مجله آلامتو

انتقامجویان

«انتقامجویان» نام یک فیلم ابر قهرمانی آمریکایی ساخته‌شده توسط مارول استودیوز و توضیع‌کنندگی والت دیزنی پیکچرز است، ساخت این فیلم در آوریل ۲۰۰۵ اعلام شد و بر اساس کمیک‌های ابر قهرمانی مارول استودیوز است، این فیلم جزئی از مجموعه فیلم‌های ابر قهرمانی مارول استودیوز است و به‌دنبال فیلم‌های سبک ابر قهرمانی مرد آهنی، هالک شگفت‌انگیز (۲۰۰۸)، مرد آهنی ۲ (۲۰۱۰)، ثور و کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام‌جو در ۲۰۱۱ است، این فیلم به فیلمنامه‌نویسی و کارگردانی جاز ودون است، این فیلم بصورت سه بعدی اوخر آپریل در سراسر جهان و چهارم مه در امریکای شمالی اکران شده است.

 «انتقامجویان» با پشت سر گذاشتن «هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت 2» در فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما در رده سوم قرار گرفت.

این فیلم که تولید استودیوهای مارول و دیسنی است، روز جمعه حدود یک ماه پس از آغاز اکران مجموع فروش جهانی خود را به 1.331 میلیارد دلار رساند.
 

«هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت 2» ژوئیه 2011 اکران شد و تا پیش از این با 1.328 میلیارد دلار سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما بود.
 

«آواتار» با 2.8 میلیارد دلار پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینماست و «تایتانیک» با 1.8 میلیارد دلار در رده دوم قرار دارد. هر دو فیلم را جیمز کامرون کارگردانی کرده است. بعید به نظر می‌رسد «انتقامجویان» بتواند به این دو فیلم برسد.
 

«انتقامجویان» روز جمعه یک رکورد دیگر هم شکست. این فیلم مجموع فروش خود را در آمریکای شمالی به 538.1 میلیون دلار رساند و با پشت سر گذاشتن «شوالیه تاریکی» (533.3 میلیون دلار)، پس از «آواتار» (760.5)  و «تایتانیک» (‌658.5) سومین فیلم پرفروش تاریخ آمریکای شمالی شد.
 

این فیلم در سطح بین‌المللی نیز تاکنون 793.2 میلیون دلار فروخته و فعلا پنجمین فیلم پرفروش‌ترین تاریخ در این سطح است.
 

ساموئل ال. جکسن، رابرت داونی جونیر، کریس همسورث، اسکارلت جوهانسن، جرمی رنر، کریس ایوانز و مارک روفالو در «انتقامجویان» به کارگردانی جاس ودون بازی می‌کنند. در این فیلم گروهی از ابرقهرمانان قصه‌های مصور انتشارات مارول مانند آیرون من، تور، کاپیتان آمریکا و هالک برای اولین بار کنار هم قرار گرفته‌اند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید