مجله آلامتو

گذشت زمان و غم جدایی و عشق نافرجام

آیا گذر زمان التیام بخش غم و اندوه ناشی از جدایی هست؟
(امتیازی ثبت نشده است)

گذشت زمان و عشقPositive Attitude

داستان عشق شما هرچه که باشد اگر در نهایت به جدایی ختم شود میتواند عواقب سختی را همراه خود بیاورد.

به گزارش آلامتو و به نقل از دونفره؛ تجربه دل شکستگی بسیار سخته مثل احساس دردی می مونه که پایانی نداره، حتی اگر اطرافیانتون می گن این احساسات زود گذره. فروپاشی رابطه برای کسانی که درگیر اون هستن می تونه دشوار باشه، چه این جدایی مورد قبول دو طرف باشه یا اینکه فقط از جانب یک نفر باشه. درد و رنج می تونه تقریبا به صورت فیزیکی احساس بشه و این تصور که ادامه زندگی عادی امکان پذیره یه احساس غیر ممکنه. در اینجور مواقع غریزه تون می گه که با بی توجهی به این دردها می تونید ازشون دور بشید اما در واقع بهتره که احساسات پر پیچ و خمی که بدنتون حس می کنه رو تجربه کنید.

گذر زمان چقدر موثر است؟

زمانی که درد و رنج به شدیدترین حد خودش می رسه، حتما خیلی ها بهتون خواهند گفت که گذر زمان می تونه براتون بهترین التیام دهنده باشه. اما واقعا این درسته؟ زمان دردها رو تسکین می بخشه؟

حقیقت اینه که زمان، قلب های شکسته رو التیام می بخشه، اما اینکه چه مدت طول می کشه برای هر فرد متفاوته. هر شخصی در مقابل طرد شدن و دل شکستگی ها واکنش های منحصر به فرد خودش رو داره و همچنین این واکنش ها براساس مدت زمان رابطه، سن و اینکه با طرف مقابل چه مقدار درگیری های روحی و عاطفی داشتید، شکل می گیرند.

بنابراین زمان می تونه شما رو التیام ببخشه اما در عین حال شما می تونید کارهایی رو انجام بدید که به خوب شدن خودتون کمک کنید. در اینجا شش راه برای التیام بخشیدن سریع خودتون وجود داره تا بتونید رها بشید.

با بهترین دوستانتون رابطه داشته باشید

محبت بهترین دوستان و مراقبت اونها از شما بصورتیه که شبیه به یک رابطه عاشقانه بدون احساسات رومانتیکه. به همین دلیله که شما باید به جای فکر کردن راجبه رابطه عاشقانه منفی گدشته که داشتید، زمان زیادی رو با تمرکز روی رابطه ی مثبت و با محبتی که با بهترین دوست های خودتون دارید، بگذرونید. با اون ها به سفر برید، اون ها رو برای شام دعوت کنید و باهاشون برنامه های تلویزیونی ببینید.

به یاد داشته باشید که طرد شدن هم بخشی از زندگیه

هیچ کسی دوست نداره طرد بشه ولی متاسفانه برای بسیاری از افراد ممکنه در زندگی شون اتفاق بیفته. بخاطر اینکه زندگی پستی و بلندی های زیادی داره و زمان های سخت زندگی شما رو از لحاظ عاطفی قوی تر می کنه.

همچنین بخوانید: فال عشق ماه تولد

روی داشتن ذهنیت مثبت تمرکز کنید

تجربه ها و ایده های جدید رو بپذیرید، سعی کنید چیزهای جدیدی که همیشه دوست داشتید رو امتحان کنید. کی می دونه شاید در نهایت یوگا رو به رابطه گذشتتون ترجیح بدید.

بدونید که غم و اندوه یک انتخاب نیست

شما یه جدایی سخت رو داشتید و همچنین چیزهایی که براتون مهم بوده رو از دست دادید، پس اینکه نارحت باشید کاملا طبیعیه. بسیاری از مردم سعی در کنترل غم و اندوهشون دارند ولی اندوه یک انتخاب نیست و اونه شما رو کنترل خواهد کرد. این ممکنه یک احساس ناخوشایند باشه ولی بهترین کاری که می تونید انجام بدید اینه که شجاعانه با غم و اندوهی که حس می کنید مبارزه کنید. به صدمه ایی که از جدایی دیدید اعتراف کنید و سپس از اون عبور کنید.

روی دوست داشتن خودتون کار کنید

یکی از سخت تربن موارد راجع به جدایی و بهم خوردن رابطه ایی، اینه که احساس کنی بدون شخص دیگه ایی کامل نیستی. اگر شما هم همچین حسی دارید، به یاد داشته باشید برای کامل شدن به کس دیگه نیاز ندارید اگر که به اندازه کافی خودتون رو دوست داشته باشید. زمانی رو برای اینکه خودتون رو بهتر بشناسید اختصاص بدید و اینکه چه چیزی رو دوست دارید، در اینصورته که می تونید بدون وجود شخص دیگه ای خوشحال باشید.

بعد از جدایی با کسانی که حمایتتون می کنند وقت بگذرونید

وقتتون رو صرف افرادی بکنید که دوستتون دارند و حمایتتون می کنند و در زمان جدایی به شما برای کاهش درد و رنجتون کمک خواهند کرد. اون ها به شما یادآوری خواهند کرد، افرادی هم وجود دارند که از شما حمایت کنند و این در شما انگیزه ایی بوجود خواهد آورد که این مرحله سخت (دل شکستگی) عبور کنید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید