مجله آلامتو

قهرمانی تیم ملی فوتبال ژاپن در جام ملت های آسیا | www.Alamto.Com

تیم ملی فوتبال ژاپن شنبه شب با پیروزی مقابل استرالیا به مقام قهرمانی پانزدهمین دوره رقابت های جام ملت های آسیا دست یافت.

در این دیدار که در ورزشگاه خلیفه دوحه قطر برگزار شد،‌ تیم ژاپن در وقت های اضافی با یک گل از سد استرالیا گذشت و بر سکوی نخست این مسابقه ها تکیه زد.
”تاماناری لی”‌ مهاجم جوان تیم ملی ژاپن در دقیقه ۱۰۹ تنها گل این دیدار را به ثمر رساند.
این بازی با حملات شاگردان آلبرتو زاکرونی‌ سرمربی ایتالیایی تیم ژاپن آغاز شد، آنان با پاس های تک ضرب و کوتاه سعی داشتند تا به سمت دروازه تیم حریف نزدیک شوند اما تجمع بازیکنان استرالیا در یک سوم خط میانی،‌ مانع از گلزنی ژاپنی در لحظات ابتدایی شد.
تاکتیک تیم استرالیا در نیمه نخست، کشاندن توپ به کناره ها و سانتر از جناحین بود تا مهاجمان بلندقامت زردپوش بتوانند در ضربات سر دروازه ایجی کاواشیما‌ سنگربان ژاپن را باز کنند اما تیم کاهیل و ‌هری کیول‌ نتوانستند از فرصت های خود به خوبی استفاده کنند.
درنیمه دوم، بازیکنان تیم استرالیا با پرس در میانه میدان، اجازه بازیسازی را به هافبک های ژاپن ندادند که همین امر باعث شد تا ژاپنی ها با حفظ توپ از جناح چپ به سمت دروازه حریف نزدیک شوند.
در خطرناکترین صحنه یوتو ناکاتومو مدافع تیم چپ سانتری را برای شینجی اوکازاکی ارسال کرد که ضربه سر این مهاجم با اختلاف اندکی به خارج رفت.
ژاپنی ها نیز درنیمه دوم با بستن کناره ها، هافبک های استرالیا را مجبور به ارسال پاس های مستقیم و بلند کردند تا از قدرت ضربات سر مهاجمان این تیم کاسته شود.
تاکتیک تیم استرالیا نیز در نیمه دوم تعییر کرد به طوریکه آنان سعی داشتند از خلع پشت مدافع ژاپن استفاده کنند اما هری کیول و تیم هاکیل موقعیت های خود را به هدر دادند.
دراواخر نیمه دوم، بازیکنان دو تیم بازی جذاب، درگیرانه و ‌سرعتی را به نمایش گذاشتند اما درامر گلزنی ناموفق عمل کردند تا بازی به وقت های اضافی کشیده شود.
جدال نفس گیر و پایاپای دو تیم در وقت های اضافی ادامه یافت اما آبی پوشان ژاپن در یک کار گروهی از جناح چپ به گل قهرمانی دست یافتند.
در این صحنه ، ناگاتومو مدافع پیش تاخته ژاپن سانتری را بر روی دروازه استرالیا ارسال کرد که ”تاماناری لی”‌ مهاجم جانشین این تیم با شوت زیبایی دروازه حریف را باز کرد تا ژاپنی ها برای چهارمین بار فاتح جام ملت های آسیا شوند.
در دیدار رده بندی این دوره از مسابقه ها که عصر جمعه برگزار شد تیم ملی کره جنوبی با نتیجه سه بر دو از سد ازبکستان گذشت و به مقام سومی قناعت کرد.

 

گردآوری: آلامتو

 

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید