبح رخ داد، ۲۱ كودك دبستانی مصدوم شدند كه به وسیله هشت آمبولانس به سه بیمارستان فارابی، امام رضا(ع) و امدادی انتقال یافتند.

وی تصریح كرد: وضعیت عمومی تمامی كودكان به جز دو تن از آنان كه ضربه به سرشان خورده است و درحال انجام آزمایشات و عكس هستند، خوب بوده و در حال ترخیص اند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید