مجله آلامتو

در حالی که طی هفته های گذشته حرف و حدیث هایی مبنی بر افزایش قیمت محصولات ایران خودرو در بازار شنیده می شد، عرضه گسترده محصولات این شرکت طی روزهای اخیر شوک بزرگی را به بازار وارد کرد.

 

 

 

 

در روزهای پایانی سال تولید ایران خودرو از سه هزار دستگاه در روز فراتر رفته و متاثر از این افزایش تولید و عرضه محصول، بازار سیاهی که پیشتر توسط دلالان فعال در بازار خودرو ایجاد شده بود متلاشی شد.

 

بنا بر این گزارش، طی هفته های اخیر تفاوت قیمت کارخانه تا بازار برخی از محصولات ایران خودرو از یک میلیون تومان فراتر رفت که عمده ترین عامل آن جو روانی ناشی از تحرکات سودجویان در بازار خودرو بود.

 

همین گزارش حاکی است، در ماه های اخیر تقاضای برای خرید محصولات ایران خودرو فراتر از عرضه بوده، اما در هفته های منتهی به پایان سال با افزایش تولید در مجموعه ایران خودرو و به دنبال آن افزایش عرضه توسط شبکه نمایندگی ها، بازار سیاه محصولات ایران خودرو از بین رفت.

 

در همین حال، اجرای برخی از طرح های ویژه فروش توسط ایران خودرو، تمایل متقاضیان به خرید از شبکه نمایندگی های این مجموعه را افزایش داده و پیش بینی می شود با ادامه این طرح ها روند تعادل قیمت ها در بازار ادامه پیدا کند.

 

برپایه این گزارش، طی روزهای اخیر قیمت محصولات ایران خودرو در حاشیه بازار به شدت کاهش یافته است، به طوری كه به برخی محصولات مانند خانواده پژو 206، تا یك میلیون تومان كاهش قیمت را در بازار به روی خود دیده است.

 

كارشناسان پیش بینی می كنند با ادامه این روند در هفته پایانی سال قیمت محصولات ایران خودرو در بازار با كاهش چشمگیری روبرو شود.

 
 
منبع:persiankhodro.com
 

 

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

2 دیدگاه

  1. ناشناس در

    سلام بنده میخوام ماشین رانا ثبت نام کنم چیکار باید بکنم و کدوم سایت باید مراجعه کرد ممنون میشم اگر راهمایی بفرماید؟؟

نظر خود را بیان کنید