مجله آلامتو

انشا درباره فصل زمستان

(1 رای, امتیاز میانگین: 5٫00 از 5)

سلامت و زیبایی پوست در زمستان

انشا ساده درمورد زمستان

پاییز هر سال می آید و کوله بارش را جمع میکند و کاسه اب برای بدرقه زمستان میریزد و زمستان قدم سردی برمیدارد.
که با امادن زمستان کوها پر از برف میشوند و برف ها بر روی کوها شروع به باریدن میکند و سفیدی قشنگی به کوها و درختان میدهد.
زمانی که برف میبارد بچه ها شروع به بازی میکنند.

گلوله برفی درست میکنند و بر روی هم میزنند بعد از پاییز هر سال اینگونه است ولی گاهی هم زمستان شاید مهربان باشد قدمش سرد نباشد یا شایدم برفی نبارد در فصل زمستان سنجاب ها هم همانند بچه ها شاد و خوشحال هستند و مادر و پدر این سنجاب ها بدنبال غذا و توشه زمستان خود هستند .
و سنجاب های کوچک همچون ستاره میدرخشند و فندق های خود را کنار درخت پنهان میکنند و زمین نیز با طراوت و شادابی که دارد از گرسنگی خود میگذرد و غذای ذخیره شده ی سنجاب ها را نمی قاپد یقینا زمین طرف دار عدل و داد است

چرا که اگر غذای انها را بخورد دیگر سنجاب ها غذایی نخواهند داشت و زمستان را نمیتوانند بدون غذا سر کنند
فصل زمستان فصلیست که دوست داریم استراحت کنیم

زمستان یعنی شاید فردا سوخته باشم شاید قرار است یک عمر بسوزم

زمستان یعنی بابا و مامان ، من و شما برای اینکه سرما نخوریم و مریض نشویم

لباس های گرمی برای ما تهیه میکنند زمستان یعنی وقتی که به معلمان سلام میکنیم صدایمان میلرزد

ولی معلم عزیزمان حالمان را میپرسد و ما هم با لبخندی که او به ما میزند سرحال و شاداب میشویم و دوباره احساس شادابی میکنیم و هر روز زمستان با خاطرات خوش و بدی که دارد میگذرد…


سلامتی در فصل زمستان

نتایج بررسی های اخیر نشان می دهد، تنها سرما و تاریکی زودهنگام روزهای زمستان نیست که احساس غم انگیز در فرد ایجاد می کند؛ بلکه برنامه غذایی نیز در این امر تاثیر دارد. برای پیش گیری از مشکلات مربوط به این فصل به چند روش که در این مطلب به آن اشاره شده است، می پردازیم.

خشکی و زبری پوست

استفاده از وسایل گرمازا و دوش های طولانی مدت اگر چه باعث گرم شدن شما می شود اما پوست را نیز خشک می کند. با مصرف نان و برنج سبوس دار رطوبت بدن را حفظ کنید. لیپید موجود در این نوع موادغذایی باعث کاهش خشکی و قرمزی پوست می شود. لیپید باعث محکم شدن سلول های پوستی می شود. مصرف زرده تخم مرغ نیز که حاوی بیوتین است، برای پوست مفید است. بیوتین، باعث تولید اسیدچربی می شود که برای نرمی پوست لازم است.

ادامه مقاله: سلامتی در فصل زمستان

عادت های اشتباه در فصل زمستان

در فصل سرما چرا با وجود رعایت همه نکات بهداشتی بازهم مریض میشوید؟ شاید بعضی از نکاتی که رعایت میکنید کاملاً اشتباه باشد؟

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ برای سالم بودن و سلامت بیشتر حتی در سرمای زمستان فقط کافی است چند تا از عادت های بد خود را کنار بگذارید.

اگر عادت هایی که در این مطلب آورده ام ترک کنید نه تنها مریض نمی شوید بلکه از سرمای زمستان هم لذت کافی میبرید.

استفاده از قطره بینی قبل از بیرون رفتن

هوای سرد مسیرهای تنفسی بینی را تنگ می کند. بنابراین اگر ما با استفاده از قطره های بینی بخواهیم به آن کمک کنیم دیگر غشاهای مخاطی قادر نیستند که از ما در مقابل میکروارگانیسم ها دفاع کنند یا این که با دم هوای سرد را گرم کنند. به جای استفاده از قطره قبل از بیرون رفتن فین کنید.

ادامه مقاله: عادت های اشتباه در فصل زمستان

 

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین
موضوع انشاء