مجله آلامتو

برای موفقیت چه کار باید کرد؟

برای موفقیت این کار ها را انجام دهید
(امتیازی ثبت نشده است)

Successبرای موفق شدن چه کارهایی باید انجام داد

کارهای زیادی برای رسیدن به موفقت باید انجام داد اما نکته جالب این است که بخش زیادی از این کارها فقط روال های تکراری و ساده ای هستند که باید برای مدت زمان زیادی انجام دهید تا به موفقیت برسید.

به گزارش آلامتو و به نقل از دونفره؛ ما انسان ها اکثرا خودمون رو با دیگران مقایسه می کنیم به خصوص در رابطه با وضعیت زندگی و ثروت یا موفقیت. زمانی هم که متوجه میشیم عقب تر از دیگران هستیم، تمام انگیزه و اعتماد بنفس مون رو از دست می دیم. اجازه ندید این اتفاق بیفته. در اینجا مواردی رو باهاتون به اشتراک می ذارم که می تونه در موفقیت بهتون کمک کنه و باعث بشه هیچ موقع تو زندگی تون توقف نکنید.

فکر نکید فقط تشخیص بدید و عمل کنید

به جای تجزیه و تحلیل و تفکر بیش از حد، یک قدم به جلو بردارید و اقدام کنید. از اونجاییکه به خوبی می تونید حواستون رو هماهنگ کنید، به خودتون اطمینان مطلق داشته باشید و از غریزتون استفاده کنید و کاری که حس می کنید درسته رو انجام بدید. اجازه بدید نقل قولی از اپرا وینفری براتون بگم: ” هر تصمیم درستی که تاکنون داشتم ناشی از عزم واراده ام بوده و تصمیمات اشتباهم نتیجه گوش ندادن به صدای درونم.” درست لحظه ایی که شروع به تجزیه و تحلیل می کنید، در مبارزه شکست می خورید. استفاده از منطق و استدلال شما رو از میدان نبرد بیرون میکنه.

پول و هر چیز خارجی دیگه رو عامل انگیزش خودتون قرار ندید

داشتن ابزارهای پیشرفته تکنولوژی، لباس های درجه یک و ماشین های گرون قیمت خوبه اما برای رسیدن به موفقیت های واقعی نیازی به پول و داشتن بهترین وضعیت زندگی و یا هر عامل خارجی دیگه نیست. بدون داشتن تمام این ها هم هنوز می تونید خوشحال و موفق باشید. شما هنوز می تونید با تمام تلاشتون به حدی از اهداف شخصی تون برسید و داشتن این عوامل خارجی به اندازه کافی نمی تونه موثر باشه و این اراده شما ست که مهتره.

به سطحی که درش هستید اکتفا نکنید

بعد از رسیدن به هدفی ممکنه راضی بودن از سطحی که در اون قرار دارید براتون سخت باشه. در واقع شما نباید تنها به رسیدن یک هدف فکر کنید بلکه چیزی رو که باید در نظر داشته باشید، صعود و ترقی کردن بیشتره. سوال اساسی که در مورد شما وجود داره اینه که، تا چه حد می تونید پیشرفت کنید؟

بعضی ها ممکنه شما رو ناسپاس خطاب کنند! قطعا اینطوری نیست و حقیقت اینه که نسبت به تمام چیزهایی که بدست می آرید، فروتن و سپاسگزارید. به همین خاطره که هیچ وقت بی اشتیاق و تنبل نخواهید بود و برای رسیدن به موفقیت هر چه بیشتر تلاش خواهید کرد.

کارآفرین، نویسنده و سخن رانِ انگیزشیِ آمریکایی، ” جیم رآن” در جایی ذکر میکنه: “بهترین راه برای لذت بردن از زندگی اینه که ابتدا هدفی رو به نتیجه برسونید و سپس بر روی بعدی تمرکز کنید. در جدول موفقیت نباید بیش از اندازه منتظر بمونید، تنها راه برای لذت بردن از غذا اینه که گرسنه باشی.”

اعتماد به نفس داشته باشین و با خودتون روراست باشید

مطالعات نشون میده که 70 درصد از کارمندان آمریکایی از شغلشون متنفرند و تنها یک نفر از هر سه آمریکایی در مصاحبه ها گفته که از زندگیش راضی و خوشحاله. آدم های توقف ناپذیر، تمام چیزهایی که متنفرند رو از زندگی شون دور می کنند. عزت نفس و اعتماد بنفس داشته باشید، به عبارت دیگه زندگی رو زندگی کنید، اونطور که دوست دارید. اگه تو زندگی تون چیز اشتباهی وجود داره، فورا اون و تغییر بدید!

از عواقب شکست هراسی نداشته باشید

اکثر مردم انتخاب می کنند که نزدیک زمین بمونند. چرا؟ چون موندن اونجا، امن تره. اگه سقوط کنند، صدمه زیادی نمی بینند. با این حال شما پرواز در ارتفاع رو انتخاب کنید. تنها یکبار سقوط موجب مرگ شما می شه. تنها یک خطای شما همه چیز رو متوقف می کنه. این برای شما بهتره. دراینصورت شما می تونید جهان رو از جنبه های مختلفی ببینید. در دیدگاه رادیکالی شما؛ هیچ سقف و طبقه ایی ( هیچ محدودیتی) وجود نداره. و با خودتون می گید که تمام این محدودیت ها زاییده ی ذهنه. اگه اشتباهی صورت گرفت – یا شکست خوردید- اصلاحاتی رو انجام می دید و خودتون رو جمع جور کنید و به راه تون ادامه بدید.

یادگیری رو ادامه بدید

آدم های عادی همیشه دنبال سرگرمی هستند، ولی آدم های خارق العاده به دنبال یادگیری و آموزشند. وقتی شما انتظار دارید بهترین بشید نباید یادگیری رو متوقف کنید. شما باید بطور مداوم پیشرفت کنید، مهارت هاتون رو به حد عالی برسونید و دانش و اطلاعاتتون رو افزایش بدید. کلید اصلی برای شما آمادگی داشتنه، این به شما قدرت می بخشه.

برای موفقیت اوضاع رو تحت کنترل خودتون بگیرید

برخلاف اکثر مردم که تحت تاثیر عوامل خارجی هستند، شما تمام کارها رو تحت فرمان خودتون قرار بدید، ببینید از زمان چطور استفاده می کنید و چه میزان از زمان رو به کارهاتون اختصاص می دید. هیچ کاری رو براساس انگیزه های ناگهانی و بیرونی انجام ندید، بلکه بر غرایز خودتون تکیه کنید. کارها رو بخاطر اینکه دوست دارید، انجام بدید نه بخاطر اینکه مجبورید.

این راهنمایی ها رو پیاده سازی کنید و ببینید که چطور به یک فرد فعال و پویا تبدیل می شید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید