مجله آلامتو

نگهداری از سالمندان بجای پرداخت اجاره!

یک امتیاز ویژه برای دانشجویان مهربان

یک خانه سالمندان در هلند آپارتمان هایی رابه دانشجویانی که حاضرند با سالمندان تعامل کنند مجانی اجاره می دهد.

به گزارش آلامتو به نقل از عطیه همتی: یک خانه نگهداری از بازنشستگان و سالمندان در هلند با یک نوآوری جالب جوانان را تشویق به تعامل با سالمندان کرد. آنها آپارتمان های کوچکی را به دانشجویان به صورت مجانی کرایه می دهند در عوض دانشجویان نیز باید ۳۰ ساعت از وقت خود را به رسیدگی درست و دقیق به سالمندان اختصاص دهند.

براساس قانون مسئولین این خانه سالمندان دانشجویان باید در برنامه هایی مانند تماشای مسابقات ورزشی، جشن تولد و حضور در زمان بیماری سالمندان کنارشان باشند تا این کار مشکل تنهایی و انزوای سالمندان را حل کند.

Humanitas-retirement-home2-550x364.jpg

به گفته یکی از مسئولان این خانه، تنها نبودن سالمندان بسیار اهمیت دارد. چون سالمند ۹۶ ساله ای که زانو درد دارد دیگر پزشکان نمی توانند کار خاصی برایش انجام دهند. بنابراین ما اینجا فضایی را برایش فراهم می کنیم که او این زانو درد را فراموش کند. حضور این جوانان می تواند حتی خلاء عاظفی آنها را پر کند و موجب ارتباطشان با دنیای خارج شود.»

Humanitas-retirement-home3-550x313.jpg

دانشجویان این مجموعه زمان های مفرحی را برای سالمندان فراهم می کنند. دانشجویان با آنها بازی می کنند. آنها را برای خرید به فروشگاه می برند و برایشان چیزهایی می خرند که خودشان به تنهایی نمی توانند آن را بخرند. برایشان غذاهای ساده و مناسب می پزند و به آنها استفاده از کامپیوتر را یاد می دهند. آقای «آنتون گروت» یکی از سالمندان ۸۵ ساله این مجموعه است و توسط یکی از دانشجویان استفاده از اینترنت را یاد گرفته و بسیار خوشحال است که می تواند به دیگران ایمیل بزند یا در فیسبوک فیلم های جالب را نگاه کند.

این پروژه دوسال است در این مجموعه اجرا می شود و دانشجویان نیز خیلی خوشحالند که توانسته اند به جای زندگی در خوابگاه های کثیف و پرجمعیت در آپارتمان های زیبا و تمیز زندگی کنند و به جای پرداخت پول بابت اجاره، از این سالمندان مهربان نگهداری می کنند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید