مجله آلامتو

انشا در مورد استرس

(3 رای, امتیاز میانگین: 4٫33 از 5)

استرس یکی از بهترین موضوعات برای انتخاب به عنوان انشاء است به همین دلیل در این صفحه از بانک مقالات آلامتو سعی میکنید به معرفی بهترین مقالات مرتبط با موضوع استرس بپردازیم.

بهترین روش های کاهش سریع استرس

همه ما تاکنون استرس را تجربه نموده ایم، هرچند نوع و شدت استرس می تواند از چالش های جزئی تا بحران های عمده متفاوت باشد. هنگامی که استرس بیش از حد شدید، مزمن و تحمل آن غیرممکن باشد، می تواند به سلامتی و آسایش ما لطمه بزند.

به همین دلیل است که کاهش استرس برای بازگرداندن آرامش درونی و سلامت جسمی ضروری است.

با این حال، یافتن کاهنده های استرسی که برای هر وضعیت استرس زا مناسب باشند می تواند امری چالش برانگیز باشد.

وقتی افکار شما در حال مغشوش کردن ذهنتان هستند، ممکن است نتوانید مدیتیشن داشته باشید، هرچند مدیتیشن یکی از راه های قوی غلبه بر استرس است.

علاوه بر این ممکن است گاهی اوقات با استرس رابطه مواجه شوید که به وسیله آموزش های ارتباطی یا تمرینات تنفسی (یکی دیگر از عوامل مؤثر بر استرس) قابل کنترل نیستند. تصورات هدایت شده برای قبل از خواب فوق العاده هستند، در حالی که بازی ها به عنوان یک راه مطلوب برای غلبه بر استرس در نظر گرفته می شوند که می توان آنها را به وسیله ی همکاری با دوستان انجام داد.

لیست زیر با در نظر گرفتن همه این موضوعات طراحی شده است. اثبات شده که این عوامل کاهنده ی استرس دارای تاثیر زیادی هستند و می توانند در شرایط مختلف مورد استفاده قرار گیرند. شما می توانید هر بار یکی از آنها را امتحان کنید و ببینید چه تاثیری بر روی شما خواهند داشت یا برخی از موارد دلخواه را در روال روزانه خود بگنجانید و بعضی از موارد اضافی را در صورت نیاز مورد استفاده قرار دهید.

ادامه مقاله: راه های کاهش استرس

غذاهای مفید برای کاهش استرس

چون استرس زیاد، بر سلامت جسمی  اثر می گذارد.راه های زیادی برای مقابله با آن وجود دارد که یکی از آن ها رعایت رژیم غذایی است.

غذاهای ازبین برنده  استرس چگونه عمل می کنند؟

غذاها به چند روش استرس را از بین می برند. غذاهای آرامش بخش مثل یک کاسه آش جو، سطح سروتونین را در بدن بالا می برد. سروتونین، یک ماده شیمیایی آرامش بخش است. غذاهای دیگر سطوح کورتیزول و آدرنالین را کاهش می دهند که هورمون های استرسی هستند و به مرور زمان به بدن آسیب می رسانند. یک رژیم غذایی سالم ، با تقویت سیستم ایمنی و کاهش فشار خون، اثر استرس را کم می کند. آیا می دانید کدام غذاها کاهنده استرس هستند؟

ادامه مقاله: غذاهای مفید برای کاهش استرس

استرس در بارداری

استرس بر رشد نوزاد بعد از زایمان هم اثر می‌گذارد.

به گزارش آلامتو به نقل از تبیان؛ وارد شدن استرس به دفعات، احتمال مشکل رفتاری یا سلامت ذهنی را در کودک افزایش می‌دهد.

ادامه مقاله: استرس در بارداری

رابطه استرس و حافظه

اگر در معرض استرس زیادی هستید و همزمان دچار فراموشی های کوچکی میشوید که نگران‌تان کرده است با ما در این مقاله همراه شوید.

در این مطلب من به شما نشان خواهم داد که چرا افرادی که از استرس مزمن رنج می برند، مدام دچار مشکلات حافظه می شوند. به طور خلاصه، زمانی که ما دچار استرس می شویم، مرکز حافظه موجود در درون مغزمان، که هیپوکامپ نامیده می شود به درستی قادر به رمزگذاری خاطرات نخواهد بود.

ادامه مقاله: استرس و حافظه
به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین
موضوع انشاء