مجله آلامتو

رکورد بازي‌هاي گيگز، براد فريدل، ليونل مسي و … از جمله آمارهايي است که در گزارش فيفا به آنها اشاره شده است.

900

رکورد تعداد بازي‌هايي که رايان گيگز در سال 2012 توانست براي منچستريونايتد بشکند. گيگز 7666 روز پس از نخستين بازي خود با پيراهن شياطين سرخ توانست در فوريه 2012 به رکورد 900 بازي براي منچستريونايتد دست يابد. ستاره هميشه آماده ولزي منچستريونايتد اين روز خاص را با گلزني برابر نورويچ‌سيتي جشن گرفت.

310

رکورد بازي‌هاي پياپي در ليگ برتر انگليس که در اختيار برد فريدل بود و در نهايت هم شکسته شد. دروازه‌بان 41 ساله تاتنهام رکورد بيشترين بازي پياپي در تاريخ ليگ برتر انگليس را در اختيار داشت و هشت سال پياپي در سه تيم بلکبرن، آستون‌ويلا و تاتنهام در ليگ برتر بازي کرد.

91

تعداد گل‌هاي ليونل مسي در اين سال که با آن توانست رکورد گلزني گرد مولر را بشکند. فوق ستاره بارسلونا در رده باشگاهي نيز توانست در سن 25 سالگي رکورد گلزني سزار رودريگس در بارسلونا را با 232 گل بشکند و گلزن‌ترين بازيکن تاريخ بارسلونا لقب گيرد.

82

رکورد بسته نگه داشتن دروازه است که از آن ايکر کاسياس در سال 2012 بود. رکورد قبلي 72 بود که در دستان ادوين فان‌درسار بود.

39

39 سال قهرماني جام ملت‌هاي اقيانوسيه که بين دو تيم استراليا و نيوزلند دست به دست مي‌شد، سرانجام به تيم غير از اين دو رسيد. تيم ملي فوتبال هائيتي در اين سال موفق شد، به اين رکورد خاتمه دهد و عنوان قهرماني جام ملت هاي اقيانوسيه را کسب کند و اولين جزيره اقيانوس آرام باشد که به اين عنوان دست پيدا مي‌کند. اين تيم بيست گل در اين مسابقات زد و با قاطعيت قهرمان شد. سه چهارم گل‌هاي اين تيم را فرزندان خانواده تانوي به ثمر رساندند که همراه برادران و پسرعمويشان در ترکيب هاييتي درخشيدند.

31

شکست سنگين 31 بر 0 بوفته‌آ در جام حذفي روماني برابر برچني. بوفته‌آ که در دسته دوم روماني بازي مي‌کند، در اين ديدار به معناي واقعي تحقير شد. نيمه اول اين ديدار 12 بر 0 به سود برچني به پايان رسيد.

29

29 ثانيه از ديدار تيم‌هاي مکزيک و برزيل در فينال رقابت‌هاي فوتبال بازي‌هاي المپيک گذشته بود که “اوريبه پرالتا”، مهاجم مکزيکي دروازه برزيل را باز کرد. اين بازيکن در دقيقه 15 گل دوم تيمش را هم به ثمر رساند تا مکزيک با نتيجه 2 بر 1 قهرمان المپيک شود. اين سريع‌ترين گل در فينال يک رويداد بزرگ در تاريخ فوتبال بوده است.

23

23 پيروزي و 15 تساوي براي يوونتوس که توانست بدون باخت به عنوان قهرماني سري A دست يابد. يووه همچنين رکورد کمترين گل خورده در تاريخ سري A را نيز به نام خود ثبت کرد و فقط 20 گل در يک فصل خورد. 4 گل کمتر از مودنا 1946 و يوونتوس 2005 و ميلان 2010.

16

16 سال و 58 روز رکورد گلزني فابريس اولينگا، بازيکن مالاگا بود تا رکورد جوان‌ترين گلزن تاريخ ليگا را کسب کند. مهاجم کامروني که محصول مدرسه فوتبال ساموئل اتوئو در اين کشور است. رکورد قبلي 16 سال و 289 روز و از آن ايکر مونيان، بازيکن آتلتيک بيلبائو بود.

8

تعداد گل‌هاي ديديه دروگبا در ورزشگاه ويمبلي. او اولين بازيکني شد که در چهار فينال مختلف اتحاديه در انگليس گل زده است. پيروزي 2 بر 1 برابر ليورپول در سال آخر حضور اين مهاجم ساحل‌عاجي براي چلسي باعث شد تيم لندني فاتح جام‌اتحاديه شود. اشلي کول نيز با اين قهرماني رکورد قهرماني خود در جام اتحاديه را به هفت جام رساند تا پيشتاز شود.

5

پس از اين‌که تيم‌هاي اروپايي 5 سال پياپي قهرمان جام‌جهاني باشگاه‌ها شدند، در نهايت کورينتيانس، نماينده آمريکاي جنوبي توانست با برد 1 بر 0 چلسي فاتح اين جام شود. با اين قهرماني شمار قهرماني‌هاي برزيل در جام‌جهاني باشگاه‌ها به 4 قهرماني رسيد تا اين کشور موفق‌ترين کشور در اين مسابقات شناخته شود.

4

رکورد بازگشت به بازي سوئد برابر آلمان. وقتي آلمان با تاريخ 108 ساله فوتبالش با 4 گل از سوئد جلو افتاد، هيچ کس فکرش را هم نمي‌کرد که اين ديدار در نهايت به تساوي برسد اما سوئد در نهايت با 4 گل توانست بازي را به تساوي بکشاند.

4

پيروزي پر گل اسپانيا برابر ايتاليا که پرگل‌ترين پيروزي اين کشور در تاريخ جام‌جهاني و جام ملت هاي اروپا بود. لا روخا همچنين اولين تيمي شد که سه جام بزرگ جهان را پي‌درپي کسب مي‌کنند. اولين تيمي که از جام قهرماني‌اش در ملت‌هاي اروپا دفاع مي‌کند. ژاوي با 3 پاس گل در فينال رکورد بيشترين پاس گل در يک ديدار در تاريخ اين مسابقات را هم شکست.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید