مجله آلامتو

tourism

هشت شهر برتر قاره آسیا در جذب گردشگر در سال ۲۰۱۲ معرفی شدند.

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا، سازمان بین‌المللی اقتصادی «مستر کارد» در گزارشی که روز گذشته (دوشنبه) انتشار یافت، به معرفی ۲۰ شهر برتر جهان در جذب گردشگر در سال ۲۰۱۲ پرداخت که در این میان هشت شهر در قاره‌ی آسیا در جمع برترین‌ها ۲۰ قرار گرفتند.

به گزارش وال‌استریت ژورنال، «بانکوک» پایتخت تایلند با میزبانی از نزدیک به ۱۶ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۲ پرگردشگرترین شهر جهان در این سال لقب گرفت. در همین حال «سنگاپور»، پایتخت سنگاپور با میزبانی از ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر در رتبه چهارم پرگردشگرترین شهرهای جهان قرار گرفت و پس از آن نیز «کوالالامپور» پایتخت مالزی با میزبانی از ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر در رده‌ی هشتم ایستاده است.

همچنین «هنگ‌کنگ» در چین با میزبانی از هشت میلیون و ۷۲۰ هزار گردشگر در رتبه‌ی نهم، «سئول» پایتخت کره‌جنوبی با میزبانی از هشت میلیون و ۱۹۰ هزار گردشگر در رتبه‌ یازدهم، «شانگهای» در چین با میزبانی از شش میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر در رتبه‌ چهاردهم، «توکیو» پایتخت ژاپن با میزبانی از پنج میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر در رتبه‌ی شانزدهم و «تایپه» پایتخت تایوان با میزبانی از پنج میلیون و ۱۹۰ هزار گردشگر در رتبه‌ی نوزدهم پرگردشگرترین شهرهای جهان در سال ۲۰۱۲ قرار گرفتند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید