arian-motor dsautomobiles
شما اینجایید : خانه » گردشگری » قطب‌های گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۲


قطب‌های گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۲

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

tourism

هشت شهر برتر قاره آسیا در جذب گردشگر در سال ۲۰۱۲ معرفی شدند.

به گزارش توریست ها به نقل از ایسنا، سازمان بین‌المللی اقتصادی «مستر کارد» در گزارشی که روز گذشته (دوشنبه) انتشار یافت، به معرفی ۲۰ شهر برتر جهان در جذب گردشگر در سال ۲۰۱۲ پرداخت که در این میان هشت شهر در قاره‌ی آسیا در جمع برترین‌ها ۲۰ قرار گرفتند.

به گزارش وال‌استریت ژورنال، «بانکوک» پایتخت تایلند با میزبانی از نزدیک به ۱۶ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۲ پرگردشگرترین شهر جهان در این سال لقب گرفت. در همین حال «سنگاپور»، پایتخت سنگاپور با میزبانی از ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر در رتبه چهارم پرگردشگرترین شهرهای جهان قرار گرفت و پس از آن نیز «کوالالامپور» پایتخت مالزی با میزبانی از ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر در رده‌ی هشتم ایستاده است.

همچنین «هنگ‌کنگ» در چین با میزبانی از هشت میلیون و ۷۲۰ هزار گردشگر در رتبه‌ی نهم، «سئول» پایتخت کره‌جنوبی با میزبانی از هشت میلیون و ۱۹۰ هزار گردشگر در رتبه‌ یازدهم، «شانگهای» در چین با میزبانی از شش میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر در رتبه‌ چهاردهم، «توکیو» پایتخت ژاپن با میزبانی از پنج میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر در رتبه‌ی شانزدهم و «تایپه» پایتخت تایوان با میزبانی از پنج میلیون و ۱۹۰ هزار گردشگر در رتبه‌ی نوزدهم پرگردشگرترین شهرهای جهان در سال ۲۰۱۲ قرار گرفتند.

مطالب مشابه:

کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای آلامتو محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است. نقشه سایت