مجله آلامتو

فرماندار بناب با بيان اينکه دولت 15 برنامه براي احياي درياچه اروميه دارد، گفت: بارور کردن ابرها و انتقال آب از رودخانه زاب از جمله اقدامات در دست اجراي دولت است.

15 برنامه دولت براي احياي درياچه اروميه

 

به گزارش ايسنا، منطقه آذربايجان شرقي، سعيد برقي در حاشيه جلسه شوراي اداري شهرستان بناب در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: فرمانداري مسئوليت برگزاري سالم انتخابات را برعهده دارد و در اين راستا با همکاري مسئولان قدم بر خواهد برداشت و مسير مسئولان مسيري است که مقام معظم رهبري آن را ترسيم کردند، اما طرح هرگونه شائبه تخلف در انتخابات مردود است و در انتخابات‌هاي جمهوري اسلامي ايران موضوع تخلف مردود است.

وي به تلاش مسئولان براي حل مشکل درياچه اروميه اشاره کرد و افزود: يک سري افراد با بهانه تراشـي چنين تلقـي مي‌کنند که مسئولان کوتاهي و سهل‌انگاري مي‌کنند، ولي تنها دولتي که براي احياء درياچه اروميه برنامه‌ريزي دارد، دولت‌هاي نهم و دهم است و دولت‌هاي قبلي هيچ برنامه‌اي براي احياي اين درياچه نداشتند.

وي تصريح کرد: اگر احداث سدها را عامل خشکيدن درياچه اروميه بدانيم، باز احداث اين سدها در زمان دولت‌هاي قبلي انجام گرفته است.

برقي خشکسالي سال‌هاي اخير، گرم شدن بيش از حد هوا و همچنين حفر چاه‌هاي غيرمجاز را از جمله دلايل خشک شدن اين درياچه برشمرد و گفت: دولت براي حل اين مشکل 15 برنامه مصوب دارد که بارور کردن ابرها و انتقال آب از رودخانه زاب از جمله اقدامات در دست اجراي دولت است، اما نبايد عده‌اي افراد سودجو موضوع را بهانه قرار داده و از دولت انتقاد کنند.

رئيس شوراي اداري شهرستان بناب همچنين ضمن موفق خواندن اجراي طرح هدفمندکردن يارانه‌ها در کشور بيان کرد: دولت آنچه را در اين خصوص پيش‌بيني مي‌کرد، غير از آن بود که در کشور اتفاق افتاد و جا دارد از همکاري مردم و صاحبان صنايع و توليد که در راستاي اجراي اين طرح با دولت همکاري کردند، تقدير و تشکر به عمل آيد.

وي درعين حال از دستگاه‌هاي نظارتي خواست با نظارت و کنترل قيمت‌ها با افراد سوء استفاده کننده برخورد کنند.

برقي ادامه داد: مخالفان دولت و آنهايي که در گذشته نتوانستند اين طرح را در کشور اجرا کنند، امروز به دنبال بهانه تراشي بوده و قصد دارند دولت را تضعيف کنند که اين رفتار عادلانه نيست.

وي همچنين با اشاره به وجود نيروگاه و واحدهاي متعدد صنعتي در اين شهرستان و توليد آلايندگي، از مسئولان حفاظت محيط زيست خواست با کارخانجات و واحدهايي که آلايندگي توليد مي‌کنند، به صورت جدي برخورد کنند.

بازنشر : آلامتو

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید