مجله آلامتو

اسنوکر چیست ؟

اسنوکر یک بازی با چوب است که بروی میز بزرگی که با ماده‌ای از جنس فلانل پوشیده شده و داری شش سوراخ است بازی می‌شود. این سوراخ‌ها در چهارگوشه میز و دو سوراخ در وسط کنارهٔ میز است قرار دارند. روی میز که سبز رنگ است به یاد دورانی که بازی بر روی چمن انجام میشده است رنگ آمیزی گشته که در آن زمان ضربه‌ها با عصا زده می‌شده و بعدها بر روی میزهای کنونی و با چوب‌های حرفه‌ای‌تر بازی انجام گرفته است.

جوان ایرانی قهرمان و شگفتي ساز اسنوکر جهان شد

حسين وفايي عضو تيم ملي اسنوکر جمهوري اسلامي ايران با شکست حريف قدرتمندي از کشور ولز در مسابقات اسنوکر قهرماني جهان شگفتي ساز شد و به مقام قهرماني رسيد.

 

به گزارش نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومي فدراسيون بولينگ و بيليارد، حسين وفايي ورزشکار 17 ساله کشورمان با پيروزي 10 بر 9 برابر لي والکر 35 ساله از کشور ولز براي نخستين بار در طول تاريخ بيليارد ايران، نخستين شگفتي رقابت هاي جهاني اسنوکر را رقم زد.

اين ورزشکار نوجوان کشورمان با پيروزي مقابل حريفاني از کشورهاي ولز، اتريش، هندوستان، ايرلند، اسکاتلند، افغانستان، روسيه و استراليا توانست در رقابت با برترين هاي اين رشته نام خود را در صدر جدول به ثبت رسانده و عنوان قهرماني مسابقات را کسب کند.

گفتني است اين مسابقات با حضور 85 شرکت کننده از سراسر جهان به ميزباني کشور هندوستان از تاريخ 6 لغايت 12 آذرماه برگزار شد.

تنظیم و بازنشر : آلامتو

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید