مجله آلامتو

گزارش ها حاکی از آن است کنسول ایکس باکس بعدی مایکروسافت ،قابلیت های زیادی از جمله Blu-ray، پخش DVR و از همه جالب تر عینک واقعیت افزوده را با خود به ارمغان خواهد آورد.

یکی از نشریات انگلیسی به نام Xbox World ، بر اساس فاش شدن بخشی از اسناد برنامه ریزی این کمپانی در ماه ژوئن، لیست بلند بالایی از قابلیت هایی که تصور می شود مایکروسافت آنها را در ایکس باکس آینده خود بگنجاند منتشر کرده و علاوه براین نظرات تحلیلی هم از سوی فعالان بخش صنعت در ادامه گزارش خود آورده است.

این مجله در ابتدای مقاله خود آورده  که نام ایکس باکس جدید مایکروسافت ایکس باکس 720 خواهد بود و مایکروسافت قرار است آن را در سال 2013 عرضه کند به علاوه توسعه دهندگان زیادی در حال حاضر مشغول طراحی بازی برای این کنسول جدید هستند.
در زیر لیستی از این ویژگی های فاش شده که مایکروسافت هنوز آنها را تایید یا رد نکرده است برایتان آورده ایم:
1- این دستگاه به لحاظ سخت افزاری ممکن است 4 هسته سخت افزاری داشته باشد.  GB 8 رم، چهار ورودی پورت USB و یک هارد درایو قابل تعویض.
2- کینکت 2.0 می تواند حرکات ظریف انگشت را شناسایی کرده وتا 4 بازیکن در یک اتاق را ردیابی کند.
3- عینک واقعیت افزوده به کمک کینکت خواهد آمد تا واقعیت مجازی را در اتاق نشمین شما به نمایش بگذارد.
4- به منظور افزایش جو واقعیت مجازی در اتاق نشیمن شما، ایکس باکس 720، قابلیت پخش صدای سه بعدی خواهد داشت.
5- مایکروسافت ممکن سرانجام فن آوری Blu-ray را در ایکس باکس بعدی خود به خدمت بگیرد اما عرضه کنسول باریکی که درایور پخش دیسک نوری هم داشته باشد حداقل تا سال 2015 امکان پذیر نیست.
6- شایعه ها به کنترل قدیمی ایکس باکس هم اشاره هایی داشته اند از جمله اضافه شدن تاچ اسکرین و دکمه های قابل برنامه ریزی . به هر حال هنوز بیشترین و اساسی ترین سوالها مربوط می شود به  کنترلر.
7- مایکروسافت به علاوه ممکن است برای ارائه سرویی ابری بازی نیز تلاش هایی بکند ، چیزی شبیه به OnLive یا Sony-owned Gaikai که به بازیکنان اجازه می دهد بازی های خود را روی تبلت، گوشی و سایر وسایل استریم کنند. اگر یک ایکس باکس سرفیس تبلت در راه باشد این شایعه خیلی عقلانی جلوه می کند.
8- این کنسول ممکن است قابلیتی تحت عنوان “always-on” نیز داشته باشد ، بنابراین کاربران می توانند به سرعت دستگاه را از حالت استند بای خارج کرده و بازی را شروع کنند. بازی های مورد علاقه می تواند در روی حافظه از قبل لود شود تا شروع بازی بسیار سریعترشود.
به هر حال مسلم است که ایکس باکس 720 تمام این قابلیت ها را در برنخواهد گرفت اما می توانیم تا سال آینده حداقل با رویای این شایعه ها سر کنیم.
به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید