مجله آلامتو
دستگيری سارق حرفه‌ای به كشف ۲۲ خودرو مسروقه منجر و مشخص شد اين مرد اتومبيل‌ها را با قيمتی بسيار پايين به فروش می رسانده است.

 

 

 

 

كارآگاهان اداره پليس آگاهي چندي قبل از فعاليت‌هاي دو برادر كه از مجرمان سابقه‌دار در زمينه خريد و فروش خودروهاي مسروقه بودند اطلاع پيدا كردند. اخبار به‌دست‌آمده حكايت از آن داشت كه اين دو متهم به نام‌هاي محمدمهدي (۲۹ساله) و مرتضي (۳۸ساله)، يك خودرو پژو ۴۰۵ را با جعل اسناد در استان همدان فروخته‌اند.
 

با شناسايي هويت خريدار و انجام بررسي‌هاي فني از خودرو مشخص شد پژو در استان تهران سرقت شده و متهمان پس از انتقال آن به استان همدان سند يك خودرو مشابه ديگر را براي اين اتومبيل جعل كرده و آن را فروخته‌اند. كارآگاهان پس از پي بردن به اين جزييات دو برادر را دستگير و در بازرسي از مخفيگاه متهمان نيز دو خودرو پژو ۴۰۵ مسروقه را كشف كردند. متهمان پس از انتقال به پليس آگاهي در اعترافات اوليه خود به خريد هشت دستگاه خودرو مسروقه پژو ۲۰۶، پژو ۴۰۵ و پرايد از سارقي به نام تقي اعتراف كردند. اين مرد ۳۲ساله يكي از سارقان حرفه‌اي در زمينه سرقت خودرو در سطح كشور است كه سوابق متعدد كيفري دارد و بارها روانه زندان شده است.

 

كارآگاهان با بهره‌گيري از بانك اطلاعات مجرمان سابقه‌دار و اطلاعات موجود در پرونده تقي مخفيگاه او را در منطقه رباط‌كريم شناسايي كردند و اين محل را تحت مراقبت‌هاي نامحسوس قرار دادند. ماموران پس از چندين روز كنترل و مراقبت نامحسوس تقي را در عملياتي بامدادي در خانه‌اش دستگير و در بازرسي از مخفيگاه وي علاوه بر كشف ابزار و آلات مورد استفاده در سرقت خودرو، اسناد و مدارك و همچنين سوييچ متعلق به سه دستگاه اتومبيل را پيدا كردند و متهم در همان لحظه دستگيري به سرقت سه دستگاه خودرو پژو ۴۰۵، پرايد و روآ اعتراف كرد و هر سه خودرو همان روز در رباط‌كريم كشف شد.

سارق حرفه‌اي بعد از انتقال به پليس آگاهي تحت بازجويي‌هاي تخصصي قرار گرفت و ضمن اعتراف به فروش خودروهاي مسروقه به «محمدمهدي» و «مرتضي» عنوان كرد: خودروهاي پرايد را در ازاي مبلغ يك‌ميليون و خودروهاي پژو را نيز به قيمت يك‌ميليون و ۵۰۰‌هزار تومان در اختيار محمدمهدي و مرتضي قرار داده است.

 
به گزارش شرق،كارآگاهان در ادامه رسيدگي به اين پرونده و با شناسايي خريداران خودروهاي مسروقه در همدان، كرج، رباط‌كريم، پرند و شهرك انديشه، با اخذ نيابت قضايي به اين شهرها رفتند و در مجموع موفق به كشف ۱۴ دستگاه خودرو مسروقه ديگر و انتقال آنها به پليس آگاهي تهران شدند و با انجام اقدامات فني، هويت مالكان اصلي خودروهاي مسروقه شناسايي شد. سرهنگ حميد نيكان‌فر، معاون مبارزه با سرقت وسايط نقليه پليس آگاهي تهران، ضمن اعلام به كشف ۲۲ دستگاه خودرو مسروقه از متهمان گفت: «برابر اعترافات به‌دست‌آمده از فروشندگان خودروهاي مسروقه مشخص شد اين متهمان پس از تهيه اسناد مجعول، با مراجعه به مراكز خريد و فروش خودرو اقدام به فروش اين خودروها كرده‌اند و خريداران خودروها به هيچ عنوان از مسروقه بودن آنها اطلاعي ندارند.» وي ادامه داد: «با توجه به سوابق متعدد متهمان در زمينه سرقت خودرو و احتمال افزايش ديگر جرايم ارتكابي متهمان، دستور بازداشت قانوني براي هر سه متهم صادر شده است و متهمان براي انجام تحقيقات تكميلي در اختيار اداره دوم پليس آگاهي تهران قرار دارند.»
 

منبع:sharghnewspaper.ir

 

 

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید