مجله آلامتو

معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا از دستگیری ۴۰ عضو شبكه هرمی (ال تیم) در رباط كریم و شهرستان قدس خبر داد.

سرهنگ مهرداد امیدی در تشریح خبر انهدام شبكه هرمی (ال تیم) در رباط كریم گفت: چندی پیش مردی با مراجعه به پلیس آگاهی تبریز عنوان كرد كه پسرش كه برای كار به تهران آمده است، مفقود شده است.

وی با بیان اینكه این فرد در اظهارات خود عنوان كرد كه پسرش پس از آمدن به تهران و اخذ مبلغ هفت میلیون تومان با آنان تماس نگرفته است، گفت: این فرد در اظهارات خود عنوان كرد كه دو ماه از پسرش كه برای كار به تهران آمده خبری ندارد.

معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با بیان اینكه پس از ثبت اظهارات این مرد پرونده ای تحت عنوان «فقدانی» پیش روی كارآگاهان پلیس آگاهی گشوده شد گفت: كارآگاهان سرنخی از حضور پسر شاكی در شهرستان رباط كریم یافتند.

وی با بیان اینكه كارآگاهان پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به رباط كریم رفته و در بررسی از منزلی كه این فرد در آن سكونت داشت، پسر شاكی به همراه شش نفر دیگر را می یابند گفت: بررسی كاراگاهان نشان داد كه این افراد در قالب شركت هرمی فعالیت می كنند.

امیدی با بیان اینكه پسر شاكی در اظهارات خود عنوان كرد كه مدتی قبل با تماس یكی از دوستانش به بهانه كار به تهران آمده است، گفت: بر اساس اظهارات این فرد مدتی بعد دوستانش از وی درخواست سرمایه می كنند كه او نیز مبلغ هفت میلیون تومان از پدرش دریافت می كند.

وی با بیان اینكه بر اساس اظهارات پسر شاكی وی به همراه شش نفر دیگر در خانه زندانی شده و اجازه خروج از خانه را ندارند گفت: بررسی ها نشان داد كه این افراد كه فعالیت هرمی دارند تحت عنوان (ال تیم) به فعالیت خود ادامه می دهند.

امیدی با بیان اینكه با كسب این سرنخ تحقیقات كارآگاهان برای شناسایی دیگر اعضای احتمالی این شبكه هرمی آغاز شد گفت: كارآگاهان در بررسی توانستند دو آدرس فعالیت این شركت را در شهرستان قدس بیابند كه با اخذ نیابت قضایی هر دو منزل را مورد بررسی قرار داده كه در بررسی شركت اول هرمی، ۶۰ تن و در بررسی شركت دوم هرمی ال تیم ۱۶ تن را دستگیر كردند.

وی با بیان اینكه تحقیقات ادامه داشت تا اینكه آدرس دیگر از شركت ال تیم در رباط كریم یافت شد گفت: ۱۱ تن نیز در این شركت دستگیر شدند و ۴ دفتر این شبكه گلدكوئیست كه محل اقامت آنان نیز بود پلمب شد.

وی با اعلام خبر دستگیری ۴۰ عضو شركت هرمی ال تیم گفت: در بررسی از این شركت ها تعداد زیادی لوح فشرده، جزوه و سی دی های تبلیغاتی جذب در این شركت كشف و ضبط شد.

امیدی با بیان اینكه شركت های هرمی پس از ضربات سختی كه از پلیس دریافت كردند در حال حاضر در حاشیه شهر و با طرح ترفندهای خاص همچون جذب بازار كار جوانان را به سمت و سوی خود می كشند گفت: جوانان باید دقت داشته باشند كه در چه محیطی و با چه هدفی به فعالیت می پردازند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید