مجله آلامتو

ديدار دو تيم استقلال و پرسپوليس در داربي 75 با نتيجه تساوي بدون گل متوقف شد

 

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، پرسپوليس و استقلال از ساعت 18 امروز در ورزشگاه آزادي تهران براي هفتاد و پنجمين بار روي در روي هم قرار گرفتند.

 

شرايط مشابه دو تيم در 5 هفته ابتدايي ليگ اين بازي را يكي از حساس‌ترين مصاف‌هاي دو تيم كرده است. تا پيش از شروع هفته ششم، استقلال در رده نهم و پرسپوليس در رده شانزدهم جدول قرار گرفته بودند و همين مسئله فشار فراواني را از سوي رسانه‌ها و هواداران بر روي اعضاي كادر فني و بازيكنان دو تيم وارد كرده است.

 

هواداران دو تيم به طور كامل ورزشگاه آزادي را پر كرده‌اند و خبرنگاران ايسنا در ورزشگاه آزادي حضور 90 هزار نفر را براي تماشاي اين بازي تخمين زده‌اند.

 

گزارش مستقيم ايسنا از داربي 75

 

نيمه نخست:

 

دقيقه 1: خطاي اميرحسين فشنگچي بر روي فريدون زندي، استقلال را صاحب موقعيت كرد اما ضربه ايستگاهي زندي توسط نيلسون به كرنر رفت.

 

دقيقه 2: ضد حمله پرسپوليس با خروج رحمتي بي نتيجه باقي ماند. در برگشت استقلال موقعيتي را ايجاد كرد اما نيلسون توپ را با مشت خود دور كرد.

 

دقيقه 4: نخستين كرنر پرسپوليس با حركت غلامرضا رضايي به دست آمد. سانتر مهدي مهدوي‌كيا را علي كريمي با ضربه سر خود با فاصله اندكي به بيرون زد. خروج اشتباه رحمتي اين موقعيت را نصيب پرسپوليس كرد. در اين دقيقه يك كبوتر آبي براي لحظاتي بازي را قطع كرد و اميرحسين صادقي با بيرون فرستادن اين كبوتر شرايط را براي ادامه بازي فراهم كرد.

 

دقيقه 7: فرار زيباي غلامرضا رضايي و ضربه اين مهاجم را مهدي رحمتي به صورت ناقص دفع كرد. در اين دقايق فشار پرسپوليس، باعث نمايش تدافعي استقلال شده است.

 

دقيقه 10: ضربه كرنر علي كريمي به صورت مستقيم به بيرون زمين رفت.

 

 

 

تساوي استقلال و پرسپولیس در داربی ۷۵

 

دقيقه 13: ضربه آرام جواد نكونام با فاصله از كنار دروازه پرسپوليس به خارج رفت. در اين دقايق از تب و تاب اوليه بازي كاسته شده و بيشتر زمان بازي در ميانه‌هاي ميدان مي‌گذرد.

 

دقيقه 15: پس از خطاي نسبتا شديد زندي بر روي پولادي، محسن تركي داور بازي به هافبك استقلال تذكر داد.

 

دقيقه 16: مهرداد پولادي پس از آنكه بر روي پاي پژمان منتظري خطا كرد از داور بازي اخطار گرفت تا نخستين بازيكن اين داربي باشد كه كارت زرد مي‌گيرد.

 

دقيقه 19: كرنر دوم استقلال با برگشت توپ توسط بازيكنان پرسپوليس، موقعيت را از آبي‌ها گرفت.

 

دقيقه 21: بازيكنان استقلال پس از چند پاس كوتاه توپ را به جانواريو رساندند و اين بازيكن برزيلي با شوتي از پشت محوطه هجده قدم دروازه پرسپوليس را تهديد كرد اما اين توپ به بيرون رفت.

 

دقيقه 24: خطاي علي حمودي بر روي فشنگچي موقعيت خوبي را براي پرسپوليس فراهم كرد اما ضربه مستقيم مهدوي‌كيا را دروازه‌بان استقلال به صورت موقت دفع كرد. در برگشت خطاي اكبرپور بر روي بنگر اولين كارت زرد استقلال را به همراه داشت.

 

دقيقه 25: سانتر مهدي مهدوي‌كيا با برگشت مدافعان استقلال از محوطه هجده قدم دور شد.

 

 

تساوي استقلال و پرسپولیس در داربی ۷۵

 

دقيقه 29: ضربه بي دقت نكونام با فاصله زيادي از روي دروازه پرسپوليس به بيرون رفت.

 

دقيقه 30: سانتر حسين ماهيني در محوطه هجده قدم استقلال توسط سياوش اكبرپور دور شد. كمبود مهاجمان پرسپوليس در از دست رفتن اين موقعيت مشخص بود. تا اين دقيقه دو تيم هر كدام هفت خطا مرتكب شده‌اند.

 

 

دقيقه 31: حركات زيباي علي كريمي دفاع استقلال را به هم ريخت. پاس كريمي در شرايط بسيار خوب به قاضي رسيد اما ضربه اين بازيكن به بيرون رفت.

 

دقيقه 38: خطاي حنيف عمران‌زاده بر روي قاضي باعث شد تا دفاع استقلال دومين كارت زرد آبي‌ها را بگيرد. مهدوي‌كيا از فاصله‌اي دور ضربه زيبايي را به سمت دروازه استقلال زد اما رحمتي به صورت درازكش توپ را گرفت.

 

دقيقه 42: سانتر مهرداد پولادي با ضربه محسن بنگر به بيرون رفت.

 

دقيقه 45: صالحي داور چهارم يك دقيقه وقت اضافه براي اين نيمه اعلام كرد. در وقت اضافه ضربه سر محمد قاضي توسط رحمتي مهار شد. برتري نسبي پرسپوليس در نيمه نخست در مصاف با استقلال مشهود بود.

 

نيمه دوم:

 

دقيقه 46: آغاز بازي با برتري نسبي پرسپوليس همراه بود. در اين نيمه حنيف عمران‌زاده به خطله استقلال اضافه شده است.

 

دقيقه 50: ضربه سر عمران‌زاده با فاصله كمي به بيرون رفت اما پيش از اين ضربه تركي اين صحنه را آفسايد اعلام كرد.

 

 

 

مصاف رضايي با مدافع استقلال – داربی ۷۵

 

دقيقه 56: حركات تكنيكي علي كريمي و سانتر اين بازيكن را مهدي رحمتي با خروج خود مهار كرد. در اين دقايق دو تيم بازي خوبي ارائه مي‌دهند.

 

دقيقه 59: امين منوچهري به جاي علي حمودي وارد زمين شد. ضعف نيلسون در توپهاي ارسالي باعث شده تا قلعه‌نويي مانند نيمه نخست به سانتر روي بياورد.

 

دقيقه 60: زماني كه علي كريمي قصد ارسال كرنر را داشت، طرفداران منتسب به استقلال اقدام به پرتاب سنگ و گوجه فرنگي كردند و حتي پادرمياني رحمتي هم كارساز نشد تا براي لحظاتي در بازي اختلال ايجاد شود.

 

دقيقه 66: پس از آنكه هواداران استقلال با پرتاب گوجه به سمت كريمي براي دقايقي بازي را مختل كردند، در اين دقيقه وقتي جانواريو قصد ارسال كرنر را داشت هواداران پرسپوليس اقدام مشابهي كردند و بازي براي دقايقي با اختلال روبه‌رو شد. كريمي و مهدوي‌كيا از هواداران‌ پرسپوليس خواستند از ادامه اين كار خودداري كردند. پس از آرام شدن جو ورزشگاه سانتر جانواريو را نيلسون دفع كرد.

 

دقيقه 67: با وجود خواهش‌هاي كريمي و مهدوي‌كيا در ادامه باز هم تماشاگران منتسب به پرسپوليس به پرتاب اشياي خارجي به زمين ادامه دادند و همين مساله باعث شد عمران‌زاده نتواند اوت را به زمين پرتاب كند. محسن تركي پس از اين اتفاق از ناظر بازي خواست تا شرايط را آماده شروع مجدد بازي كند و سپس پس از 5 دقيقه بازي دوباره آغاز شد.

 

دقيقه 75: مهدوي‌كيا كاپيتان پرسپوليس در پشت محوطه جريمه اين تيم بر روي جانواريو خطا كرد تا موقعيت مناسبي نصيب آبي‌هاي تهران شود. ضربه زندي در اين صحنه پس از برخورد به مدافعان پرسپوليس به كرنر رفت.

 

 

 

ضربه سر كريمي در دقايق ابتدايي – داربی ۷۵

 

دقيقه 77: كريم انصاري‌فرد جايگزين محمد قاضي شد. اين در حالي است كه تا اين دقيقه ايمون زايد فرشته نجات پرسپوليس در داربي قبلي هنوز بر روي نيمكت نشسته است.

 

دقيقه 76: پاس كريمي در شرايط آفسايد به انصاري‌فرد رسيد.

 

دقيقه 77: آرش برهاني بيرون آمد و جي‌لويد ساموئل به جاي اين مهاجم به تركيب استقلال اضافه شد.

 

دقيقه 82: سانتر جانواريو با دخالت علي كريمي كه با خروج اشتباه نيلسون همزمان شده بود به كرنر رفت. در اين دقايق استقلال برتري‌اش را به پرسپوليس تحميل كرده است.

 

 

دقيقه 84: رودريگو توزي به جاي زندي وارد زمين شد. سوت تماشاگران به عملكرد دو تيم نشان‌دهنده نارضايتي آنها از بازي دو تيم مطرح تهراني است.

 

دقيقه 86: علي كريمي كه در نيمه دوم بي فروغ بود بيرون آمد و محمد نوري به جاي كاپيتان دوم پرسپوليس وارد زمين شد.

 

دقيقه 88: فرار غلامرضا رضايي با ضربه آرامش همراه شد و رحمتي مشكلي براي مهار اين توپ نداشت.

 

دقيقه 90: با وجود توقف چندباره بازي صالحي داور چهارم تنها پنج دقيقه وقت اضافي اعلام كرد.

 

دقيقه 91: توزي بازيكن پرتغالي استقلال از پشت هجده ضربه محكمي به سمت دروازه پرسپوليس زد اما اين توپ به بيرون رفت.

 

دقيقه 95: ضربه از راه دور بيك‌زاده با اختلاف فراوان از روي دروازه پرسپوليس به بيرون رفت. در اين دقيقه فشنگچي از تركي كارت زرد گرفت.

 

تركيب اوليه پرسپوليس: نيلسون، محسن بنگر، سيد جلال حسيني، عليرضا نورمحمدي، حسين ماهيني ، مهرداد پولادي، علي كريمي، اميرحسين فشنگچي، مهدي مهدوي‌كيا، غلامرضا رضايي و محمد قاضي.

 

تركيب اوليه استقلال: سيد مهدي رحمتي، پژمان منتظري، حنيف عمران زاده، امير حسين صادقي، هاشم بيگ زاده، جواد نكونام، فريدون زندي، علي حمودي، فابيو جانواريو، آرش برهاني و سياوش اكبرپور.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید