ADS
ADS

چگونه اس ام اس های تبلیغاتی را غیر فعال کنیم ؟

یک مقام مسئول در شرکت مخابرات ایران با تاکید براینکه تعداد اس ام اس های تبلیغاتی که برای کاربران تلفن همراه ارسال می شود آنقدر نیست که باعث شکایت مشترکان شود در مورد نحوه غیرفعالسازی پیامکهای تبلیغاتی توضیحاتی داد.

نحوه غیرفعال سازی پیامکهای تبلیغاتی ؟

 

هر مشترک کمتر از دو پیامک در هفته دریافت می کند

داوود زارعیان در گفتگو با خبرنگار مهر تاکید کرد که پیامکهای تبلیغاتی نمی تواند آنچنان که گفته می شود شکایات مشترکان را در پی داشته باشد و گفت: میانگین ارسال پیامک انبوه و تبلیغاتی برای هر مشترک کمتر از 2 پیامک در هفته است و این آمار نشان می دهد که تعداد این پیامکها آنقدر نیست که باعث شکایت تعداد زیادی از مشترکان شود.
پیامکهای تبلیغاتی پس از ساعت 12 شب ارسال نمی شود
مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه پیامکهای تبلیغاتی پس از ساعت 12 شب ارسال نمی شود و امکان دریافت آن در ساعات نیمه شب بعید به نظر می رسد به مهر گفت: مگرآنکه موبایل مشترک مقصد خاموش بوده و یا خارج از محدوده سرویس دهی باشد که پیامک در سیستم ذخیره شده و بعد از این زمان به مشترک می رسد.
میزان مراجعه برای قطع سرویس پیامک انبوه اندک است
وی با بیان اینکه مشترکان می توانند با درخواست عدم دریافت پیامک تبلیغاتی نسبت به قطع این سرویس اقدام کنند تصریح کرد: باید توجه داشت در صورتیکه پیامک تبلیغاتی مشترکان غیرفعال و مسدود شود دیگر هیچگونه اخطار یا حتی پیام اطلاع رسانی و آموزشی نیز دریافت نخواهند کرد.
زارعیان با اشاره به اینکه مشترکان درخواست خود را به 09990 ارائه دهند و کسانی می توانند این درخواست را داشته باشند که سیم کارت به نامشان باشد اضافه کرد: میزان مراجعه برای قطع سرویس پیامک انبوه بسیاراندک است.
پیامکهایی که برای مشترکان ارسال می شود ضروری است
این مقام مسئول در شرکت مخابرات ایران در مورد نحوه اطلاع رسانی به مشترکان موبایل همراه  اول برای مسدود کردن این سرویس خاطرنشان کرد: هیچ اپراتوری خدمات دهی خود را محدود نمی کند و زمانی می توان این کار را انجام داد که این سرویس دهی برای مشترک هزینه ای داشته باشد اما با وجودی که پیامکهایی که ارسال می شود برای مشترک هزینه ای دربرندارد و حتی ضروری بوده و آسیب رسان نیست به نظر نمی رسد نگرانی در پی داشته باشد.
محتوای پیامکهای انبوه در چارچوب و ضوابط خاصی ارسال می شود
مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران تاکید کرد که محتوای پیامکهای انبوه ارسالی در چارچوب و ضوابط خاصی است که طبق قرارداد با شرکتهای پیمانکار اعلام شده و در غیر اینصورت با آنها برخورد صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه برخی پیمانکاران فرعی ارسال پیامک نسبت به پیامکهای با محتوای غیرقانونی اقدام می کنند اضافه کرد: شرکت ارتباطات سیار در چارچوب برخی قوانین فعالیت پیمانکاران را تعیین می کند به این معنی که همانند قوانین حوزه مطبوعات برای پیامک های انبوه قوانینی جاری است.
قوانین جاری برای ارسال پیامکهای انبوه باید رعایت شود 
زارعیان در مورد قوانین جاری بر پیامکهای تبلیغاتی و انبوه به مهر گفت: پیامکهای ارسالی نباید مغایر با قوانین کشور باشد، تشویش اذهان عمومی در پی نداشته باشد و روحیه مصرف گرایی را ترویج ندهد و نگرانی و استرس برای مشترکان به همراه نداشته و با مسائل شرعی در تناقض نباشد.
زارعیان در مورد ورود مخابرات به عرصه پیامکهای انبوه نیز گفت: تنها در مواردی خاص و برای برخی دستگاههای دولتی مخابرات نسبت به فروش شماره پیامک و سیستم های پیامک انبوه اقدام می کند و در غیر اینصورت این شرکتهای فعال در این بخش هستند که فعالیت می کنند.
به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

21 دیدگاه

 1. بهرام در

  بابا نمخاممممممممممممممممممممم پیامک نمخاممممممممممممممممممممممم
  پوست از سرمون کندین با این پیام تبلیغاتی
  همه شارژم خالی شد بسه بسه دیگه .

 2. شمایه پولی ازصاحب تبلیغ میگیرید یه پولی هم ازماکم میکنید؟ اینوبهش میگن….

 3. مقام مسئول اصلا اطلاعی از حجم پیامها نظیر بازی و اواها ندارد حجم انقدر زیادست که روزانه 5 نوبت انها را مجبور به پاک کردن هستم..دو بار هم عدد یک را فرستادم ولی فایده ای نداشت

 4. mخلعتبری در

  سلام چگونه از پیامهای تبلیغاتی خلاص شوم

  چراهر پیامی میاد ازحسابم 50تومان کسر میشه مانخوایم واسمون پیام بیادکی روباید ببینیم

  این همه خوردین بستون نیست من یکی راضی نیستم

 5. سلام
  به نظرمن دزد با نصیحت کارشو ترک نمیکنه.کم شدن شارژ یا یه اصلاح….ارزش افزوده؟ همراه اول همیشه بوده گاهی تا 35 هزار تومان ارزش افزدوه تو فیش همراه اول من میاد. چرا نمیدونم چن بار هم رفتم مخابرات انگار باید پرداخت بشه. دزدی اشکاری است تنها راهش همینه اپراتو خارجی بیاد.سیم کارت همراه هم مثل خودرو شده.

 6. محمدمیگه در

  اغا ی بار دیگه اگه اس تبلیغ بیاد تو گوشیم هر چی از دهنم اومد به09990زنگ میزنم میگم.حالا خودشون میدونن بیشور بازی تا چقداخه؟

 7. لطفابگین چکارکنم تاپیامک به گوشی من ارسال نشودحداقل روزی 10پیامک تبلیغاتی میایدوشارژگوشی کم میشود لطفاراه چاره ای برام بفرستید

 8. با سلام چگونه می توان از دست این اس ام اس های تبلیغاتی و تجاری که به هریم خصوصی وارد می شوند راحت شد روزانه 6 الی 10 پیامک همراه اول در این مورد واقعا بی انصافی میکند .

 9. باسلام و عرض ادب و احترام
  شرکت مخابرات واقعا” بی انصافی نموده و شماره همراه اول مارا در اختیار شرکتهای تبلیغاتی گذاشته و بدون اذن واجازه ما(صاحب موبایل )با ارسال پیامک های آزار دهنده دنیا را برای ما تیره وتار نموده است من پیامک هایی که در طول یک هفته برایم رسیده از حافظه گوشی ام پاک نکرده ام حدود 150 پیامک شده ومی خواهم از دست شرکتهای ارسال کننده این پیامک به مراجع ذیصلاح قضایی شکایت نمایم متاسفانه یکبار به بازرسی شرکت مخابرات شکایت کتبی ارائه داده ام اما هیچگونه اقدامی نشده است شمارا بخدا راه حلال وبهتری برای درآمدزایی وکسب پیداکنید من وهمسرم شارژ2000 تومانی خرید میکنیم ولی در عرض دوروز پیامکهای تبلیغاتی شما آنرا می خورد وتمام می کند شمارا به روح مطهر شهدا دست از این مردم آزاری بردارید کارتان را برای جلب رضایت خدا ومردم انجام دهید

 10. سلام مدتی است که پیامک تبلیغاتی به شماره 20551 میاد و از پول شارژم کم میشه هر چی off را میفرستم لطفا چه کاری کنیم که قطع شود. در این مورد مرا راهنماییکنید

 11. با عرض معذرت آقای زارعیان شما بیان می کنید که پیام های تبلیغاتی برای مشترکین هزینه در بر دار نیست ولی متأسفانه مدتی است شارژ خریداری می کنم متوجه شدم مبالغی از اعتبار شارژم با هر پیام های مختلفی کسر می شود حالا اگر گذشته هم وجود داشته بند توجه نکردم لطفا پیگیری شود علت این موضوع چیه که با هر نوع پیام که دریافت می کنم از اعتبار ومبلغ شارژ م کسر می شوداین یک نوع کلاهبرداری است

 12. داود بهرامی در

  اقا پیدا کردم عدد 1 را به 8999 ارسال کنید دیگه پیام تبلیغاتی نمیاد

 13. داود بهرامی در

  اقای زارعیان برای خودش گفته پدر ما در اومده وقت و بی وقت پیامک مسابقه های خالی بندی باجایزهایدروغین میاد نشسته اون بالا میگه …. کن مرد حسابی نمی خوام اس ام اس بیاد این مزخرفا چیه

 14. گلاب جان در

  سلام…یه چندوقته smsهایی از شماره 20391برام میاد هر سری هم 50تومان بی زبونو از شارژ من کم میکنه…تقریباً بیچاره م کرده…هر چی off هم میفرستم درست نمیشه..چکار کنم؟؟؟؟؟

 15. موسوی در

  کاشکی یه شماره معرفی می کردند یا یه سایتی می ذاشتند که بتونیم اس ام اس هایی که مزاحمت درست می کنند معرفی کنیم.الان یه موسسه قرص الحسنه تو اراک یکماه با روزی 2تا اس ام اس تبلیغاتی میده تمام آشناهای من از این موسسه بیزار شدن با 0990 تماس گرفتیم شماره دیگه دادند فکر کنم 8990 بود ،پیام داد در 24 ساعت آینده قطع می شودولی الان دوباره ازهمون موسسه پیام اومد.آخه مزاحمت تا این حد؟

نظر خود را بیان کنید