مجله آلامتو

نشانه های عاشق شدن چیست؟

جالب و خواندنی
(3 رای, امتیاز میانگین: 4٫00 از 5)

عشق masters-of-love

عشق واقعی نشانه هایی دارد که به راحتی قابل تشخیص است و نمیتوان آنرا به راحتی مخفی کرد!

نمی‌توانید آن دختر یا پسر را از ذهن‌تان بیرون کنید؟ وقتی باید کار کنید مدام حواستان پیش اوست؟ آینده‌ی‌تان را با هم تصور می‌کنید؟ این افکار آشفته ممکن است از علائم عشق باشند. در واقع دانشمندان مشخص کرده‌اند که عاشق شدن یعنی چه.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت دیجی رو؛ تحقیقات دریافته‌اند که مغز کسی که عاشق شده از کسی در رابطه‌ای سطحی است یا در یک رابطه‌ی طولانی مدت همراه با تعهد است متفاوت است. همچنین علائمی مشخص شده که نشان می‌دهد فرد در صورت داشتن آنها عاشق شده است. در ادامه با بررسی آنها با دیجی‌رو همراه باشید.

  1. فکر می‌کنید شخص مورد نظر خاص است

وقتی عاشق هستید فکر می‌کنید که طرف مقابلتان منحصر بفرد است. همینطور فکر می‌کنید که هیچ کس بهتر از او نیست و این باور باعث می‌شود که نتوانید به دیگران احساسات رمانتیک داشته باشید. دلیل علمی این امر افزایش سطوح دوپامین در مغز‌تان است.

  1. بر چیز‌های مثبت تمرکز می‌کنید

افرادی که واقعا عاشق شده‌اند بر روی ویژگی‌های مثبت عشق‌شان تمرکز کرده و خصوصیات بد را نادیده می‌گیرند. او همچنین بر اشیا و یا چیز‌هایی که او را به یاد عشقش می‌اندازد تمرکز کرده و مدام به خاطراتی که با هم داشته‌اند فکر می‌کند. دلیل آن هم افزایش سطح دوپامین و نوراپی نفرین می‌باشد.

همچنین بخوانید: از کجا بفهمم عاشق شده ام؟
  1. بی‌ثباتی عاطفی

همانطور که می‌دانید عاشق شدن با بی‌ثباتی عاطفی و فیزیکی همراه است. شما مدام بین خوشی، افزایش انرژی، بی‌خوابی، از دست دادن اشتها، لرزش، افزایش ضربان قلب، تنفس سریع‌تر و همینطور اضطراب، ترس و نا‌امیدی در حال جابجایی هستید. این تغییر خلق و خو مشابه معتادین است. بر طبق تحقیقات، عاشق شدن هم یک جور اعتیاد است.

  1. برنامه‌ریزی برای آینده

افراد دل باخته به دنبال داشتن رابطه‌ای نزدیک‌تر با طرف مقابل بوده و همواره در مورد آینده فکر و خیال می‌کنند. به گفته‌ی محققین در آن لحظه این تمایل به مانند نیاز ما به آب و چیز‌های دیگری است که برای زنده ماندن احتیاج داریم.

  1. هماهنگ کردن علایق

عاشق شدن همراه با تمایل به تنظیم مجدد اولویت‌های روزانه یا تغییر در پوشش، رفتار، عادات یا ارزش‌هاست تا اینکه بیشتر شبیه به کسی که دوست دارید شوید.

  1. میل به برقراری پیوند عاطفی

با آنکه برقراری پیوند فیزیکی برای افراد عاشق مهم است، اما مهم‌تر از آن برقراری پیوند عاطفی است. یک مطالعه دریافت که 64 درصد از افرادی که عاشق بودند، مخالف این قضیه بودند که مهم‌ترین قسمت رابطه‌شان داشتن رابطه‌ی فیزیکی با شریک زندگی‌شان است.

همچنین بخوانید: علت عاشق شدن چیست؟
  1. از دست دادن ذوق

متاسفانه عاشق بودن برای همیشه به طول نمی‌انجامد. بلکه یک حالت غیر دائمی است که یا به رابطه‌ی طولانی مدت ختم شده و یا بر طبق شرایط از بین می‌رود. مثلا اگر رابطه از راه دور باشد، فاز عاشقی به طور کلی بیش از آنچه که معمول است طول می‌کشد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید