آب غنی هیدروژن arian-motor
dsautomobiles بهاز کالا
شما اینجایید : خانه » سبک زندگی » 10 نشانه عشق مرد به زن

تبلیغات فارسی بلاگ
به این مقاله از 1 تا 5 امتیاز دهید
(21 رای, امتیاز میانگین: 4٫43 از 5)
مردان چگونه ابراز عشق می کنند؟

10 نشانه عشق مرد به زن

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

happy-couple-successful-marriage-feature

چگونه بفهمیم یک مرد ما را دوست دارد و عاشق ماست؟ عشق واقعاً احساس عجیبی است و شاید به راحتی نتوان ابراز احساسات و علاقه یک مرد به زنی را تشخیص داد اما نشانه هایی وجود دارد که علاقه مرد به زن را مشخص میکنید، علائمی از عشق مرد به زن که باید در رفتار و کردارش تشخیص دهید.

شاید به تازگی با مردی آشنا شده باشید و بخواهید بدانید که از شما خوشش می‌آید یا نه. اینکه بفهمید مردی واقعاً دوستتان دارد یا نه خیلی ساده‌تر از آن چیزی است که اکثر خانم‌ها فکر می‌کنند. بیشتر اوقات خانم‌ها اجازه می‌دهند که احساسات شخصی‌شان جلو راه فکر کردنشان را بگیرد و بعد از مدتی می‌فهمند که وقتشان را با مردی تلف کرده‌اند که علاقه‌ای به آنها نداشته است.

بنابراین قبل از اینکه بگذارید رابطه‌تان پیشرفت کند، با این ۱۰ روش تشخیص دهید که مردی که در زندگیتان است واقعاً دوستتان دارد یا نه. ۵ روش اول کمکتان می‌کند بفهمید آن مرد جذبتان شده است یا نه و ۵ روش بعدی نشانتان می‌دهد که همسرتان عاشقتان است یا خیر.

همچنین بخوانید: چگونه مرد را عاشق خود کنیم؟

حتی اگر مرد زندگیتان همه تلاش خود را به کار گرفته و برایتان فیلم بازی کند که عاشقتان است، چیزهایی هست که قادر به کنترل آن نیست و دست او را برملا خواهد کرد.

۱. به چشم‌هایش دقت کنید.

فقط با نگاه کردن به چشم های طرفتان می‌توانید از احساس او باخبر شوید. برخلاف سایر اعضای بدن که ما روی آنها کنترل داریم، چشم‌هایمان فرق دارند. وقتی زن یا مردی هیجان داشته باشد یا حسی قوی در دلش باشد، مردمک چشمانش بزرگتر می‌شود. پس اگر وقتی با طرفتان حرف می‌زنید، دیدید که مردمک چشمانش بزرگ شده است یعنی دوستتان دارد.

همچنین موقع حرف زدن می‌توانید از طرز نگاه کردن او بفهمید که چقدر به شما توجه دارد. اگر ارتباط چشمی خود را به طور مداوم با شما حفظ می‌کند، می‌توانید احساس قلبی‌اش را از چشم‌هایش بخوانید.

۲. وقتی با شماست احساس شادی می‌کند.

این رفتار ضمن اینکه کاملاً مشخص است اما معمولاً نادیده گرفته می‌شود. این واقعیت که مردی نتواند لبخندش را از شما مخفی کند یا پیش شما خیلی هیجان داشته باشد، دستش را جلو شما رو می‌کند.

۳. کاری که دوست دارید را انجام می‌دهد.

این هم یکی دیگر از نمونه‌هایی است که مردها برای اینکه پیش کسی باشند که دوستشان دارند انجام می‌دهند. به فعالیت‌هایی فکر کنید که دوست دارید و اگر می‌بینید او برای آن فعالیت‌ها برایتان برنامه می‌گذارد، مشخص است که دوست دارد وقت بیشتری با شما بگذراند. مهم نیست که او به آن فعالیت‌ها علاقه دارد یا نه، مهم این است که می‌خواهد وقتش را با شما بگذراند.

۴. آخرهفته‌های خود را با شما می‌گذراند.

ازآنجاکه همه ما زندگی‌های پرمشغله‌ای داریم، آخرهفته‌ها دوست داریم استراحت کرده و وقتمان را همانطور که دوست داریم بگذرانیم. بنابراین اگر مردی فقط دوستتان باشد، آخرهفته خود را صرف کار دیگری خواهد کرد، کاری که از انجام آن لذت می‌برد. اما وقتی مردی می‌خواهد کل آخرهفته خود را با شما بگذراند، کاملاً مشخص است که شما چیزی هستید که به او بیشترین لذت را می‌دهید.

این مسئله به طور ناخودآگاه و غیرارادی برای آنها اتفاق می‌افتد چون وقتی مردها به زنی علاقه دارند، دوست دارند همه وقت خود را کنار او بگذرانند. هیچوقت با خودش فکر نمی‌کند که اگر این کار را بکند، شما پیش خودتان خواهید گفت که گرفتارتان شده است. این کار را می‌کند چون همان کاری است که دوست دارد انجام دهد.

۵. بیش از اندازه مراقبتان است.

همه مردها تا اندازه‌ای برای دوستان و اطرافیانشان نگران هستید اما اگر مردی که در کنارتان است بیش از اندازه مراقبتان است و نگرانتان می‌شود، فقط می‌تواند یک معنی داشته باشد: واقعاً دوستتان دارد.

اگر از شما می‌پرسد ناهارتان را خورده‌اید یا نه، برای اینکه سردتان نشود، کتش را روی دوشتان می‌اندازد، حتی اگر کمی حالتان بد باشد شما را پیش دکتر می‌برد، یعنی خیلی نگرانتان است.

بیشتر وقت‌ها این نگرانی‌ها مشکلی ایجاد نمی‌کند اما گاهی برای طرف‌مقابل خسته‌کننده می‌شود. واقعیت این است که این یکی از آن رفتارهایی است که مردها نمی‌توانند کنترلش کنند. این در خونشان است و فقط زمانی بروز می‌کند که کسی را واقعاً دوست داشته باشند.

خوب اینها ۵ روش اول بودند تا بفهمید مردی به شما جذب شده است یا نه، اما اگر می‌خواهید بدانید همسرتان عاشقتان هست یا نه ۵ نکته بعدی را بخوانید.

۶. از لمس کردن شما لذت می‌برد.

یک جفت گوشواره جدید خریده‌اید؟ احتمالاً برای بررسی آنها به نرمی انگشتانش را به گوشهایتان می‌کشاند. هر مردی که همسرش را دوست داشته باشد، دوست دارد که مدام او را نوازش کند. البته این نوع نوازش کردن نوع شهوت‌آمیز نیست، بلکه نوازشی توام با دوست داشتن است. مردها از تماس‌های جسمی خیلی خوششان می‌آید و اگر دوستتان داشته باشند، اینکار به صورت غیرارادی در آنها اتفاق می‌افتد.

اگر همسرتان مدام بدنتان را لمس می‌کند، کاملاً مشخص است که واقعاً دوستتان دارد. دلیل این کارش این است که می‌خواهد مدام حستان کند. این برای آنها کاملاً طبیعی است و روشی است برای نشان دادن مردانگی‌شان. بنابراین اگر شما هم بعنوان یک زن همین حس را دارید، باید با لمس کردن همسرتان به آن پاسخ دهید.

۷. یک اسم مستعار دلنشین برایتان انتخاب کرده است.

اسم‌های مستعار یک روش غیرمستقیم برای مردان است که احساساتشان را به شما نشان دهند. با این کار آن اسم مستعار را با یک حس خوشایند مرتبط می‌کنند و هربار که آن اسم را بر زبان می‌آورند آن حس را احساس می‌کنند. هرچه شما را بیشتر با آن اسم صدا کنند یعنی دوست دارند آن حس را بیشتر تجربه کنند و این یعنی آن مرد شدیداً گرفتارتان شده است.

۸. هر روز برایش مثل روز تولدتان است.

این یکی از مشخص‌ترین رفتارها است اما خیلی مهم است. اگر همسرتان به محل‌کارتان برایتان گل می‌فرستد، برایتان هدیه می‌خرد، مرتب شما را بیرون می‌برد، بدون شک دوستتان دارد. اگر همه این کارها را حتی بعد از اینکه با او رابطه‌جنسی برقرار کردید ادامه می‌دهد، یعنی عاشقتان شده است.

مردها چندان اهل ابراز احساسات نیستند و تصور می‌کنند که هدیه خریدن یا خوش‌رفتاری با همسر، دوست داشتنشان را نشان می‌دهد. حواستان باشد که قدر این مراحل ابتدایی رابطه را بدانید چون این راهی است که مردها برای ابراز دوست‌داشتنشان انتخاب می‌کنند.

۹. به نیازهایتان توجه دارد.

این هم یکی دیگر از رفتارهایی است که در مردی که عاشقتان است می‌‌بیند. این مسئله مخصوصاً اگر در گروه دوستانش باشید نمود بیشتری پیدا می‌کند. اگر به شما توجه خاصی نشان می‌دهد، توجهی بیشتر از آنچه به دوستانش دارد، یعنی خیلی دوستتان دارد چون هر مردی که توجهی بیشتر از توجهی که به دوستانش دارد به زنی داشته باشد، یعنی اهمیت شما برای او بسیار بالاتر از دیگران است.

۱۰. به رفتار دوستانش توجه کنید.

همه ما وقتی عاشق می‌شویم، ناخودآگاه درمورد چیزی که در فکرمان می‌گذرد – یعنی کسی که عاشقش هستیم – حرف می‌زنیم. اگر وقتی دوستانش را می‌بینید به شما می‌گویند که فلانی «خیلی تعریف شما را کرده است» یا «چه خوب که بالاخره شما را دیدیم» و یا وقتی شروع به تعریف یک خاطره مشترک می‌کنید به شما می‌گویند فلانی «قبلاً برایمان تعریف کرده است»، کاملاً مشخص است که این اواخر شما تنها موضوع صحبت‌های او بوده‌اید.

همینطور وقتی با دوستانش بیرون هستید و متوجه می‌شوید که آنها حواسشان به حرف‌ها، رفتارها و احساسات شماست، باید بفهمید که طرفتان قبلاً به آنها گفته است که شما را خیلی دوست دارد و به همین دلیل آنها هم سعی می‌کنند که بهترین رفتار خود را جلو شما داشته باشند.

این چیزها برای مردها خیلی مهم است چون اگر مردی بتواند کاری کند دوستانش با شما رفتار خوبی داشته باشند، می‌تواند شما را کنار آنها نگه دارد (یعنی می‌توانید اوقات بیشتری را کنار هم بگذرانید) و این دوطرفه است زیرا وقتی شما هم اوقات خوبی را کنار آنها بگذرانید، رفتار خوبی خواهید داشت و دوستانش هم از شما خوششان خواهد آمد.

اگر بخواهید ساده‌تر بگوییم، اگر مردی همه این سختی‌ها را به خاطر شما به جان بخرد، یعنی واقعاً دوستتان دارد.

مطالب مشابه:

رپورتاژ آگهی ویژه:

برچسب ها : ,
سفر ارزان به آنتالیا :تور لحظه آخری آنتالیا نوروز 97
مبلمان اداری فضاگویا مبلمان اداری
انجام تشریفات مجالس تشریفات مجالس
خرید بلیط هواپیما با الی گشت بلیط هواپیما
خرید آنلاین تشک رویا قیمت تشک رویا
لاغری آسان در مدرسه بدن رژیم لاغری
بلیط چارتر با قاصدک 24 بلیط هواپیما
 • Comment
  سمیه

  عشق مزخرف..‌‌‌

  پاسخ دادن
 • Comment
  سمیه

  خیلی عشق مزخرفه.من که همش دلگییرم

  پاسخ دادن
 • Comment
  binam

  سلام،اینو بدون من خیلی دوست دارم و علاقم از رو هوس نیست عزیزم،چند ماهه که بهت ثابت کردم،به خدا طوری شدم که میخوام داد بزنم بگم دختر خاله یه عزیزم دوستت دارم،تنها عشقم تویی،بهت قول میدهم که دوست دارم، عشقم…

  پاسخ دادن
 • Comment
  زینب

  واااای ازعشق نگید که هیجی به پای لذت یه عشق پااااااک نمیرسه.من ازکودکی شیربنی خورده پسرعموم بودم وعشقش تورگها وخونم بود ازهمون کودکی اونم دوسم داش نگاااااااهاش.دلم یذره شده واسش….چارده سالم بود که رفت پیش خدا.اون ده سال ازم بررگتربود یعنی توسن بیس چارسالگی تصادف کردوفوت کرد.هست سال افسردگی شدید گرفتم وبه کطی بروزنمیدادم.چون نزاشته بودم کسی بفهمه ک دوستس دارم.خجالت میکشیدم توسن بیس سالگی ازدواج کردم الان بیستوپنج ساله وخیلی وقتا بعشق اولم فکرمیکنم.شوهرمم روخیلی دوس دارم ولی هیج جی عشق اول نمیشه.بخصوص ک شوهرم ادم سردیه و هیچ ابراز احساسی نداره.گاهی باتمااااااام وجودم دلتنگش میشم.کسی ک عاشق نشه زندگیش برفناس.البته عشق بادرایت وپااااااااااک.

  پاسخ دادن
 • Comment
  ش

  همه تون اشتباه میکنید من نظر هیچ کدام تان را قبول ندارم

  پاسخ دادن
 • Comment
  زوج خوشبخت

  نمیدونم چرا اینجا همه از شکست عشقیشون میگن.. ما الان چهار ساله که باهم هستیم چندین بار هم خواستیم رابطرو تمومش کنیم ولی هیچکدوم تاب نیاوردیم.. همه مثل هم نیستن .. همه ی مردا احساساتو به بازی نمیگیرن.. ماها باید خودمونم زرنگ باشیم و بتونیم تشخیص بدیم.. ما دوتا که بعد اینهمه سختی و مشکلات داریم به هم میرسیم.. اینو نوشتم تا بگم هر عشقیم بد نیست..اگه دو نفر به هم نرسیدن دلیل بر این نیست که مردا همشون خائنن و حسی ندارن.. اتفاقا پاش بی افته از صد تا فرهادم فرهاد ترن..ماها تو روابطمون خودمونم مقصریم… من خودم بخاطر فکر اشتباهم دوسال از خودم روندمش ولی ایشون مردونه پام واستادن و ترکم نکردن .. یه نکته ایم خواستم بگم اینکه نزارین از خوشبختیتون هرکسی بویی ببره..چشم خیلی تو زندگی تاثیر داره

  پاسخ دادن
 • Comment
  نگین

  من فقط میدونم تنهاچیزی که باعث خوشبختی دوطرف میشه ایمانه اگرایمان داشته باشی حتی اگراززندگیت راضی نباشی هیچ وقت به همسرت خیانت نمیکنی وهیچ وقت به همسرت ظلم نمیکنی،اذیتش نمیکنی چون میدونی خدا میبینه وپس فردای قیامت باید جواب پس بدی

  پاسخ دادن
 • Comment
  هزارچهره

  من ۲۹ سالمه یه دختر محجه و خوب ولی تا حالا شوهر نکردم نمیدونم چرا قسمتم جور نمیشه فقط خدا میتونه کمک کنه والا من که کاری از دستم برنمیاد

  پاسخ دادن
 • Comment
  سارا

  متاسفم برای مردانی که در نقش شوهر خیانت میکنن و دنبال هوا و هوسن…انشاالله ذلیل و نابود بشن…خدایا خودت جواب نامردیارو بده…ی روز به اولین سالگرد عروسیمون مونده ولی دلم زخمی و خیلی دلم شکسته…خدا جوابشو بده انشاالله

  پاسخ دادن
 • Comment
  نازنین

  عشق ممکن در یه نگاه به وجود بیاد ممکن ارام واهسته ولی خب عشقی که به مرور به وجود بیاد ماندگارتره.مردها برای بدست اوردن زنها تلاش میکنن ولی برای نگه داشتنش نه. ولی زنها اسون بدست میارن وسخت پای عشقشون میمونن. در کل خودتونو وارد رابطه عشقو عاشقی نکین بیشتر مواقع عاقبت جالبی نداره.

  پاسخ دادن
 • Comment
  n:s

  چی بگم والا هر کی یه نظری داره برام دعا کنین با یک نفر دوست شدم امیدوارم خوب پیش بره

  پاسخ دادن
 • Comment
  sara

  عشق فقط عشق مادر بقیه کشکه مثلا دوست ادم خیلی باهات دوست باشه مثلا تا چهارسال بالاخره یه روزی قیدتو میزنه ولی مادر اینجوری نیست تا قیامت باهاته وخیانت نمیکنه

  پاسخ دادن
 • Comment
  sara

  عشق فقط عشق مادر بقیه همش دروغه مثلا دوستتم خیلی دوستت داشته باشه تا چهارسال باهات دوست باشه بالاخره یه روز قیدتو میزنه ولی مادر اینجوری نیست تا قیامت باهاته وهیچ وقت خیانت نمیکنه

  پاسخ دادن
 • Comment
  شقایق

  سلام بچه هامن ازپسرهمسایمون خوشم میاد،دوسه یاربهش نگا کردم اونم نگام میکنه هی؛وقتی چندروزنمیبینتم انقدرجلودرشون میمونه که من ردشم ،امروزباپسرخالم داشتم حرف میزدم داشت نگامون میکردتانگاش کردم خجالت کشیدوبرگشت ،ولی حرفش دراومده بودکه یکی روصیغه کرده به نطرتون واقعیته چطوری دیگه اومده چطوری اصلابهش فکرنکنم

  پاسخ دادن
 • Comment
  انتصار

  انتخاب از روی منطق رو خیلی بهش اعتقاد دارم!اما دارم عاشق میشم و بی قاعده و قانون!دوستان موندن و رفتن ادما برمیگرده ب سعی و تلاش ماها برای حفظ یک رابطه!شعار نمیدم فقط خواهشم اینه ک همه رو با ذره بین بدبینی نبینید!بعضیا هم میان تو زندگیمون ک بی شک میشه اسمش رو معجزه گذاشت….عزادار اونایی ک رفتن نباشین چون آدم ِِ موندن نبودن….

  پاسخ دادن
 • Comment
  بنده ی خدا

  سلام
  من دختری۱۵ سالمه و عاشق یکی از اقوام مادری ام شده ام ۴ ساله که دوستش دارم یعنی از ۱۱سالگی چند بار بهش به صورت غیر مستقیم ابراز علاقه کردم ولی حوابی نگرفتم البته خودم احساس می کنم دوستم داره ولی پشت سرم حرف هایی می زده چندان خوسایند نیست ولی در مقابل خودم ففط سکوت مب کنه هنوز نمی دونم دوستم داره با نه اما من خیلی وابیتسم به نظرتون چی کار کنم تا بفهمم دویتم داره با نه

  پاسخ دادن
  • Comment
   طیبه سادات

   سلام عزیزم.اون دوستت نداره تهشم دیدی نگات میکنه مطمعن باش ازروی دوست داشتن نیس خدامیدونه اون لحظه به چه چیزایی فک میکنه.اگه دوستت داش پشتت حرف نامربوط نمیزدکه هیچ همچین چیزی روهم تحمل نمیکرد.سنوسالت هنوزکمه واحساسی وبدون فکررفتارمیکنی وچیزی رومیبینی که میخوای ارزش خودتوبدون وعزت نفس داشته باش ونزار کسی به خودص اجازه ی تعرض بده

   پاسخ دادن
  • Comment
   محدثه

   سلام عزیزم.اگه خلاصه و مفید بخوام بگم، میگم کسی که واااااقعا آدمو دوس داره این قد صبر نمیکنه بالاخری توی ایییین همه مدت باید یه چیزی میگفت،یه کاری میکرد………درضمن عزیزم شما هنوز سنت کمه و چیزهای زیادی برا یادگرفتن داری……..بیشتر دقت کن و حواست رو جمع کن .ازیه مشاور خووووووووب و قابل اعتماد هم اگه مشورت بگیری خوبه.

   پاسخ دادن
  • Comment
   محدثه

   سلام دوستان.میشه لطف کنید دلایل ازدواج رو از نظر خودتون بیان کنید هم چنین چیزهایی که مرد وزن در زندگی مشترکشون میخوان به علاوه علت خیانت(چه مرد و چه زن)رو بگید؟( ممنون از لطفتون.:-)

   پاسخ دادن
 • Comment
  سعیده

  من با شوهرم دوسال دوست بودم الان خیلی پشیمونم.چرا؟چون اون ،اون روزا که دوست بودیم خوب بود باز ادای عاشقا رو میتونس دربیاره تا حدودی .منم عشق و بچگی چشمامو کور کرده بود اینارو نمیدیدم.الان ک زنش شدم به من اصلا توجه نداره فقط و فقط محبتاش نوازشاش مال وقتیه ک خواهان رابطه جنسی باشه وگرنه وقتای دیگ اصلا.من اگه دستاشو بگیرم دستامو میگیره وگرنه نمیگیره.من اگه قهر کنم اونم میکنه باز من باید پیش قدم شم از دلتنگی اون اصلا دلش تنگ نمیشه هر وقت منو میبینه یا میگه خستم یا حوصله ندارم یا خوابم میاد به من توجه نداره براش اهمیتی ندارم یبار نشد براش ناز کنم باهام خوش رفتاری کنه دلمو خون میکنه شوهر بی محبت واقعا درد بی درمونه اونم برای منی که بخاطرش تو روی خانوادم وایسادم من واقعا پشیمونم….

  پاسخ دادن
 • Comment
  سحرناز

  همسر عزیزم هادی جونم تو تمام این ویژگی هارو داری خدا کنه من لایق این همه گذشت صبوری وعشق تو باشم دوستت دارم

  پاسخ دادن
 • Comment
  شادی

  اصلا عشق خره

  پاسخ دادن
 • Comment
  هومن

  سلام
  پسری ۱۹ساله هستم چند روز پیش یه دختری رو دیدم که تقریبا همسن خودم بود
  تو همون نگاه اول عاشقش شدم
  اما وختی از مادرم در موردش پرسیدم گفت نامزد داره و چند وخته دیگه قراره ازدواج کنند
  هر وخت به اون فکر می کنم افسوس می خورم و ناراحت میشم

  پاسخ دادن
 • Comment
  سردرگم

  سلام.من شوهرم هیچ کدوم از این کارارو نمیکنه ولی حس میکنم خیلی دوسم داره

  پاسخ دادن
 • Comment
  امین

  دوست عزیز اون یکی دیگه پیداکرده

  پاسخ دادن
 • Comment
  من عاشق

  سلام.من عاشق پسر همسایمون شدم..خونشون روبرومونه.نمیدونم دوسم داره یا نه….ولی هربار منو توی کوچه میدید سلام میکرد…من روم نمیشد جواب بدم اونم وقتی دید که من سلامش نمیکنم دیگه نکرد…خیلی پسر خوبیه…به مامانم هم که گفتم گفت اگه دوست داشته باشه بهترین انتخاب میتونه باشه….به نظرتون چیکار کنم که بفهمم احساسشو به خودم؟تو رو خدا کمکم کنید دارم دیوونه میشم…

  پاسخ دادن
  • Comment
   محدثه

   سلام.بین عزیرم اگه ایشون شمارو دوست داشته باشه خودش بروز میده.نیاری نیست که شما کاری کنید.

   پاسخ دادن
 • Comment
  Faezeh

  من ممکنه یه هفته یا دد هفته پیش دوست پسرم بمونم اما از وقتی میره سر کار مثل قبل نیست از سر کار ک میاد بعد از شامو گردش و فیلم دیدن میگه بریم بخوابیم و خیلی سریع خوابش میبره و دیگه مثل قبل باهم رابطه برقرار نمیکنه نمیدونم واقعا خستست یا من براش تکراری شدم چون ی 5سالی هست باهمیم

  پاسخ دادن
 • Comment
  سمانه

  سلام من صاحبکاری دارم که خیلی ادمی پاکی هست یعنی واقعا پاک هست شاید من به اندازه او پاک نباشم خیلی هوامو داره از نظر مالی اما گاهی خیلی حساس میشه روم نمیدونم این حساس بودنش را دلسوزی بزارم اسمشو یا چیزی دیگه زن و بچه دارد اما وقتی مثلا برادرش بخواد کوچیکترین شوخی با من بکنه این بدجوری بهم میریزه به من چیزی نمیگه اما اشکارا معلوم هست که خیلی شدید ناراحت شده خودش دلیل رفتارشو میگه نمیخوام هیچ کسی به شما بی احترامی کنه اما برای من مبهم هست نمیدونم دلیلی رفتارشو درک کنم از طرفی هم عاشق زنش هست اما زنش برعکسه انقدر سر من حساس میشه سر زنش نمیشه من نمیتونم درک کنم رفتارشو لطفا کمکم کند تا بفهمم

  پاسخ دادن
 • Comment
  محمدرضا

  عشق واقعی فقط خداست. همه انسانها نقاط ضعف دارن و به هیشکی نمیشه اتکا کرد . همه کسایی که لیلی و مجنون بودن بعد یه مدت مخصوصا بعد از رابطه دچار سردی شدن و رابطشون مثل دوست عادی شده . اما عشق یکی که همش مراقبته هیچوقت کمرنگ نمیشه و اون هم خداست

  پاسخ دادن
  • Comment
   ……..

   حرف شما درسته که عشق واقعی فقط خداست اما عشقی که به خدا داریم یه طرف و عشق زمینی هم یه طرف دیگه به نظر من این عشق زمینی خیلی خوبه و امیدوارم همه ی اونایی که تجربش نکردن تجربش کنن

   پاسخ دادن
 • Comment
  خانم گل

  عشق ودوست داشتین بهترین وبالاترین احساس زندگیس.فقط از خدابخواین کسیو نصیبتون کنه که لذت عشق واقعی رو بهتون بچشونه.خداروشکر بلاخره بعداز انتظاری طولانی وباصبرومتانت خدا همسری بهم داد که بعدازازدواج وشناخت همدیگه روبروز عاشقتر میشیم

  پاسخ دادن
 • Comment
  هیوا

  شوهر من هیچ کدوم از این کارا رو نمی کنه ولی من احساس میکنم خیلی دوستم داره

  پاسخ دادن
 • Comment
  ….

  منم ازسال 90 عاشق یه پسره شدم از ذهنم بیرون نمیره شده بت و میپرستمش و نمیدونم کجاست فقط توی قلبمه نمیدونم چطوری فراموشش کنم خیلی وختا حس میکنم خل شدم با دلم نمیتونم بجنگم نمیتونم مرد دیگه ای رو جایگزین اون بکنم افسرده شدم …………………………………….

  پاسخ دادن
 • Comment
  s.s.h

  بسم الله الرحمن الرحیم
  و خداوند به وسیله ی ازدواج و نکاح دو نفر که یکدیگر را نمیشناختند بین آنها الفت و مهربانی قرار داد تا از یکدیگر بهره گیرند
  مقدمه نکاح علاقه و عقل است چرا که در وادی عشق عقل محجور میشود و تنها دل حکمرانی میکند پس موجب گناه و…میشود
  بعصی ها عشق و علاقه را با یکدیگر در جمله به کار میبرند در حالی که عشق و علاقه از نظر احساسی ومنطقی دو کلمه کاملا متفاوت است.انسان زمانی که کسی یا چیزیرا میبیند به او دلبسته ووابسته میشود.وابستگی قابل مهار است اما دلبستگی خیر…زمانی که انسان دلبسته شد به مرحله ی عشق رسیده و انسان در این مرحله میگوید من بی او یا ان نمیتوانم زندگی کنم و چنین و چنان…پس میتوان اینگونه بگوییم که عشق در مرحله ی اول میتوان ان را کنترل کرد و منطق را با ان به کار برد و انتخابی شایسته گرفت و زندگی کرد…اما در خصوص خیانت مردان چند عامل موجب این امر می شود:۱کم محلب و بی توجهی زنان در خانه به مردان۲ وضغیت بد جامعه۳بی ایمانی و عدم رعاایت حجاب چشم(خداوند میفرمایند به مردانتان بگویید چشمان خود را از دیدن اندام زن فرو نشانند)پس مرد هم میتواند مراقب اعمال خود باشد و اگر این کار موجب عادت برای او شد خداوند به او سفارش میکند که برای جلوگیری از ان روزه بگیر وعبادت خداوند را به جا آور.
  پس می بینم اسلام و خداوند برای تمام مسائل انسان ها شیوه و روش خاصی را اشاره کرده است.

  پاسخ دادن
 • Comment
  آخرین بازمانده

  اینقدنگین عشق دروغه….عشق واقعی ترین اتفاق زمینه اگه جانب اهل وفانگه داری…..من ۱۸ساله عاشقم ذره ای هم سردنشدم چون عشقم خیانت نکرد….بهم بی منت وفادارباشیدبعدمیفهمیدعشق افسانه نیست…..

  پاسخ دادن
 • Comment
  عاطفه

  عشقی که با منطق به وجود بیاد پایدارتره؛من دختر سربه زیری بودم که به هیچ پسرس محل نمیدادم خیلی ها بهم میگفتن عاشقتیم باهامون ازدواج کن گفتم جمع کن بابا ؛او نموقع من تو سالهای اخر دبیرستان بودم و تا 18 سالگی واقعا به هیچ کس محل ندادم تا اینکه یه روز با اینکه پسر خاله های زیادی داشتم و همه مثه داداشام میمونن چون باهم همبازی بودیم بزرگ شدیم؛ولی یه روز با یکی از پسرخاله هام که با خانوادشون ارتباط نداشتیم بخاطر مسافت و خیلی چیزا باباش غریبه بود و کم ارتباط؛یادمه 17 یا 18 سال داشتم که پسر خالم اومد و من عاشقش شدم و کم کم شد 2طرفه تو همون 10روزی که خونمون بود هرچند قبلشم 2بار دیده بودمش که اونموقع بود جرقه خوردم که بهش علاقه دارم اونموقع مثه الان نبود که رابطه بخاطر مسائل ج…باشه بلکه علاقه قلبی بود و باهم تماس داشتیم من ازش چیزی نمیدونستم هیچی نه از خانواده نه از اخلاق چون ما شاید چندسالی ی بار رفت وامد میکردیم تا اینکه این علاقه بوجود اومده هر وقت میرفتیم شهرستان من اصرار میکردم بریم اونجا؛الان که خوب فکر میکنم من چون دختر بودم و پدرم فوت شده بود کمبود محبت داشتم؛خلاصه رابطه تلفنی ما 2سال طول کشید که هر چندماه ی بار همو میدیدیم،قرار شد بیاد خواستگاری خدایی هم منو خواست ولی من مامانم گفت غلط اضافه زیر بار کتک داداشمو و…قرار گرفتم خلاصه جهنم شد زندگیم جرات نداشتم برم دستشویی چک میشدم و این باعث علاقه بیشتر میشد؛تا اینکه من یه چیزایی شنیدم از فامیل که اینا خلافکارن یعنی خودشو داداشاش فلانن بمانن من که تو گوشم نمیرفت عشق کورم کرده بود؛؛خواهرش که باهم صمیمی بودیم گفت به درد تو نمیخوره بیشترم نمیتونم توضییح بدم،من خانواده ام خیلی سطح بالا لودن هم مالی هم درسی هم حلال خور بودن؛خلاصه تا اینکه مامانم راضی نشد منم بهش گفتم تصمیم گرفتیم باهم کم ارتباط شیم که بعدش دیگ رابطه نداشته باشیم هر چند سخت واسم مثه جهنم بود اونم همینطور من یه چیزایی هم شنیده بودم که بی تاثیر نبود یکی از علت های بد این بود که اون تا کلاس 7خونده بود من داشتم میرفتم دانشگاه داروسازی قبول شدم اخرش هرچی گفتم یه کاری کن خودشم تنبلی کرد گوش نمیداد؛من مشکل مالی نداشتم گفتم من کمکت میکنم اگه درس بخونی بهت سخت نمیگیرم ؛خلاصه هیچی جور نشد نه خانواده من راضی شدن نه خودش حرکتی میکرد؛من هر ماه خواستگار میومد من رد میکردم تا اینکه یکی از فامیلمون اومد و من قبلش گفتم خانواده ام به این خیلی راضین شوهرم میدن یه کاری کن ؛یه سال بود که مامانه حواستگارم هی گوش زد میکرد این اواخرم ما ارتباطمون کم شده بود میدونستم خانواده ام دیگه امکان نداره قبول کنن خلاصه من شوهر کردم اینم بگم چون دیگه قطعی شد خواستگاری این آقا و میدونستم خانواده ام نه نمیگن برا اینکه خیانت حساب نشه با پسرخالم 2ماه قبلش دیگ حرفم نمیزدم ؛اومد قبول کردمو دیگ فکرشو انداختم بیرون ولی چندماه طول کشید تا با نامزدم خوب شم وقتیم باهاش حرف زدم موقع خواستگاری کار داشت تحصیلم کرده بود و..خیلیم عاقل بود میشد تکیه کرد و الان بعد 5سال زندگی راضیم و خداروشکر میکنم ؛نکته ی مهم اینه من بعدا فهمیدم که پسرخالم دزدی میکرده مواد و…میفروخته الانم زندانه خدارو هزار بار شکر که بخاطر یه عشق بچه گانه من بیچاره نشدم و تا اخر عمرم مورد سرزنش قرار نگرفتم؛اینو نوشتم که عزیزانی فک نکنن همه چی عشقه من الان عاشقه شوهرمم با اینکه خیلی وقتا مشکلم پیش نیاد ولی تمام زندگیمه و اگر 100بار برگردم همین انتخابو میکنم.

  پاسخ دادن
  • Comment
   باقر

   همینطوره که فرمودین کاش همه با عقل پیش میرفتن متأسفانه شیفته ظواهر میشیم

   پاسخ دادن
  • Comment
   ،نگار

   خییلی جالب بود ،،با خوندن داستان زندگی شما یاد داستان خودم افتادم
   وقتی 9 سالم بود عمه کوچیکم ازدواج کرد ،از همون موقع مادر شوهرش مرتبا اعلام میکرد که منو واسه پسر دومش که 3 سال ازمن بزرگتر بود میگیره!!بااین فکر ما بزرگ شدیم ،همدیگه رو خیلی دوست داشتیم ،من درسم خوب بود و پزشکی قبول شدم ،اما اون زیاد اهل درس نبود وتازه بخاطر من تا دیپلم اومد و حتی رشته کشاورزی قبول شد ،اما ما مثل جوونای حالا نبودیم که اصلا باهم حرف نمیزدیم ،فوقش یه سلام و احوالپرسی ،،امااز نگاهاش میفهمیدم منو دوست داره،و هنوز مادرش و خواهراش همه اعلام میکردن که من عروسشونم،،طوریکه واسه هردومون مسلم بود که باهم ازدواج میکنیم ،اما دوره طولانی دانشگاه من همه چیزو عوض کرد،سال 5 بودم که یه 5 شنبه شب مامانم گفت امشب دعوتیم عروسی….من دهانم باز مونده بود،یعنی من 14 سال الکی فکر میکردم منو دوست داره؟؟خلاصه گذشت و منهم سه سال بعد با یکی از همکلاسیهام ازدواج کردم و بعد از مدتی،
   بطور اتفاقی عمه ام بهم گفت:چرا وقتی اون شخص اومد خواستگاریت قبول نکردی؟؟؟من از تعجب داشتم سکته میکردم،،گفتم کی اومد خواستگاری؟؟من روحمم خبر نداره!!گفت ،مامان و بابات گفتن که تو گفتی:من پزشکم میخوام با یه پزشک ازدواج کنم،،سال سوم دانشگاهم ،،اون طفلک اومده بود خواستگاری،،،اما نمیدونم چرا به من نگفت؟؟هیچکس به من نگفت ،خواهرام میدونستن و بهم نگفته بودن،،فکر میکردن من واقعا خودم قبول نکردم
   این داستان غم انگیز عشق ما بود که از بچگی شروع شد و اینطوری شد که اخرش هردومون فکر کردیم طرف مقابل بهمون خیانت کرده و با یه نفر دیگه بدون عشق ازدواج کردیم،،،که من به همین دلیل طلاق گرفتم ،،اما اون هنوز زندگیشو داره ،و بازهم مثل گذشته هربار جائی همدیگرو میبینیم فقط با نگاه باهم حرف میزنیم و به سرنوشت خودمون میخندیم یا گریه میکنیم
   پدر ومادرم خیلی به من مهربونی کردن ،سوگلی بابام بودم ،،اما نمیدونم چرا بازندگی من اینجوری بازی کردن؟؟؟؟

   پاسخ دادن
 • Comment
  هیرا

  سلام
  من عاشق مردی شدم که بی نظیر بود
  همه دوست داشتنشو به بوسیدن دستام و پیشونیم میرسید
  ولی خدا روزی که میخواستیم به هم برسیم اونو برد پیش خودش
  الان بعد چند سال دکتر رفتن بهتر شدم
  که تو دانشگاه با پسر اشنا شدم
  الان بعد دوسال بدترم کرده
  عر کار میکنم که بره نمی ره
  واژه مرد خیلی کمه
  الان فقط شده حوس

  پاسخ دادن
  • Comment
   قاسم

   سلام هیرا خانم ،منم دلم میخواد دست و پیشانی شما رو ببوسم ،آدرستون رو میشه دقیق بدین کجا بیام

   پاسخ دادن
 • Comment
  ن

  اوایل شوهرم عاشقم بود ولی الان اصلا

  پاسخ دادن
 • Comment
  پ

  هرکسی توی هرلباسی ومقامی میتونه هر کاره ای باشه چه خوب چه بد اونهایی هم که براشون اتفاقات بد افتاده عوضش تجربه بزرگی خدابهشون هدیه داده عشق که تو خیابون نیست منتظرش که باشی از طرف خدامیاد یه عشق پاک

  پاسخ دادن
  • Comment
   آخرین بازمانده

   ازبچگی عاشق هم بودیم من وپسرداییم…ازمن کوچیکتربودنذاشتن بهم برسیم …ازلجش به اولین خواستگارم جواب دادم..پونزده سال تلاش کردم دوستش داشته باشم ولی اون نخواست….حالا یکساله ازش جداشدم وخداپاداش صبوریمو داد پسرداییم مجردبود…الان ازدواج کردیم…

   پاسخ دادن
 • Comment
  دل شکسته

  عشق یعنی فقط مادر…بقیش همش دروغه

  پاسخ دادن
 • Comment
  طهورا

  اگگه طرف 6 تا از اینارو داشته باشه اونم هست؟؟؟؟

  پاسخ دادن
 • Comment
  نیلو

  درست مردها خیلی پستن شوهرم بهم هزارها بار خیانت کرده دلمو شکسته دوسم نداره

  پاسخ دادن
 • Comment
  بینا

  وقتی یه پسر از بوی عطر دختری که دوسش داره تعریف میکنه منظورش چیه ؟

  پاسخ دادن
 • Comment
  محمدمهدی

  لطفا هرکی شکست عشقی خورده نیاد اینجا بگه: پسرا اینجورین اونجورین….
  هرکی میگه همه پسرا بدن… جلوی حضرت علی اکبر (ع) چی میخاید جواب بدید؟ ها….
  خو جواب بده….
  ببینید مشکل از خودتون بوده نه از اون پسر بیچاره دراکثر موارد… لطفا ضدپسر بازی رو بذارید کنار. محض رضای خدا.

  پاسخ دادن
 • Comment
  Morteza

  من بخاطر یه دختر که اولش خیلی میگفت دوسم داره.خیلی خیلی خوب بود،عشقم بود و هست،وقتی میدیدمش کافر میشدم و فقط بوسش میکردم،بخدا توی این یکسال یکبار هم به فکرم نیوردم که بهش فوش بدم،چه برسه بهش خیانت کنم.خلاصه همه کار کردم حتی آبرومم واسش دادم،اما چی شد؟؟کوشش اون عشق؟؟حسودیم میشد بهش،به خودمم میگفتم خوشبحالش که یکی رو داره که اینهمه عاشقش باشه.
  با کاراش ناراحتم کرد و آروم آروم رفت
  قلبمو شکست،احساسمو نابود کرد،دلم نمیاد نفرینش کنم اما…
  این همه نگید پسرا بد هستن،من دخترباز نیستم،چون اهله بازی نیستم.الانم تنها موندم اما غلط کنم سمته دخترای دیگ برم،چون به خدا گفته بودم که عشقمو واسم جور کنه که جور نکرد.گفته بودم که سمته دختری نمیرم،حالا هم دیگه نمیرم
  لعنت بر همه ی نامردا چه مرد چه زن
  متنفر شدم بخدا از دختر جماعت،میدونم همه اینطوری نیستن،عشقه منم توی دلم می مونه،حرفه مرد یکیه،البته من ک مرد نیستم

  پاسخ دادن
  • Comment
   محسن

   عزیز جان شما بهتره بخاطر یه تجربه بد زندگی خودتو خراب نکنی.
   شاید از همون روز اول انتخابت اشتباه بوده و چند سال دیگه دلیلش رو بفهمی.
   مطممئن باش سر فرصت شخص مناسبی سر راهت قرار میگیره که خودتم نمیدونی چطوری شده و خداروشکرمیکنی.

   پاسخ دادن
  • Comment
   بهار

   به بعضی ازادمانبایدبیش اطاندازه خوبی کنید…یعنی جنبه خوبیوندارن بیش ازاندازه ک خوب باشی حیف ومیلت میکنن…منم مشکل شماروداشتم پنج سال به پای کسی موندم ولی بعدپنج سال رفت گفته بودم باخودم عهدبسته بودم ک حتی باهیچ پسری حرف تزنم اسمشونم نیارم ولی وقتی دیدم پسری ک باهاش بودم داره لذت میبره اززندگیش منم عهدموشکستم وبه پسری ک بهم علاقه داشت جواب مثبت دادم والان بهترین انتخاب زندگیموکردم وازخداممنونم…به نظرمن انسان نبایدتواین دنیابه خاطرچیزای بی ارزش خودشوواخساسشواذیت کنه…

   پاسخ دادن
 • Comment
  z

  اینا که میگید دروغ محضه.مردی تو زندگی من بود همه کاری برام میکرد فک میکردم عاشقمه.به خاطر من خیلی کارا انجام میداد که پیشش باشم بعد پنج سال فهمیدم همش یه بازی بوده.افسرده شدم.هیچ کس نمیتونست باور کنه.مردا همشون آدمای پست و مزخرفی هستن.
  شاید من احساس میکردم خوشبخت ترین زن هستم.اما غافل از اینکه کسی که باهاش زندگی میکردم خیلی خوب نقششو بازی میکرد.بعد پنج سال فقط گفت باید منوفراموش کنی.و رفت.همین.

  پاسخ دادن
  • Comment
   ندا

   منم مثل تو فکر میکنم. مردا خوب بلدن این نقش رو با مهارت کامل سالها بازی کننن بعد که ببینن تو واقعا عاشق شدی بزنن زیر همه چیز. طوری داغون میشی که تا عمر داری دیگه به احدی نمیتونی فکر کنی. احساس میکنی همه چیز و باختی، زندگی رو باختی به جرم اینکه میخواستی صادقانه دوست داشته باشی و دوست داشته بشی.

   پاسخ دادن
  • Comment
   H

   حتما چیزی واسش کم گذاشتين که رفته مردا فقط به دنبال محبت نيستن وقتی احساس کنن طرف مقابل داره واسشون کم میزاره ميرن شمام بجای اینکه این حرفارو بزنين به رفتارتون فک کنین خودتون میفهمین چرا رفته

   پاسخ دادن
 • Comment
  سینا

  عشق در کل یعنی یک نگاه برای آن کسی که درک آنرا داشته باشد !؟

  پاسخ دادن
  • Comment
   شیوا

   عشقی که با یک نگاه پدید بیاد بر اساس برانگیختگی فیزیولوژیکی هست و اگر ختم به ازدواج بشه پایدار نخواهد بود

   ولی عشقی که در اول وجود نداشت و بعد از شناخت به وجود میاد پایدار خواهد ماند و بلکه با افزایش شناخت افزایش خواهد یافت

   پاسخ دادن
 • Comment
  roshana

  دروغگو!عشق در یک نگاه دروغ محض هست

  فریبکار

  حقه باز

  پاسخ دادن
کلیه حقوق مادی و معنوی مطالب اختصاصی برای آلامتو محفوظ است. کپی برداری از مطالب اختصاصی فقط با درج لینک منبع مجاز است. نقشه سایت
بستن تبلیغ