مجله آلامتو

خبرگزاری فارس: مدير کل دفتر ازدواج وزارت ورزش و چوانان گفت: وزارت ورزش و جوانان پيشنهاد کاهش دوران خدمت سربازي متاهلين را به منظور تشويق ازدواج در جوانان به دولت مطرح کرده است.

مسعود اميني اظهار داشت: قانون تسهيل ازدواج جوانان در آذر ماه سال 84 در مجلس هفتم تصويب شد. پس از ابلاغ، دولت اجراي قانون را به سازمان ملي جوانان به عنوان متولي امور جوانان کشور که رياست آن را معاون رئيس جمهور برعهده داشت واگذار کرد، قانوني که براي اجرايش به تدوين آيين نامه اجرايي توسط دولت نياز بود.

وي ادامه داد: پيگيري‌هاي کميسيون فرهنگي مجلس در سال 89 حکايت از تدوين پيش‌نويس آيين‌نامه توسط سازمان ملي جوانان داشت که متأسفانه آيين‌نامه مذکور از سطح پيش‌نويس فراتر نرفت و به سرانجامي نرسيد.

مدير کل دفتر ازدواج و تعالي خانواده وزارت ورزش و چوانان توضيح داد: مسکن جوانان متأهل، اجاره تالارهاي عروسي، پرداخت کمک هزينه تا 2 سال، برگزاري دوره‌هاي آموزش مهارت‌هاي زندگي به جوانان و زوجين، واگذاري خوابگاه‌هاي متأهلي، ارائه تسهيلات به سربازان متأهل و غيره راهکارهايي ارائه شده بود و دستگاه‌هاي مختلف ازجمله وزارت مسکن و شهرسازي، علوم، اقتصاد، دفاع، کشور، صدا و سيما موظف به همکاري براي اجراي اين قانون بودند.اميني با اشاره به لزوم تدوين اين قانون گفت: از زمان تشکيل وزارت ورزش و جوانان قوانين گذشته را بررسي کرده و برنامه‌هاي بلند مدت، ميان مدت و کوتاه مدتي را مدنظر قرار داديم.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید