مجله آلامتو

بعد از اعلام دولتی ها مبنی بر حذف یارانه نقدی اقشار پردرآمد، خبری از اجرایی شدن این طرح نبود .تنها در آن زمان اعلام شد که نامه هایی به اقشار پردرآمد ارسال خواهد شد و از آنها در خواست می شود داوطلبانه از دریافت یارانه ها انصراف دهند.

 

 

 

 

 

بعد از پایان انتخابات مجلس نهم اما بدون اعلام قبلی از سوی دولتی ها موج ارسال پیامک های یارانه ای آغاز شده است.
 
ماجرا از این قرار است که پیامکی با مزمون  انصراف از دریافت یارانه‌ها به شکل گسترده در کشور از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها برای سرپرستان خانوار ارسال شده است و انگار نامه نگاری جای خود را به پیامک داده است.
 

در این پیامک از  سرپرستان خانوار خواسته شده است ، جهت انصراف از دریافت یارانه به سامانه www.refahi.ir  مراجعه کنند.

 

متن این پیامک‌ها که از شماره 98300025 ارسال شده، اینچنین است: آقای … نظر به تمکن مالی، لطفا جهت انصراف از دریافت یارانه به سامانه www.refahi.ir مراجعه کنید، سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها. تا به این ترتیب حذف یارانه ها در آستانه سال جدید کلید بخورد.

 

نکته قابل توجه اینجاست که در این پیامک اشاره ای به داوطلبانه بودن انصراف نشده است و متن پیامک اینگونه القا می کند که انصراف اجباری است.

 

 بسیاری از اقشار مردم نسبت به  دریافت این پیامک اعتراض کرده اند و اعلام کرده اند علیرغم اینکه کارگر ساده ای با حداقل حقوق و مستاجر هستند، ولی در این پیامک به آنها لقب متمکن داده شده واز آنها خواسته شده از دریافت یارانه  انصراف دهند.

 
 
منبع:shafaf.ir
به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید