مجله آلامتو

حضرت محمد

بازيگر فیلم اهانت‌آمیز به ساحت پیامبر اكرم(ص) در مصاحبه‌اي اعلام كرد، تمامي بازيگران اين فيلم فريب داده شده‌اند و كارگردان فيلم براي آنچه مرتكب شده، بايد در محضر خدا پاسخگو باشد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با گذشت چند روز از انتشار بخش‌هايي از فيلم توهين‌آميز «برائت از مسلمانان» در سايت يوتيوب كه واكنش‌هاي شديد مسلمانان در سراسر جهان را در پي داشت، نشريه هاليوود ريپورتر با يكي از بازيگران اصلي اين فيلم به گفت‌وگو پرداخت.

«كيندي لي گارسيا» كه در ويديوي 14 دقيقه‌اي موجود در يوتيوب نقش مادر دختر 12 ساله‌اي را كه قرار است با پيامبر اسلام (ص) ازدواج كند، ايفا مي‌كند، در اين مصاحبه صريحا اعلام كرد، هيچ نامي از پيامبر (ص)‌ در اين فيلم نبرده و اين بخش‌ها بدون اطلاع بازيگران در مرحله‌ي پس از تدوين به فيلم اضافه شده است.

او با اشاره به اينكه پس از حوادث پيش آمده در پي نمايش بخش‌هايي از اين فيلم توهين‌آميز، شغل اصلي‌اش ـ نگهداري كودك ـ را كه تنها منبع درآمدش بوده از دست داده اظهار كرد، تمامي بازيگران قرار بود در پروژه‌اي به نام «جنگجويان صحرا» بازي كنند كه شخصي به نام «سام باسيلي» مسئول امور مالي و جذب بازيگر در آن بود.

وي بدون اشاره به نام سازندگان فيلم، به حضور نام‌هاي بزرگ در سمت كارگردان و تهيه‌كننده در اين پروژه‌‌ي فيلم اشاره كرد، اما نويسنده‌ي فيلمنامه را فردي به نام «سام باسيلي» معرفي كرد كه سه دستيار داشته كه دو تن از آن‌ها افراد مشهوري هستند.

«گارسيا» همچنين با اشاره به اين نكته كه از نگاه او تمام بازيگران فيلم فريب داده شده‌اند، گفت: ديالوگ‌هايي روي بخش‌هايي كه من در فيلم صحبت كرده‌ام گذاشته شده كه من هيچ اطلاعي از آن‌ها ندارم و اين يك عمل نفرت‌انگيز است. من نسخه اصلي ديالوگ‌هاي فيلم را در اختيار دارم و صحبت‌هايي كه از طرف من در فيلم به نمايش درآمده، حرف‌هايي نيست كه من گفته باشم و اين حتي صداي من هم نيست.

گارسيا همچنين اظهار كرد: صبح روزي كه اعتراضات در ليبي آغاز شد، با «باسيلي» تماس گرفتم و از او درباره‌ي اين كار توضيح خواستم. اما او در پاسخ گفت كه به دنيا بگويم من (گارسيا) بي‌گناه هستم. او هنگام ساخت فيلم مدعي شد يك مصري است، اما اكنون مي‌گويد يك اسرائيلي است كه هدف از اين كارش را خسته شدن از اقدامات مسلمانان افراطي اعلام كرده است!

وي همچنين به اين نكته اشاره كرد كه فيلم «بي‌گناهي مسلمانان» قرار بود به مدت دو ساعت ساخته شود و هنوز ساخت فيلم به پايان نرسيده و بخشي كه در يوتيوب موجود است، صحنه‌هايي از بخش اول فيلم است.

گارسيا در خاتمه به اين مساله اشاره مي‌كند كه به او گفته شده بود فيلمي كه در آن در حال بازي است، «جنگجويان صحرا» نام داشته و به زندگي سربازان صحرانشين در 2000 سال قبل مي‌پردازد.

چگونگی تولید این فیلم توهین‌آمیز و سخیف هنوز معلوم نیست. اما سام باسیل در مصاحبه‌ی تلفنی با “وال استریت ژورنال” خود را یک واسطه اسرائیلی- یهودی فعال در فروش و خرید مسکن معرفی كرده که با جمع‌آوری 5 میلیون دلار از ده‌ها یهودی آمریکایی این فیلم اهانت‌آميز نسبت به ساحت پیامبر اسلام (ص) را در کالیفرنیا ساخته است.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید