مجله آلامتو

هنگامي كه زنگ منزل، طاهره به صدا درآمد او نمي‌دانست كه چهار ليتر اسيد سولفوريك در انتظارش براي انتقام‌جويي است.( اگر روح لطیفی دارین لطفاً عکس های این مطلب را نبینید )

اسيدپاشي انتقام‌جويانه‌اي كه مادر وكودكي را قرباني كرد + تصاویر

به گزارش ايسنا ، طاهره زن جوان 26 ساله همداني در آغازين ساعات روز 15 ارديبهشت ماه سال گذشته با شنيدن صداي زنگ حياط منزلش به همراه دختر 3 ساله‌اش به سمت حياط مي‌رود.

طاهره پس از بازكردن در حياط با زن ناشناس و بلندقامتي روبرو مي‌شود كه دستكشي بر دست و سطل‌آبي رنگي به همراه داشت و اين زن با بيان اينكه شيره انگور از طرف مادرشوهرش براي او آورده است از طاهره مي‌خواهد كه براي آوردن ظرف بزرگتر به خانه‌اش برود.

هنگامي كه طاهره براي برداشتن ظرف بزرگتر به داخل خانه‌اش رفت، «مونا» اين زن‌ناشناس از فرصت استفاده كرده و به طور ناگهاني وارد خانه شد به گونه‌اي كه هنگامي كه طاهره از آشپزخانه خارج مي‌شود زن ناشناس در فرصتي مناسب با آچاري كه به همراه داشت، ضربات متعددي به سر طاهره مي‌كوبد.

پس از آن‌كه طاهره بي حال بروي دو زانوي خود قرار مي‌گيرد، مونا، چهارليتر اسيدسولفوريك را كه در سطل آبي رنگ به همراه داشت را بر روي بدن طاهره مي‌ريزد و اين درحاليست كه كودك طاهره كه پشت مادر پناه گرفته بود نيز از اين جنايت مصون نماند و قسمتي از صورت و بدنش در اسيد مي‌سوزد.

رحيم فريبا وكيل طاهره درباره اين پرونده به خبرنگار حوادث ايسنا، گفت: با بستري شدن طاهره در بيمارستان بعثت همدان، ماموران پليس نيز شناسايي زن ناشناس را در دستور كار خود قرار دادند و پس از ساعتي از آغاز تحقيقات زني جوان و بلندقامت در حالي دستانش بر اثر سوختگي ناشي از اسيد دچار تورم و سوزش شديد شده بود به بيمارستان بعثت مراجعه كه با توجه به اطلاعات به دست آمده ماموران به اين زن مشكوك مي‌شوند.

وي افزود: ماموران در بررسي اوليه در حالي كه تلاش داشتند رابطه‌اي ميان دست‌هاي زن مراجعه كننده به بيمارستان و حادثه طاهره بيابند متوجه اظهارات ضد و نقيص جعفر (همسر طاهره) شده و در بررسي‌هاي بيشتر كه از اين دو (جعفر و زن مراجعه‌كننده) داشتند، زن جوان را به عنوان عامل اسيدپاشي به طاهره دستگير كردند.

وكيل طاهره با بيان اينكه «مونا» در اعترافاتش اسيدپاشي به طاهره را قبول كرده است گفت: وي اعتراف كرده كه با همسر طاهره (جعفر) رابطه داشته و براي انتقام‌جويي از طاهره اقدام به اسيدپاشي كرده است.

به گفته فريبا، در حال حاضر مونا با پس گرفتن انگيزه انتقام‌جويي ادعاي جديدي مطرح و مدعي شده است كه جعفر از ارتباط پنهانيشان فيلم و عكس تهيه كرده است و او را تهديد به اسيدپاشي كرده است.

فريبا با بيان اينكه چشم‌ها، گوش‌ها، كف سر، گردن، سينه و قسمتي از پاهاي طاهره در اسيد ذوب شده است، گفت:‌ براساس نامه پزشكي قانوني بينايي هر دو چشم طاهره تخريب شد و پلك‌ها و ابروهاي وي نيز در اسيد ذوب شده است و در نامه پزشكي قانوني فساد دائمي بيني طاهره نيز تائيد شده است.

وكيل تسخيري طاهره افزود: علاوه بر از بين رفتن لب‌ها، اين زن 26 ساله حدود 40 درصد از دندان‌هاي وي نيز نابود شد و درصدي از موهاي وي نيز در اثر شدت سوختگي ناشي از اسيد قادر به رويش مجدد نيست.

به گفته وي، 60 درصد از شنوايي گوش‌هاي وي نيز از بين رفته است و بدن وي در ناحيه سينه 40 درصد گوشت اضافي آورده است.

فريبا افزود: بنا بر تشخيص پزشكان، پزشكي قانوني «پانيذ» دختر طاهره هر دو به اضطراب پس از حادثه مبتلا شده‌اند كه اين مساله سبب شده است مادر و دختر هيچ‌گاه صحنه حادثه را از ياد نبرند.

اسيدپاشي انتقام‌جويانه‌اي كه مادر وكودكي را قرباني كرد + تصاویر

وي با اشاره به برگزاري اولين جلسه دادگاه اين پرونده اسيدپاشي گفت: مونا در جلسه دادگاه مدعي شد كه جعفر وي را به ماده‌مخدر شيشه معتاد كرده و در هنگام اسيدپاشي به دليل استعمال موادمخدر شيشه در حالت طبيعي نبوده است اما تاكنون ادعاي اين فرد در مورد مصرف موادمخدر در زمان ارتكاب جرم ثابت نشده است.

اسيدپاشي انتقام‌جويانه‌اي كه مادر وكودكي را قرباني كرد + تصاویر

وي با اشاره به وضعيت «مونا» و «جعفر» گفت: در حال حاضر هر دو در بازداشت به سر مي‌برند اما چندي پيش به دليل آن كه بازپرس دخالت مستقيم و موثر جعفر در اسيدپاشي را رد كرد، قرار منع تعقيب وي را صادر شده است.

فريبا در مورد وضعيت كنوني طاهره نيز به ايسنا گفت: طاهره به دليل شدت سوختگي از روبنده استفاده مي‌كند و فرزندش نزد خانواده جعفر سكني دارد.

به گفته وي از آنجايي كه اسيدپاشي عمدي، پوشش بيمه‌اي ندارد، طاهره براي ادامه راه درمان خود با مشكلات مالي مواجهه است.

به دليل شدت سوختگي چشم چپ طاهره كاملا تخريب شده است

همچنين دكتر محمد طاهررجبي، پزشكي كه از يك ماه پيش كار درمان طاهره را آغاز كرده است، در گفت‌وگو با ايسنا درباره پرونده پزشكي وي گفت: به دليل شدت سوختگي چشم چپ طاهره كاملا تخريب شده است و در حال حاضر چشم راست اين فرد نيز درحد تشخيص نور درمان شود اما به هر حال آن انتظاري كه طاهره از درمانش دارد با واقعيت موجود تفاوت دارد.

اين متخصص چشم و فوق تخصص جراحي زيبايي افزود: مي‌توان بر روي اطراف چشم و گونه طاهره عمل زيبايي و پوست انجام داد اما به دليل شدت سوختگي پوستي در بدن طاهره باقي نمانده است كه بتوان از آن براي درمان استفاده كرد.

اسيدپاشي انتقام‌جويانه‌اي كه مادر وكودكي را قرباني كرد + تصاویر

وي افزود: بيني اين زن 26 ساله كاملا تخريب شده است به گونه‌اي كه تنها استخواني باقي مانده است و در ناحيه سينه و گلو نيز بايد بر روي طاهره عمل جراحي صورت گيرد.

رجبي افزود: در يك ماهه گذشته سه عمل پيوند پلك پايين، رفع چسبندگي داخلي پلك و پلك بالايي چشم راست بر روي اين زن انجام شده است، گفت: خوشبختانه عمل‌ها موفقيت‌آميز بوده است.

وي با بيان اينكه اسيد باعث تخريب دروني چشم و قرنيه مي‌شود ‌گفت: يكي از مشكلات پيش روي درمان طاهره آب سياه موجود در چشم اوست چرا كه آب‌سياه در بلندمدت موجب تخريب عصب بينايي چشم مي‌شود.

اسيدپاشي انتقام‌جويانه‌اي كه مادر وكودكي را قرباني كرد + تصاویر

منبع : ایسنا

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

18 دیدگاه

 1. با سلام
  لطفا این تصاویر رو از سایت بردارید .جدا غیر قابل تحمل هستند.
  خدا تمام کسانی رو که دست به چنین اعمال شیطانی ای می زنند لعنت کنه….

 2. جبرائیل در

  با سلام: خدا لعنت کنه این چنین آدمهای درنده خو را که چنین جنایتی را مرتکب میشوند. به نظر من اگر ممکنه پوست صورت و بدن مونا را کنده و صورت و بدن سوخته طاهره را ترمیم بکنند .هر چند که پوست صورت مونا لیاقت چسبیدن به صورت آدمیزاد را ندارد.

 3. محمد امین در

  واقعا اینها پست ترین آدمهای روی کره خاکی هستند ای کاش این جور آدمها را در مرکز شهر آویزان میکردند و قطره قطره اسید روی بدنشان ریخته میشد تا بدانند که چه لذتی دارد تف به غیرت این جور ادمها

 4. از آقای لاریجانی عاجزانه تقاضا دارم رایزنی کنند.یه حکمی بدن این آدما که این کارارو میکننو تا آخر عمر یه جا نگه دارن هفته ای یه لیتر اسید بپاشن رو بدنشون…

 5. باسلام واقعاتاسف می خورم تو مملکت مااز این اتفاقات بسیار ناخداپسندانه هستش.
  باید اشد مجازات بشت تا درس عبرت برای دیگران بشود.شماراو به عزای حسین یه فکری براش بکنید.

 6. باید صورت اون زنی که به این زن بیچاره و بچه اش اسید پاشید همینطوری سوزونده بشه با اسید تا تا آخر عمرش با زجر زندگی کنه. دیگه هم نباید آزاد بشه تا دلش دوباره به سمت انتقام دوباره بره

 7. بايد اون زنو يك جا كرد تو گالن اسيد تا ديگران و وحشي هاي ديگه آدم بشن

 8. خدا لعنت كنه جفتشونو
  آخه اون مادر و بچه بيچاره به چه گناهي اينجوري شدن؟
  بايد هر دوتاشون رو از سر تا پا با اسيد زجركش كنن

 9. باید اینهایی که این کارو میکنن توی میدون شهر انداخت توی بشکه اسید……چی شده که یه مدت چاقو کشی زیاد شد..یه مدت تجاوز و حالا اسد پاشی…!!!!

 10. دختر مهربان در

  ممنونم از پستتون ولي به نظر من همون اندازه كه مونا مقصره ؛جعفر هم مقصره بايد براي هر دئتاشون اعدام در نظر گرفته بشه يا قصاص همين كار كه با اسيد سوزونده بشن

نظر خود را بیان کنید