مجله آلامتو

عباس مقتدایی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، در خصوص جلسه دیروز اعضای این کمیسیون اظهار داشت: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به منظور رفع دغدغه نمایندگان مجلس در خصوص نحوه استفاده از استعدادهای نخبگان کشور، در کمیسیون آموزش مجلس حضور یافت و توضیحات و گزارش های لازم را در این خصوص ارائه کرد.

وی افزود: با توجه به بررسی های عمیق و کارشناسی شده معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در خصوص وضعیت نخبگان علمی، مشخص شد که روند کاهش خروج نخبگان از کشور در سال های اخیر نشان از علاقمندی شدید آنها برای حضور و ماندن در کشور دارد و از آمادگی آنها در جهت اعتلای علمی کشور خبر می دهد.

 

روند خروج نخبگان از کشور کاهش یافته است

مقتدایی با بیان اینکه گزارش معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در دو بخش تدوین شده بود، عنوان کرد: بخش اول در خصوص برگزیدگان المپیادهای کشور در رشته های مختلف اعم از ریاضی، شیمی، فیزیک، نجوم و امثال آنها بود و گزارش دیگری در رابطه با رتبه های اول کنکوری های سراسری در ۱۵ سال گذشته جمع آوری شده بود.

وی تصریح کرد: مهمترین نکات برجسته این گزارش ها تهیه زیرساخت های مناسب برای نخبگان علمی کشور بوده است که روند خروج نخبگان از کشور را کاهش داده است.

مقرر شد پنجشنبه ها به دامن تعلیم و تربیت بازگردد

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در خصوص بررسی وضعیت تعطیلی پنجشنبه های مدارس در این کمیسیون اظهار داشت: در جلسه فشرده ای که با حضور اعضای این کمیسیون، وزیر آموزش و پرورش و معاونان وی و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مشهد برگزار شد، مقرر شد پنجشنبه ها به دامن تعلیم و تربیت بازگردد.

وی افزود: مقرر شد روزهای پنجشنبه به عنوان ساعات کاری برای بهره گیری در حوزه تربیتی، کلاس های فوق برنامه و کارهای اردویی و نظایر آن استفاده شود، همچنین مقرر شد که آموزش و پرورش ظرف ماه های آینده گزارش تدوین برنامه های مدارس در خصوص نحوه فعالیت در امور پرورشی را به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه دهد.

مقتدایی در خصوص وضعیت اجرای طرح “۳ـ۳ـ۶” عنوان کرد: در جلسات مختلفی که اعضای کمیسیون آموزش مجلس با وزیر آموزش و پرورش و معاونان وی داشتند، گزارش های خوبی در خصوص آمادگی زیربخش های آموزش و پرورش برای اینکه بتواند در هر لحظه زمینه های لازم را برای انعطاف و ترمیم فعالیت ها داشته باشد، ارائه شد که به نظر می رسد همه نهادهای مرتبط در کشور با وزارت آموزش و پرورش در اجرای مطلوب این طرح، همکاری لازم را خواهند داشت.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید