ADS
ADS

مضرات پوشیدن شلوارهای تنگ !

بررسي‌هاي اخير نشان مي‌دهند تعداد، شکل و حرکت اسپرم مردان نسبت به 30 سال گذشته تا حد زيادي آسيب‌ديده است. اين ميزان در بررسي‌هاي مختلف 50-30 درصد گزارش‌ شده‌است. زندگي مدرن امروزي، آثار زيانبار زيادي روي دستگاه تناسلي مردان و زنان داشته است….

مضرات پوشیدن شلوارهای تنگ !

حيات هر عضوي در بدن، به گردش خون و اکسيژن‌رساني مناسب بستگي دارد. به همين دليل وقتي جريان خون قلب مختل مي‌شود، دچار سکته قلبي مي‌شويم. لباس‌هاي نامناسب و نشستن طولاني‌مدت به‌خصوص در وضعيت‌هاي خاص نيز جريان خون ناحيه دستگاه تناسلي را مختل مي‌كند و گاهي آن را تا حد زيادي کاهش مي‌دهد. علاوه بر اين، تحت‌فشار قرارگرفتن اعصاب اين ناحيه نيز مزيد بر علت‌ مي‌شود و آسيب‌هاي وارده را دو چندان مي‌کند. پس بهتر است به شلواري که مي?پوشيد بيشتر بينديشيد اما چرا و چگونه؟

براي سلامت جسم، در طراحي لباس بايد آناتومي و فيزيولوژي قسمتي از بدن که لباس براي آن طراحي مي‌شود، در نظر گرفته شود. اين امر معمولا در کارخانه‌هايي که لباس استاندارد تهيه مي‌کنند، رعايت مي‌شود، ولي خيلي از توليد‌کنندگان پوشاک، فقط به سود خود مي‌انديشند و سلامت و بهداشت اعضاي بدن مصرف‌کننده براي آنها اهميتي ندارد. امروزه تعداد بسيار زيادي از شلوارها بسيار تنگ و از پارچه‌هاي سخت دوخته مي‌شوند. پارچه اين شلوارها، تقريبا يک سوم کمتر از شلوارهاي معمولي و استاندارد است. از طرفي چون از جنس نامرغوب تهيه مي‌شوند، زود استهلاک پيدا‌ مي‌كنند و مصرف‌کننده مجبور مي‌شود شلوار جديدي تهيه ‌كند. شلوارهاي تنگ و فاق کوتاه، جريان خون دستگاه تناسلي را به‌شدت مختل مي‌کنند. اين وضعيت در حالت نشسته بدتر مي‌شود. متاسفانه پوشيدن لباس نامناسب در ناحيه دستگاه تناسلي، باعث ايجاد علايم خاصي نمي‌شود که فرد متوجه آن شود ولي در درازمدت آسيب‌هايي به وجود مي‌آيد که ممکن است غيرقابل برگشت باشند.

علت اينکه بيضه‌ها خارج از بدن قراردارند، اين است که براي عملکرد طبيعي، درجه حرارت آنها بايد نيم درجه سانتي‌گراد از درجه حرارت بدن کمتر باشد بنابراين هر عاملي که باعث افزايش درجه حرارت آنها شود، باعث آسيب به فرايند توليد نطفه مردانه (اسپرم) مي‌شود. به عنوان مثال در بيماري شايع واريکوسل، وريدهاي اطراف بيضه متسع مي‌شوند. اين اتساع وريدها باعث افزايش درجه حرارت بيضه‌ها و آسيب به توليد اسپرم و ناباروري مرد مي‌شود. لباس زير و شلوارهاي تنگ فاق کوتاه و از جنس پارچه سخت، با 3 مکانيسم باعث آسيب به بيضه‌ها مي‌شوند؛ مختل‌شدن جريان خون ناحيه تناسلي، اختلال در تهويه آن و بالارفتن درجه حرارت بيضه‌ها. نزديک‌‌شدن و چسبيدن بيضه‌ها به بدن و يكي شدن درجه حرارت آنها با بدن‌ در درازمدت باعث آسيب به توليد اسپرم مي‌شود. لازم به ذکر است که درجه حرارت ايده‌آل براي توليد اسپرم طبيعي، تقريبا 33 درجه سانتي‌گراد است.

در ناحيه دستگاه تناسلي مردانه، قسمتي به نام «مياندوراه» يا در اصطلاح پزشکي «پِرينه» وجود دارد. مياندوراه در ناحيه بين مقعد و قاعده کيسه‌هاي بيضه قرار دارد و اعصاب مهم ناحيه دستگاه تناسلي از اين قسمت عبور مي‌کنند. هر عاملي که باعث ضربه يا اختلال در اين قسمت شود، اعصاب آن را تحت‌تاثير قرار مي‌دهد و اين موضوع باعث اختلال در نعوظ مي‌‌شود. شلوارهاي تنگ و فاق کوتاه، يک درز دوخت سفت در خط وسط دارند که ناحيه مياندوراه را به‌شدت تحت‌فشار قرارمي‌دهد. براي داشتن يک رابطه زناشويي موفق بايد جريان خون و عصب‌گيري ناحيه دستگاه تناسلي مرد طبيعي باشد، ولي بعضي بيماري‌ها مانند بيماري قند، فشارخون، چربي بالا، آسيب به نخاع به هر علتي و… از طريق مختل‌کردن جريان خون و جريان عصبي ناحيه دستگاه تناسلي به ناتواني جنسي يا اختلال در نعوظ منجر مي‌شوند. به همين دليل حدود 15 درصد افرادي که دوچرخه‌سواري حرفه‌اي انجام مي‌دهند، به علت فشار مداوم به ناحيه مياندوراه که باعث اختلال در عصب‌گيري و اختلال در خون‌رساني ناحيه دستگاه تناسلي مي‌شود، دچار ناتواني جنسي مي‌شوند؛ يعني همان کاري که شلوارهاي تنگ و فاق کوتاه در درازمدت با بدن مي‌کنند.

عرق انسان به خودي خود بويي ندارد ولي سطح پوست بدن ما پوشيده از هزاران نوع ميکروب است. اگر راه مناسبي براي تبخير عرق وجود نداشته باشد، در سطح پوست جمع و باعث شکسته‌شدن باکتري‌ها مي‌شود. با شکستن باکتري‌ها، مواد شيميا‌يي آزاد و باعث ايجاد بوي آزار‌دهنده مي‌شوند. بوي عرق دو نقطه از بدن خيلي آزار‌دهنده است، اين دو ناحيه عبارتند از زيربغل‌ها و ناحيه دستگاه تناسلي. علت اين بو توليد پروتئين و مواد چربي به‌وسيله غدد عرق اين نواحي است که باکتري‌ها از آنها تغذيه مي‌کنند. از آنجا که عرق ساير نقاط بدن حاوي مقادير زيادي نمک است، باکتري‌ها به آساني نمي‌توانند از محتويات عرق استفاده كنند. اگر تهويه ناحيه تناسلي به علت پوشيدن لباس‌هاي تنگ به‌خوبي برقرارنباشد، هم بوي تعريق ديگران را آزرده مي‌کند، هم کم‌‌کم ناحيه تناسلي بوي خاص آزار‌دهنده‌اي مي‌گيرد که حتي با شستشو نيز از بين نمي‌رود و چون محيط هميشه به‌علت وجود عرق مرطوب است، احتمال عفونت‌هاي قارچي بالا مي‌رود.

افرادي که در تمام طول روز با شلوارهاي تنگ و فاق کوتاه کار مي‌کنند، اگر به کشاله‌هاي ران خود به‌دقت نگاه کنند، ممکن است لکه‌هاي قهوه‌اي رنگي را ببينند که همان قارچ پوستي است. حال شما راننده‌اي را تصور کنيد که در فصل تابستان با شلوار نامناسب روزي 10 ساعت مسافرکشي مي‌کند. حدس بزنيد که اين فرد به‌علت گرماي بيش از حد ناحيه دستگاه تناسلي، مختل‌شدن جريان خون اين ناحيه، مختل‌شدن جريان عصبي و تعريق بيش از حد که امکان تبخير مناسب آن وجود ندارد، در دراز مدت دچار چه مشکلاتي خواهد شد.

 

منبع : Salamat.ir

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید