مجله آلامتو

سوالاتی که باید قبل از انتخاب اسم فرزندتان پاسخ دهید

راهنمای انتخاب اسم کودک؛
(امتیازی ثبت نشده است)

اسم بچه babynames

در این مطلب از راهنمای انتخاب اسم مشخص شده که پیدا کردن نام مناسب برای کودک شما می‌تواند مشکل باشد کلی انتخاب پیش روی شماست و حتی وقتی انتخاب‌ها را کم و کوتاه می‌کنید باز هم انتخاب‌ها زیاد هستند برای پیشگیری از اشتباه‌های رایج والدین در نامگذاری کودک بد نیست اول به این پرسشها پاسخ دهید.

هم آوایی آن با اسم فامیل چگونه است؟

از نام‌هایی که بیش از حد شبیه اسم فامیل هستند خودداری کنید. بدون شک حسین حسینی بار معنایی اسم و فامیلی را به یک نسبت کاهش می‌دهد.

حروف نام و نام خانوادگی چطور خوانده می‌شود؟

مطمئن شوید که اسم فرزندتان درست نوشته خواهد شد و همکلاسی‌هایش بدون شک و تردید نام و نام خانوادگی او را ادا خواهند کرد. گاهی اوقات حتی هجای کلمه نیز می‌تواند بر معنی نام و نام خانوادگی اثر داشته باشد و با یک فتحه یا ضمه اشتباه، کل معنی به هم بریزد.

نسخه کوتاه شده نامش را دوست دارید؟

هرچقدر که بخواهید مقاومت کنید هستند کسانی که بخواهند مخفف اسم فرزندتان را ادا کنند. بنابراین باید به این موضوع هم فکر کنید که اگر مثلا بخواهند پریسا را پری صدا کنند، مشکلی ندارید؟ یا اگر مثلا معصومه را مسی صدا کنند، ناراحت نمی‌شوید؟ همین سوال ساده کلی از لیست شما را کوتاه خواهد کرد.

آیا اسم در حال حاضر محبوب است؟

برخی والدین ترجیح می‌دهند نامی که برای فرزندشان انتخاب می‌کنند جزو ده نام اول محبوب نباشد. اگر اسم فرزندتان را امیر بگذارید باید احتمال بدهید که در کلاس مدرسه چند نفری هم با همین اسم خوانده شوند.

آیا نام بار معنایی منفی برای‌تان دارد؟

هرچقدر هم که شریک زندگی‌تان اسمی را دوست داشته باشد اگر شما را به یاد قلدر مدرسه‌تان یا دوستی صمیمی که او را از دست داده‌اید، بیندازید، دیگر آنقدرها هم دوست داشتنی نیست. همچنین اگر اسم و فامیل درکنار هم نام یک شخصیت معروف را تداعی می‌کند، بهتر است از انتخاب آن خودداری کنید. اگر فامیلی‌تان کیانیان است بهتر است نام رضا را از لیست اسم‌های انتخابی‌تان حذف کنید.

آیا نامش با نام فرزند دیگرتان شبیه است؟

بهتر است نامی که برای فرزندتان انتخاب می‌کند بیش از حد شبیه خواهر یا برادر بزرگترش نباشد. اگر مثلا آترین و آروین را انتخاب کنید ممکن است تا ابد آدمهایی باشند که نتوانند این دو را از هم تشخیص دهند و مدام اسم‌هایشان را اشتباه و به جای هم ادا کنند. حتی خودتان را تصور کنید که در پارک دارید آنها را صدا می‌کنید و همین اشتباه را می‌کنید.

آیا میتوانید کودک‌تان را با همین نام در بزرگسالی تصور کنید؟

به یاد داشته باشید که فرزندتان یک روز بزرگ شده و به فرد بالغی تبدیل خواهد شد. نام‌هایی که در نوزادی به نظر زیبا می‌آیند ممکن است در بزرگسالی تبدیل به اسمی مسخره شوند. اگر اسم کیتی را برای فرزندتان انتخاب کردید باید او را در لباس وکیل یا دکتر ببینید تا متوجه شوید که این نام مناسب او نیست.

آیا دیگران قادر به تلفظ نام او خواهند بود؟

تلفظ غیرمعمول اسم می‌تواند یک سردرگمی بی‌پایان را باعث شود. شما و فرزندتان خیلی زود از اصلاح کردن نام‌تان خسته خواهید شد. اسمی را که انتخاب می‌کنید به اطرافیان‌تان بگویید و بببینید آن را چطور تلفظ می‌کنند. اگر آن را درست ادا نکردند شاید وقت آن است که درباره اسم دوباره فکر کنید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید