مجله آلامتو

به گزارش گروه علمي باشگاه خبرنگارانبه گفته رئیس پژوهشگاه غدد و متابولیسم بیمارستان شریعتی 6 درصد مردم جامعه دچار بیماری دیابت هستند که دیابت نوع 2 در سنین بالاتر شایع تر است.

 

دکتر لاریجانی در گفتگو با خبرنگار  بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت:  هر چقدر مردم لاغر تر شوند و هر چقدر فعالیت فیزیکی داشته باشند، می توان به آن ها قول داد که میزان شیوع دیابت در آنها کاهش می یابد البته بیش از نیمی از مردم از دیابت خود خبر ندارند.

 ترامادول به جای متادون قاچاق عرضه می شود

یکی از کارشناسان آزمایشگاه پزشکی قانونی در ادامه افزود: بر اساس آزمایش ها و آنالیزی که در قرص متادون تقلبی شده نشان داده شده که استاندارد نیست و حتی رنگ و شکل ظاهری این دارو با اصل آنها تفاوت دارد.

 جراحی روده بزرگ به روش لاپاراسکوپی

دکتر زمانی جراح در ادامه گفت: روشی که در بیماری التهاب روده بزرگ استفاده می کنیم جراحی سنگین روده بزرگ به روش بسته یا لاپارسکوپی است که دید بهتری در این جراحی داریم پس این نوع از جراحی دقیق تر و ظریف تر است و به بافت آسیب کمتری می رسد و حتی مدت نقاهت بیمار کوتاه تر می شود.

 مصرف میوه و فیبر از التهاب روده جلوگیری می کند

یک جراح تصریح کرد: تغییر سبک زندگی، مصرف فست فود ها و رژیم غذایی غلط باعث پایین آمدن سن ابتلا به التهاب روده بزرگ شده، بنابراین مصرف میوه و فیبر در رژیم غذایی و ورزش منظم به پیشگیری از این بیماری کمک می کند./ع2

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید