مجله آلامتو

چاق ترین زن ایرانی (+عکس)

به گزارش جام جم روزنامه وطن امروز نوشت: چاق ترين زن ايران با 350 کيلوگرم وزن در خانه شان تحت درمان است و پزشکان حال عمومي وي را مساعد توصيف کرده اند. اين زن که از چاقي مفرط رنج مي برد و اين موضوع موجب بروز بيمارهاي مرتبط ديگري در وي شده است، در خانه و با برخي پزشکان متخصص به رايگان تحت درمان است و اين در حالي است که خواهر وي به همين دليل در تابستان سال پيش جان باخت.

سرپرست تيم پزشکي بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز که معالجه يکي از زنان چاق ايران در اهواز را به عهده دارد پس از معاينه اين بيمار در خانه، حال وي را مساعد توصيف کرد.

دکتر عبدالله صرامي، پزشک معالج و سرپرست تيم پزشکي بهداشت و درمان اهواز حال عمومي خانم مجدم که از چاقي مفرط رنج مي برد را تقريبا مساعد عنوان کرد و افزود: در حال حاضر از نظر عفونت هاي پوستي مشکل حادي وجود ندارد و عفونت هاي قبلي نيز بهتر شده است.

وي ادامه داد: متاسفانه در ارتباط با دردهاي عضلاني اسکلتي که به هر دو پاي بيمار انتشار يافته، محدوديت تشخيصي داريم به خاطر آنکه وزن زياد بيمار اجازه انجام MRI را نمي دهد و تنها کاري که ما مي توانيم انجام بدهيم درمان علامتي است.

وي در ادامه با بيان اينکه وزن بسيار بالاي بيمار موجب شده درمان با احتياط انجام شود، افزود: ما حتي قادر نيستيم وزن بيمار را اندازه بگيريم چراکه وي به دليل چاقي مفرط عملا بي حرکت است.

خانم مجدم 50 ساله نيز درباره شرايط جسماني اش گفت: حدود يک و نيم ماه است که از کمردرد شديد رنج مي برم و چون عملا هيچگونه حرکتي ندارم اين درد روزبه روز تشديد مي شود.

وي افزود: من از بدو تولد چاق بودم اما از 3 سال پيش وزنم يکباره افزايش پيدا کرد به طوري که امکان هرگونه تحرکي از من سلب شد و به کلي زمينگير شدم.

تابستان گذشته نيز خواهر 65 ساله وي بر اثر چاقي مفرط و ابتلا به ديابت با 350 کيلو وزن پس از معالجات بسيار درگذشت.

تيم پزشکي بهداشت و درمان اهواز که معالجه وي را نيز به عهده داشت پس از انجام معاينات و بررسي آزمايشات متعدد اعلام کرد راه قطعي براي درمان اين نوع چاقي وجود ندارد و هرگونه عمل جراحي به منظور کاهش وزن، ممکن است موجب مرگ شود. تيم پزشکي متشکل از پزشکان متخصص بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز از مدت ها پيش معالجه اين 2 خواهر را به صورت رايگان به عهده گرفته اند.
منبع: جام جم آنلاین

گردآوری: آلامتو

 

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید