مجله آلامتو

به گزارش آلامتو و به نقل از باشگاه خبرنگاران : بنا بر هشدار کارشناسان ” فیس بوک” از خاصیت اعتیاد آوری برخوردار است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با  15 نشانه  اعتیاد به ” فیس بوک ” آشنا کنیم.

 

اعتیاد به فیس بوک

 

_ شما به صورت روزانه و هر روز چند مرتبه وضعیت خود را در “فیس بوک” به روز می کنید. شما سعی می کنید تا هر حادثه ای را که در طول روز برای شما در خانه یا محل کار برای شما رخ داده است را برای دوستان خود در فیس بوک بنویسید.

_ زمانی که سایت فیس بوک دچار تغییراتی می شود شما بی دلیل دچار ناراحتی و عصبانیت می شوید. زمانی که شما کوچکترین تغییر در طراحی صفحه ، رنگها و یا هر تغییر دیگر را در صفحه یا حساب شخصی خود می بینید شدیدا عصبانی می شوید وقت آن است که به خروج از فیس بوک فکر کنید.

_ شما علاقه دارید که اولین نفری باشید که برای مطالب دوستان خود نظر می گذارید. در این زمینه رکورد گیری انجام نمی شود ولی شما دوست دارید که همیشه اولین نظر را برای مطالب دوستان را بنویسید.

_ شما برای گیاه، فرزند کوچک یا حیوان مورد علاقه خود صفحه ای درست می کنید. زمانی که آن شخص یا چیز نمی تواند صفحه خود را به روز کند پس این شما هستید که بایستی این صفحه یا صفحات را به روز کنید. در عین حال این اقدام باعث می شود تا شما در عین حال چند صفحه مختلف را به روز کرده و ذهن خود را به آنها مشغول کنید.

_ شما در هر مکان ممکن صفحه خود را چک می کنید. برای شما مهم نیست که در چه شرایطی و در چه مکانی هستید ، بلکه مهم برای شما این است که صفحه خود را مشاهده کنید.

_ فیس بوک زمان زیادی از وقت شما را به خود اختصاص داده است و باعث شده است که شما توجه کافی به اعضای خانواده خود نداشته باشید. بر اساس آمار موجود فیس بوک عامل 1 طلاق از هر 5 طلاق است. و مطمئننا این آمار در آینده نیز رو به افزایش خواهد رفت . زمانی که همسر شما خانه را برای همیشه ترک می کند شما متوجه نمی شوید چون مشغول به روز رسانی صفحه خود هستید.

_ آیا شما از قرار گرفتن در برابر وب کم احساس خجالت می کنید ؟ آیا تا به حال از تصویر خود در درون آینه برای بخش مشخصات خود در فیس بوک عکس گرفته اید؟ این ها نشانه بیماری به اسم “رفتار شدیدا پوچ” است که از عوارض استفاده طولانی مدت از فیس بوک است.

_ زمانی که به تعطیلات رفته اید و در کنار ساحل حمام آفتاب می گیرید یا در جنگلی زیبا در حال قدم زدن هستید ناگهان با تلفن همراه خود صفحه خود به صفحه فیس بوک وارد شده و آن را چک می کنید. این هم یک نشانه خطرناک از اعتیاد شدید به فیس بوک است.

_ شما با بهترین دوست خود بیشتر از طریق فیس بوک در تماس هستید تا اینکه همدیگر را در شرایط عادی ملاقات کنید. این شرایط امروزه به شکل عجیبی در حال افزایش است و دوستان هر روز بیشتر ترجیح می دهند تا در فیس بوک با هم در ارتباط باشند.

_ شما در سایت فیس بوک قابلیتی دارید که بر طبق آن می توانید از روز تولد دوستان خود مطلع شوید. بسیاری از افراد در صورتی که سایت فیس بوک این قابلت را برای آنها ایجاد نمی کرد آنها هرگز تاریخ تولد دسوتان و بستگان خود را نداشتند.

_ زمانی می رسد که شما دوستان بیشتری به صورت مجازی نسبت به شکل واقعی دارید. در این حالت شما از این که همسایه یا دوست دیگر شما دوستان بیشتری در فیس بوک دارد ناراحت می شوید و سعی می کنید دوستان بیشتری در محیط مجازی داشته باشید.

_ زمانی می رسد که شما در کنترل مخارج و کسب درآمد به دلیل صرف زمان زیاد در فیس بوک دچار مشکل می شوید. شما نمی توانید به خوبی کار کنید و ذهن شما درگیر صفحتان در فیس بوک است.

_ یکی دیگر از نشانه های اعتیاد به فیس بوک این است که شما حتی در هنگام استفاده از سرویس بهداشتی نیز به وسیله تلفن همراه خود به صفحه فیس بوک خود رفته وسعی می کنید تا وضعیت خود را به روز کنید. یعنی شما به قدری به این سایت وابسته شده اید که نمی توانید تا خروج از سرویس و رفتن به پشت کامپیوتر صبر کنید.

_ زمانی که شخصی شروع به مطرح کردن بسیاری از مسائل خصوصی خود در صفحه فیس بوک خود شد و یا به به همسر خود در این صفحه به شکل غیر معمولی ابراز علاقه کرد بایستی به اعتیاد این شخص به فیس بوک شک کرد.

_ زمانی که با دوستان خود به گردشی چند ساعته می روید و از فیس بوک به دور هستید همیشه نگران هستید که در صفحه شما چه گذشته است و دوستان شما چه پیامهای را برای شما فرستادند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید