مجله آلامتو

مدیر سازمان تعاون روستایی آذربایجان شرقی از فروش اقساطی لوازم خانگی، توسط فروشگاه های مصرف شرکت های تعاونی روستایی ، برای حادثه دیدگان زلزله در شهرستانهای اهر ، هریس و ورزقان خبر داد.

 

 

عبدالله محمد فام با اشاره به ضرورت واهمیت دسترسی هرچه سریعتر آسیب دیدگان حادثه زلزله در شهرستان های اهر، هریس و ورزقان به لوازم خانگی گفت: با برنامه ریزی های انجام گرفته، تمامی فروشگاه های مصرف شرکت های تعاونی روستایی، موظفند لوازم خانگی مورد نیاز این عزیزان را در قالب اقساط دراز مدت تهیه و در اختیار آنان قراردهند.

وی به تمامی مدیران عامل فروشگاه های مصرف شرکت های تعاونی روستایی این سازمان در شهرستان های حادثه دیده از وقوع زمین لرزه ابلاغ کرد: هرچه سریعتر مایحتاج اولیه و لوازم خانگی آسیب دیدگان از این حادثه را تهیه و در اختیار آنان قرار دهند.

محمدفام با اشاره به قرار گیری انبارهای این سازمان در شهرستان های اهر، هریس و ورزقان در اختیار ستاد بحران گفت: همچنین انبار بزرگ این سازمان در روستای یخفروزان شهرستان اهر نیز برای ذخیره کمکهای مردمی و دولتی جهت ارسال به مناطق حادثه دیده، در اختیار ستاد بحران شهرستان اهر قرار گرفت.

آمادگی اتکاء برای خرید دام و محصولات کشاورزی زلزله زدگان

دکتر مسعود محمدیان امروز چهارشنبه در نشست مشترک با نمایندگان سازمان اتکاء وزارت دفاع در استان، با اشاره به اهمیت جلوگیری از افزایش خسارات وارده به احشام موجود در مناطق آسیب دیده از حادثه زلزله و حمایت از بهره برداران این بخش به عنوان تولید کنندگان محصولات کشاورزی گفت: با توافقات انجام یافته با نمایندگان سازمان اتکاء وزارت دفاع در استان، زمینه لازم برای فروش دام سبک، سنگین و محصولات کشاورزی در مناطق آسیب دیده شهرستان های اهر، هریس و ورزقان به سازمان اتکاء فراهم گردید.

وی همچنین از تعامل و توافقات انجام گرفته با نمایندگان سازمان اتکاء وزارت دفاع در استان خبر داد و افزود: این سازمان سه نماینده تام الاختیار خود را در شهرستانهای اهر، هریس و ورزقان به سازمان جهاد کشاورزی استان ” معاونت بهبود تولیدات دامی” معرفی خواهد نمود تا در شهرستانهای مربوطه مستقر شوند و در صورت تمایل بهره برداران به فروش دام سبک وسنگین و محصولات کشاورزی، نسبت به خریداری آنها اقدام کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با تاکید به این موضوع که این امر در راستای حمایت از بهره برداران و تولیدکنندگان مناطق زلزله زده با هدف کاهش خسارات وارده به آنان انجام می گیرد اضافه نمود: اکیپی متشکل از نمایندگان معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان، نمایندگان فرمانداری شهرستانهای اهر، هریس و ورزقان و همچنین نمایندگان سازمان اتکاء با حضور شورای اسلامی روستا یا معتمدین محلی، به قیمت روز نسبت به خرید دام سبک و سنگین و محصولات کشاورزی اقدام نمایند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید