مجله آلامتو

افزایش طول عمر برای اکثر ما اهمیت زیادی دارد و همیشه به دنبال روشهایی هستیم که بتواند طول عمر مارا بیشتر کند! اگر دوست دارید 35 سال بیشتر زندگی کنید شاید باید تخم مرغ سیاه ژاپنی را به رژیم خود اضافه کنید!

«اُواکودانی» که به آن «دره‌ی جوشان بزرگ» نیز گفته می‌شود، درواقع یک دهانه‌ی آتش‌فشانی بزرگ است که حدود 3000 سال پیش در اثر فوران‌های کوه هاکون به وجود آمد. این انفجار آن‌قدر قدرتمند بود که هنوز علاوه بر دریاچه‌های آب جوشان، حفره‌های عظیمی وجود دارند که از آن‌ها بخار و دودهای آتش‌فشانی دی‌اکسید گوگرد و سولفید هیدروژن خارج می‌شود. به نظر می‌رسد که این منطقه، مکان مناسبی برای جهانگردان نباشد اما هرسال جمعیت بسیار زیادی به دنبال تخم‌مرغ‌های پخته‌ی سیاه و عجیب به اُواکودانی می‌آیند.

ماجرای تخم‌مرغ سیاه ژاپنی

این تخم‌مرغ‌ها که در زبان محلی «کورُ-تاماگو» نام دارد، ظاهری ماورای زمینی دارند اما درواقع آن‌ها چیزی جز تخم‌مرغ معمولی نیستند. رنگ سیاه عجیبشان در اثر جوشانده شدن در دریاچه‌های آب داغ و غنی از گوگرد اطراف هاکونِ ژاپن ایجادشده است. گوگرد درون آب در واکنش به پوسته تخم‌مرغ آن را سیاه کرده و طعم و رنگ مواد درون تخم‌مرغ را نیز تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

ماجرای تخم‌مرغ سیاه ژاپنی

طبق افسانه‌های محلی خوردن یک تخم‌مرغ جوشیده شده در آب‌های اُواکودانی طول عمر انسان را تا 7 سال بیشتر می‌کند. هر بسته‌ی 5 تایی آن 500 یِن قیمت دارد بنابراین با خوردن آن سریعاً 35 سال به طول زندگی‌تان اضافه می‌شود!!

ماجرای تخم‌مرغ سیاه ژاپنی

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید